2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
„Życie to księga złożona

z wielu rozdziałów …”

Jeden już za Wami .Kolejni absolwenci Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi opuścili mury szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przebiegało zgodnie z utrwaloną tradycją. Najpierw nauczyciele i uczniowie udali się do kościoła pw. Św. Stanisława , aby uczestniczyć w dziękczynnej mszy św.Następnie, już w budynku gimnazjum, w obecności zaproszonych gości i rodziców, wszyscy podziwiali polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich.Dyrektor p. Barbara Karnawalska podsumowała pracę uczniów i nauczycieli. Podkreśliła, że był to okres nie tylko zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim czas rozwijania własnych talentów i zainteresowań , osiągania sukcesów, odkrywania nowych pasji i zawierania przyjacielskich więzi.„Szkoła to nie tyko budynek, klasy i nauczyciele. To przede wszystkim Wy, uczniowie. Dziękuję, że godnie reprezentowaliście nasze gimnazjum na arenie powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.
Dziękuję Waszym rodzicom za wsparcie, pomoc w trudnych chwilach” - podkreśliła p. Barbara Karnawalska.Następnie Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia absolwentów w nauce, wzorową frekwencję , zaangażowanie w różnych dziedzinach, w akcjach charytatywnych . Wręczyła świadectwa , dyplomy wzorowego i bardzo dobrego ucznia.Najwyższe wyniki w nauce osiągnęli:

Klasa 3a :

Patrycja Misterka - śr. 5,39

• Julia Kaczmarczyk - śr. 5,33

• Daria Suchy - śr. 5,22

• Michał Gaj - śr. 5,05

• Agata Kawa - śr. 5,05

• Maria Półtorak - śr. 5,05


Klasa 3b:

Katarzyna Pater - śr. 5,39

• Hubert Bania – śr. 5,11

• Karolina Czekaj - śr. 5,11

• Natalia Buczak - śr. 5,06

• Damian Kaczmarczyk - śr. 5,0

• Julia Szafraniec - śr. 4,94


Dyplom za wzorową frekwencję otrzymali: Hubert Bania i Agata Kawa.

Wicewójt Gminy Nowy Korczyn , p. Piotr Strach , wręczył Nagrody Wójta Gminy Nowy Korczyn następującym uczniom:

Patrycji Misterce oraz Katarzynie Pater„Prymusom Szkoły” , za najwyższą średnią ocen w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum : śr. 5,39,Patrycji Misterce, która uzyskała najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego : 92%,Przemysławowi Królowi , finaliście XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów woj. świętokrzyskiego,Patrycji Misterce , finalistce XXII edycji Konkursu Biblijnego dla uczniów woj. świętokrzyskiego .

Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Trojan, wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali dyplom wzorowego ucznia a także za osiągnięcia w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.Dyrektor Barbara Karnawalska pogratulowała młodzieży wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym . Podkreśliła, że uczniowie osiągnęli z poszczególnych części egzaminu wyniki wyższe niż średnia wojewódzka i średnia krajowa . W rankingu gmin w woj. świętokrzyskim zajęliśmy 8. miejsce, w powiecie buskim 1. miejsce.

Pani Dyrektor przekazała listy gratulacyjne rodzicom, podziękowała za trzyletnią współpracę. Słowa wdzięczności skierowała do sprzymierzeńców szkoły, którzy wspierali placówkę w różnych przedsięwzięciach .

Pan Andrzej Wajs wręczył pluszowe maskotki i dyplomy uczniom klas trzecich, którzy udzielali się w zawodach pożarniczych.Pani Ligia Płonka i p. Bogumiła Zawada uhonorowały nagrodami książkowymi i dyplomami uczniów, którzy uczestniczyli w różnych konkursach gminnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej.Dyplomy za pracę w ramach Samorządu Uczniowskiego wręczyła p. Małgorzata Wach.

Ks. Grzegorz Kowalik wyróżnił Patrycję Misterkę za udział w orkiestrze , w finale konkursu biblijnego oraz systematyczne i dojrzałe świadectwo wiary w środowisku szkoły.

Wicewójt, p. Piotr Strach , wręczył uczniom klas trzecich , którzy uczestniczyli w projekcie „Szkoła sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów Samorządowego Gimnazjum w Nowym Korczynie” , certyfikaty uczestnictwa w poszczególnych zajęciach oraz nagrody rzeczowe.


Dyrektor p. Barbara Karnawalska pogratulowała uczniom sukcesów odniesionych w licznych konkursach oraz angażowania się w pracę na rzecz szkoły, działalność charytatywną.

Słowa wdzięczności skierowała również do nauczycieli, rodziców, ks. Grzegorza Kowalika, Wójta Gminy Nowy Korczyn, przyjaciół, sprzymierzeńców szkoły.
W szczególny sposób podziękowała obsłudze szkoły, administracji, kierowcom autokarów, opiekunom w autobusach szkolnych.Uczniowie klas trzecich przedstawili montaż słowno- muzyczny. Wyrazili wdzięczność za trud nauczania i wychowania.- nauczycielom i wychowawcom.Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji, nabrania sił, aby starczyło ich do podjęcia nowych wyzwań w roku szkolnym 2017/ 2018.


Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Wrzesień 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło