Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 22.11.2017r. - 24.11.2017r. uczniowie klas trzecich przystąpią do próbnego egzaminu gimnazjalnego.

22.11.2017r. - część humanistyczna ( język polski, historia, WOS),

23.11.2017r. - część matematyczno- przyrodnicza ( matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia ),

24.11.2017r. - część językowa ( język obcy nowożytny)
A kiedy staniemy u rozstajnych dróg
I ciężko nam będzie w niejednej chwili,
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli.

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!

Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie "usypujemy Górę Grosza". Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że "jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka miła niespodzianka:)
Wycieczka do Krakowa
W dniu 17 października 2017r. uczniowie klasy III b, wraz z wychowawczynią wyruszyli na całodniową wycieczkę do Krakowa. W ten piękny jesienny dzień, podziwiając otoczenie, cała grupa z przyjemnością przespacerowała się ulicami Rynku Głównego w Krakowie. Zmierzaliśmy do oddziału Muzeum Narodowego – Sukiennic.

EDUKACJA GLOBALNA "Szkoły Liderów Edukacji Globalnej"
W roku szkolnym 2016/2017 Samorządowe Gimnazjum im. św.Kingi w Nowym Korczynie przystąpiło do realizacji projektu ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej”. Jesteśmy 1 z 10 szkół w woj.świętokrzyskim realizujących ten projekt. Projekt 355/2016/M1 współfinansowany jest z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2016.
We wrześniu2017 roku podczas seminarium regionalnego świętokrzyskiej sieci Szkół Liderów Edukacji Globalnej w Kielcach otrzymaliśmy „Certyfikat Szkoły Liderów Edukacji Globalnej”.

Waleczny Mały Smok
W dniu 21 października 2017r. na hali sportowej w Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku- Zdroju odbyła się 3. edycja Turnieju Małego Smoka.
Zawody zorganizowane zostały przez Buski Klub Kung - Fu - " Yantai" . Wzięło w nich udział 70 zawodników z różnych stron Polski.
Franciszek Stefański, uczeń klasy 3a naszego gimnazjum, zdobył złoto w formach ręcznych północnych . Ponadto zajął I miejsce w formach z mieczem . Okazał się również bezkonkurencyjny w formach z włócznią w przedziale 13- 14 lat.

WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. JANA PAWŁA II
Dnia 21 października 2017 r., w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II młodzież Gimnazjum i siódmej klasy Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem katechety p. Krzysztofa Błacha przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną. Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza nawiązała do wydarzeń fatimskich. W bardzo obrazowy sposób uczniowie przedstawili objawienia fatimskie. W drugiej części zostały przypomniane fakty związane z zamachem na Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce 13 maja 1981r. Było też nawiązanie do opieki Matki Bożej Fatimskiej i cudownego ocalenia Papieża. Oprawę muzyczną przygotowała p. Magdalena Wilczyńska.

Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie!
Z dumą informujemy, że w dniu 29 września 2017r. otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Uroczyste wręczenie tych wyróżnień odbyło się podczas XV Festiwalu Zdrowia w Busku – Zdroju. W program Festiwalu wpisała się także kolejna edycja zlotu szkół promujących zdrowie oraz wręczenie szkołom certyfikatów i zaproszeń do Świętokrzyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Też czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
"Weź pan sobie żonę z prosta: dużo szczęścia małe kosta"

S. Wyspiański

W dniu 7 września 2017r. w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie (na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum), wzięli udział:
uczniowie klas gimnazjalnych, uczniowie klas siódmych ze szkoły podstawowej , nauczyciele i pracownicy, przedstawiciele samorządu gminnego, parafii, ośrodka kultury, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej oraz Rady Rodziców.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Jednakże największe wrażenie na słuchaczach zdobyli : Dawid Konopka, Franciszek Stefański, Nikola Szumilas i Oliwia Juszczyk.

Zapraszamy na kolejne czytanie, za rok...

84 rocznica walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim
W dniu 3 września 2017 roku delegacje ze szkoły podstawowej i z gimnazjum uczestniczyły w uroczystości związanej z kolejną rocznicą walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018
4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele  pw. św. Stanisława w Nowym Korczynie.
<< Listopad 2017 >>