· Go軼i online: 1

· Najnowszy u篡tkownik: leszekchr
Szko豉 Promuj帷a Zdrowie
WSPOMNIENIE LITURGICZNE 名. JANA PAWx II
Dnia 21 pa寮ziernika 2017 r., w wigili wspomnienia liturgicznego 鈍. Jana Paw豉 II m這dzie Gimnazjum i si鏚mej klasy Szko造 Podstawowej, pod kierunkiem katechety p. Krzysztofa B豉cha przygotowa豉 monta s這wno – muzyczny wzbogacony prezentacj multimedialn. Przedstawienie sk豉da這 si z dw鏂h cz窷ci. Pierwsza nawi您a豉 do wydarze fatimskich. W bardzo obrazowy spos鏏 uczniowie przedstawili objawienia fatimskie. W drugiej cz窷ci zosta造 przypomniane fakty zwi您ane z zamachem na Ojca 安i皻ego Jana Paw豉 II, kt鏎y mia miejsce 13 maja 1981r. By這 te nawi您anie do opieki Matki Bo瞠j Fatimskiej i cudownego ocalenia Papie瘸. Opraw muzyczn przygotowa豉 p. Magdalena Wilczy雟ka.
Po zako鎍zeniu przedstawienia, m這dzie z zapalonymi 鈍iecami oraz zebrani parafianie udali si do pomnika 鈍. Jana Paw豉 II, kt鏎y znajduje si przy Ko軼iele p.w. Tr鎩cy 安i皻ej. Podczas procesji by豉 odmawiana modlitwa r騜a鎍owa, przy pomniku uczniowie z這篡li wi您ank kwiat闚 oraz przyniesione 鈍iece.
Po zako鎍zeniu uroczysto軼i Ks. proboszcz Grzegorz Kowalik podzi瘯owa zebranym a szczeg鏊nie m這dzie篡, kt鏎a swoim wielkim zaanga穎waniem wzbogaci豉 prze篡cie liturgicznego wspomnienia 鈍. Jana Paw豉 II w nowokorczy雟kiej parafii.

Krzysztof B豉ch