Udział pocztu sztandarowego w Gminnych Obchodach Zbrodni Katyńskiej
W dniu 9 kwietnia 2017r. członkowie pocztu sztandarowego wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Wielkanoc
Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele,

Pracownicy i Przyjaciele Szkoły!

Z okazji Świąt Wielkanocnych
radości, zdrowia, miłości i wzajemnej życzliwości
połączonej z nadzieją dającą siłę w pokonywaniu
codziennych trudności,
pozwalającą z ufnością patrzeć w przyszłość.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie
da wiarę w siebie i własne możliwości,
a blask świąt wypełni nadzieja
budzącej się wiosny

życzy

Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowym Korczynie

W dniach 19-21.04.2017 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

Szczegóły egzaminu - zobacz!!!

Sukces zespołu KAPS w finale festiwalu "Scena dla Ciebie"
Aleksandra Cerazy, nasza utalentowana muzycznie koleżanka z klasy IIa, wraz z siostrą Kasią, absolwentką naszego gimnazjum, obecnie uczennicą I LO w Busku- Zdroju i dwoma kolegami z Solca- Zdroju – gitarzystą Patrykiem i perkusistą Szczepanem - zajęli I miejsce w kategorii "Zespoły" podczas XIX edycji festiwalu „ Scena dla Ciebie” dla najbardziej utalentowanej muzycznie młodzieży województwa świętokrzyskiego!

Gratulujemy!
XIII Targi Edukacyjne
7 kwietnia 2017r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym uczestniczyli w XIII Powiatowych Targach Edukacyjnych w Busku - Zdroju.

Wyjazd edukacyjny do Krakowa
Dnia 31 marca 2017 roku uczniowie klasy 3a z kolegami i koleżankami z klasy 3b i 1b wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było poznanie historii Sztuki Polskiej XIX wieku w Galerii Sztuki w Sukiennicach, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie oraz zwiedzanie Starego Miasta.

Konkurs "Ostudźmy globalne ocieplenie!"
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu pn. ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej” biblioteka szkolna przygotowała i przeprowadziła konkurs pn. „Ostudźmy globalne ocieplenie!”. Wzięło w nim udział 20 uczniów ze wszystkich klas naszego gimnazjum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z wiedzy o zagrożeniach klimatu na świecie oraz sposobach zapobiegania jego ocieplaniu.

III miejsce Darii w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
Uczennica naszego gimnazjum Daria Stefko z klasy 2 b została laureatką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zatytułowanego „To co ważne. Mój głos w sprawie wartości” zorganizowanego przez Gimnazjum w Brynku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Zaproszenie do udziału w XIII Powiatowych Targach Edukacyjnych w Busku - Zdroju
Wielkanocna Zbiórka Żywności
W dniach 1 - 2 kwietnia 2017r. w sklepach na terenie Nowego Korczyna przeprowadzona została zbiórka żywności.

UWAGA NA CYBERPRZEMOC!
Wskazówki dla rodziców, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:
<< Kwiecień 2017 >>