Zawody powiatowe w piłce nożnej szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego
W dniu 27 listopada 2017 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Buskiego. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów z terenu powiatu buskiego : Gimnazjum w Wiślicy , Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku - Zdroju, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku - Zdroju , Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiślicy , Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Pacanowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy ,
Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie .

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 1, 2, i 3 grudnia 2017r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny przyłączyli się do tej świątecznej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido. Łącznie uzbierali ponad 300 kg żywności.

Sukces w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
29 listopada 2017r. w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbyła się 14 edycja konkursu wiedzy z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
W eliminacjach powiatowych wzięło udział 14 szkół powiatu buskiego. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne reprezentantki naszej szkoły Gabriela Stankiewicz z klasy 7a i Julia Piotrowska z klasy 3a zajęły odpowiednio I i II miejsce.

Gratulujemy uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów!
XXI Międzynarodowy Puchar Polski - WUSHU
W dniach 1 - 3 grudnia 2017r. w Krakowie w Centrum Sportowym Com- Com Zone odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Pucharu Polski Wushu.
W zawodach uczestniczyło 5 klubów Wushu tradycyjnego i sportowego z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech i Chin ( około 300 zawodników) . Buski Klub Kung - fu YANTAI reprezentowała 5- osobowa ekipa pod opieką trenera A. Cupryjak - Sochy, która zdobyła 10 medali .

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!
„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!„
–to hasło uroczystego apelu zorganizowanego w naszej szkole dnia 15 listopada 2017r.
z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 11 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości . Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny, potem złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w obronie Polski.

Udział pocztu sztandarowego w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu.

" Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska"
J. Piłsudski

W dniu 14 listopada 2017r. delegacja uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w doniosłej uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu .

Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 22.11.2017r. - 24.11.2017r. uczniowie klas trzecich przystąpią do próbnego egzaminu gimnazjalnego.

22.11.2017r. - część humanistyczna ( język polski, historia, WOS),

23.11.2017r. - część matematyczno- przyrodnicza ( matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia ),

24.11.2017r. - część językowa ( język obcy nowożytny)
A kiedy staniemy u rozstajnych dróg
I ciężko nam będzie w niejednej chwili,
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli.

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!

Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie "usypujemy Górę Grosza". Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że "jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka miła niespodzianka:)
Wycieczka do Krakowa
W dniu 17 października 2017r. uczniowie klasy III b, wraz z wychowawczynią wyruszyli na całodniową wycieczkę do Krakowa. W ten piękny jesienny dzień, podziwiając otoczenie, cała grupa z przyjemnością przespacerowała się ulicami Rynku Głównego w Krakowie. Zmierzaliśmy do oddziału Muzeum Narodowego – Sukiennic.

<< Grudzień 2017 >>