Zakończenie roku szkolnego klas I i II
W dniu 23 czerwca 2017r. w Samorządowym Gimnazjum im. św. Kingi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II gimnazjum.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai, rodziców, nauczycieli i uczniów podsumowała rok szkolny i nagrodziła dyplomami uczniów osiągających wzorowe i bardzo dobre wyniki nauczania.

W gronie najlepszych uczniów znaleźli się:

Klasa 1a:

• Paweł Biesaga - śr. 5,14

Klasa 2c:

Kamil Wojtaszek - śr. 5,14

Nagrody książkowe wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Stefańska.

Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i literackiej:

- Anna Błach - finalistka XIV Konkursu Biologicznego dla uczniów gimnazjów woj. świętokrzyskiego,

- Julia Natalia Piotrowska – finalistka XIV Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów gimnazjów woj. świętokrzyskiego,

- Franciszek Stefański – finalista XIV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów woj. świętokrzyskiego,

- Aleksandra Cerazy – I miejsce w kategorii „Zespoły” podczas XIX edycji festiwalu „Scena dla Ciebie” dla najbardziej uzdolnionej młodzieży woj. świętokrzyskiego,

- Daria Stefko – III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości”.

Nagrody Wójta wręczył uczniom Wójt Gminy Nowy Korczyn, p. Paweł Zagaja.

Uczniowie za swoją systematyczną i całoroczną pracę w szkolnym Kole Caritas, działalność ekologiczną, teatralną, w Samorządzie Uczniowskim, pracę na rzecz klasy i szkoły, w sklepiku uczniowskim otrzymali dyplomy.

Ciepłe słowa do młodzieży skierował ks. Grzegorz Kowalik, który podkreślił działalność charytatywną, zaangażowanie podczas różnych uroczystości kościelnych.

Wójt Gminy Nowy Korczyn przekazał uczniom klas pierwszych i drugich, którzy uczestniczyli w projekcie „ Szkoła sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów Samorządowego Gimnazjum w Nowym Korczynie", certyfikaty uczestnictwa w poszczególnych zajęciach oraz nagrody rzeczowe.

Życzył wspaniałych wakacji, odpoczynku od szkolnych obowiązków, szczęśliwego powrotu do szkoły.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji .

<< Grudzień 2017 >>