2014
Rok Szkoły w Ruchu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Szlakiem Orlich Gniazd
„Szlakiem Orlich Gniazd”
Dnia 3 października 2016 roku 44 osobowa grupa uczniów z klas I-III uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce Szlakiem Orlich Gniazd. Wyżyna Krakowska-Częstochowska to obszar bardzo urozmaiconego krajobrazu, głębokie doliny, strome skałki, jaskinie, wywierzyska, a nawet pustynia.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Jednym z założeń programu jest bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych w nowości wydawnicze.

XIV Festiwal Zdrowia w Busku - Zdroju
W piątek 30 września 2016r. w Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju, odbyła się kolejna edycja Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. Uczennice naszego gimnazjum Julia Kaczmarczyk

Urok Czarków
W dniu 28 września 2016r. klasa IIa udała się na wycieczkę do Czarków. Miejscowość ta słynie w naszej gminie miedzy innymi z malowniczego położenia, lessowych wąwozów oraz bitwy z czasów I wojny światowej, którą upamiętnia Pomnik Czynu Legionowego znajdujący się na cmentarzu wojennym położonym wśród czarkowskich pól.

Patriotyczna uroczystość w Czarkowach
23 września 1914 roku żołnierze 1. Pułku Piechoty Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego stoczyli krwawy bój z oddziałami rosyjskimi w Czarkowach.

Ola i Kasia śpiewają gospel
Aleksandra Cerazy- uczennica klasy IIa to uzdolniona muzycznie nasza koleżanka, która wraz ze swoją równie utalentowaną siostrą Kasią ( naszą absolwentką) wzięły udział w IV Świętokrzyskich Warsztatach Gospel.

Zbiórka żywności "Podziel się posiłkiem"
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „ PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”


W dniach 23 i 24 września 2016r. na terenie całego kraju odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem” .Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny przyłączyli się do wrześniowej akcji , zorganizowanej przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz firmę Danone.

Znów wędrujemy szlakiem Rajdu
W dniu 24 września 2016 roku odbył się XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Tegorocznemu Rajdowi przyświecało hasło: „Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia” Zorganizowany został przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach i Diecezję Kielecką.


Zebrania z Rodzicami 2016
Szanowni Rodzice,

Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowym Korczynie uprzejmie informuje,

że w dniu 22 września 2016 r. ( czwartek) o godz. 15.00

odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I-III gimnazjum .Serdecznie zapraszamy.
W rocznicę walk o prawa chłopskie.
W dniu 4 września 2016r. delegacja młodzieży z gimnazjum pod opieką p. Pawła Kulika uczestniczyła w corocznej patriotycznej uroczystości "Ku pamięci walk o chłopskie prawa" w Piasku Wielkim.

"Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza
"Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza
"To piękna, cudowna opowieść o miłości,
o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary,
która potrafi czasem góry przenosić" - mówił w lutym tego roku
Prezydent Andrzej Duda

Kalendarz
<< Październik 2016 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło