2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Znów wędrujemy szlakiem Rajdu
W dniu 24 września 2016 roku odbył się XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Tegorocznemu Rajdowi przyświecało hasło: „Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia” Zorganizowany został przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach i Diecezję Kielecką.
Uczestniczyła w nim również 16 osobowa grupa z naszego Gimnazjum w Nowym Korczynie oraz dwie absolwentki. Uczniowie po krótkiej modlitwie w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny wyruszyli pod kierunkiem przewodników PTTK trasą z Bielin na Święty Krzyż. Intencje były różne i z nimi młodsi i starsi pielgrzymi wyruszyli na trasę, która w tym roku wybrało ponad 1200 pielgrzymów.Od szesnastu lat pielgrzymom przyświeca zawsze ten sam cel, czyli wędrówka i pokłon relikwiom drzewa Krzyża Świętego, które od wieków przechowywane są na szczycie Łysej Góry, w najstarszym polskim sanktuarium Świętego Krzyża. Oprócz religijnego charakteru Rajdu jest oczywiście i wątek turystyczno-krajoznawczy Chodzi o to, aby poznać najpiękniejsze zakątki naszych Gór Świętokrzyskich.

Na szczycie Łyśca oddaliśmy pokłon Relikwiom drzewa Krzyża Świętego, uczestnicząc wraz z ponad pięcioma tysiącami pielgrzymów w uroczystej Mszy świętej, którą celebrowali biskup kielecki Jan Piotrowski i biskup pomocniczy Marian Florczyk, biskup senior Kazimierz Ryczan, biskup radomski Henryk Tomasik oraz wielu kapłanów przybyłych wraz z grupami pątników. Ku radości wszystkich pielgrzymów na niebie podczas Komunii świętej ukazały się dwie kolorowe tęcze.

Z radością wracaliśmy do domu z postanowieniem, że spotkamy się za rok na pielgrzymkowych szlakach.

Krzysztof Błach


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło