Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych
W dniu 04 stycznia 2012r. w Sali Teatralnej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie odbył się MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS KOLĘD OBCOJĘZYCZNYCH. Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób, budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowań językami obcymi oraz tradycjami świątecznymi innych krajów. Najważniejsze jednak było promowanie nowych talentów.
Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Kanicka ,uczennica klasy III ”a” i Agata Krzan, uczennica klasy III ”b”, które przygotowała pani Zofia Dybała-Nowak . Do rywalizacji przystąpiło 9 uczennic wykonujących po dwa utwory w języku angielskim lub języku niemieckim. Tylko jedna uczennica wykonywała utwory w języku niemieckim. Była to przedstawicielka Gimnazjum nr 1 im. Michała Janasa w Pacanowie i to jej przypadło zaszczytne I miejsce. Aleksandra Karkocha z Gimnazjum nr 2 w Ratajach Słupskich zajęła II miejsce.
Zaszczytne III miejsce zdobyła Agata Krzan, która wykonywała utwory pt. ”Merry Chrismas Everyone” i „When the child is born” . Aleksandra Kanicka, która wykonała „Last Christmas” i „Silent Night” w ramach wyróżnienia, wraz z 3 innymi uczestniczkami, została zaproszona przez przewodniczącego pana Mariusza Maligę do wykonania swoich utworów podczas Koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 08 stycznia 2012r. na tej samej scenie. Wszystkich uczestników konkursu obdarowano atrakcyjnymi nagrodami.
<< Styczeń 2022 >>