Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

z wielu rozdziałów …”

Jeden już za Wami .

Kolejni absolwenci Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi opuścili mury szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przebiegało zgodnie z utrwaloną tradycją. Najpierw nauczyciele i uczniowie udali się do kościoła pw. Św. Stanisława , aby uczestniczyć w dziękczynnej mszy św.

Następnie, już w budynku gimnazjum, w obecności zaproszonych gości i rodziców, wszyscy podziwiali polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska podsumowała pracę uczniów i nauczycieli. Podkreśliła, że był to okres nie tylko zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim czas rozwijania własnych talentów i zainteresowań , osiągania sukcesów, odkrywania nowych pasji i zawierania przyjacielskich więzi.

„Szkoła to nie tyko budynek, klasy i nauczyciele. To przede wszystkim Wy, uczniowie. Dziękuję, że godnie reprezentowaliście nasze gimnazjum na arenie powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.
Dziękuję Waszym rodzicom za wsparcie, pomoc w trudnych chwilach” - podkreśliła p. Barbara Karnawalska.

Następnie Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia absolwentów w nauce, wzorową frekwencję , zaangażowanie w różnych dziedzinach, w akcjach charytatywnych . Wręczyła świadectwa , dyplomy wzorowego i bardzo dobrego ucznia.

Najwyższe wyniki w nauce osiągnęli:

Klasa 3a :

Patrycja Misterka - śr. 5,39

• Julia Kaczmarczyk - śr. 5,33

• Daria Suchy - śr. 5,22

• Michał Gaj - śr. 5,05

• Agata Kawa - śr. 5,05

• Maria Półtorak - śr. 5,05

Klasa 3b:

Katarzyna Pater - śr. 5,39

• Hubert Bania – śr. 5,11

• Karolina Czekaj - śr. 5,11

• Natalia Buczak - śr. 5,06

• Damian Kaczmarczyk - śr. 5,0

• Julia Szafraniec - śr. 4,94

Dyplom za wzorową frekwencję otrzymali: Hubert Bania i Agata Kawa.

Wicewójt Gminy Nowy Korczyn , p. Piotr Strach , wręczył Nagrody Wójta Gminy Nowy Korczyn następującym uczniom:

Patrycji Misterce oraz Katarzynie Pater„Prymusom Szkoły” , za najwyższą średnią ocen w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum : śr. 5,39,

Patrycji Misterce, która uzyskała najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego : 92%,

Przemysławowi Królowi , finaliście XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów woj. świętokrzyskiego,

Patrycji Misterce , finalistce XXII edycji Konkursu Biblijnego dla uczniów woj. świętokrzyskiego .

Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Trojan, wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali dyplom wzorowego ucznia a także za osiągnięcia w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dyrektor Barbara Karnawalska pogratulowała młodzieży wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym . Podkreśliła, że uczniowie osiągnęli z poszczególnych części egzaminu wyniki wyższe niż średnia wojewódzka i średnia krajowa . W rankingu gmin w woj. świętokrzyskim zajęliśmy 8. miejsce, w powiecie buskim 1. miejsce.

Pani Dyrektor przekazała listy gratulacyjne rodzicom, podziękowała za trzyletnią współpracę. Słowa wdzięczności skierowała do sprzymierzeńców szkoły, którzy wspierali placówkę w różnych przedsięwzięciach .

Pan Andrzej Wajs wręczył pluszowe maskotki i dyplomy uczniom klas trzecich, którzy udzielali się w zawodach pożarniczych.

Pani Ligia Płonka i p. Bogumiła Zawada uhonorowały nagrodami książkowymi i dyplomami uczniów, którzy uczestniczyli w różnych konkursach gminnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej.

Dyplomy za pracę w ramach Samorządu Uczniowskiego wręczyła p. Małgorzata Wach.

Ks. Grzegorz Kowalik wyróżnił Patrycję Misterkę za udział w orkiestrze , w finale konkursu biblijnego oraz systematyczne i dojrzałe świadectwo wiary w środowisku szkoły.

Wicewójt, p. Piotr Strach , wręczył uczniom klas trzecich , którzy uczestniczyli w projekcie „Szkoła sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów Samorządowego Gimnazjum w Nowym Korczynie” , certyfikaty uczestnictwa w poszczególnych zajęciach oraz nagrody rzeczowe.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska pogratulowała uczniom sukcesów odniesionych w licznych konkursach oraz angażowania się w pracę na rzecz szkoły, działalność charytatywną.

Słowa wdzięczności skierowała również do nauczycieli, rodziców, ks. Grzegorza Kowalika, Wójta Gminy Nowy Korczyn, przyjaciół, sprzymierzeńców szkoły.
W szczególny sposób podziękowała obsłudze szkoły, administracji, kierowcom autokarów, opiekunom w autobusach szkolnych.

Uczniowie klas trzecich przedstawili montaż słowno- muzyczny. Wyrazili wdzięczność za trud nauczania i wychowania.- nauczycielom i wychowawcom.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji, nabrania sił, aby starczyło ich do podjęcia nowych wyzwań w roku szkolnym 2017/ 2018.

<< Sierpień 2017 >>