Wycieczka do Krakowa
W dniu 17 października 2017r. uczniowie klasy III b, wraz z wychowawczynią wyruszyli na całodniową wycieczkę do Krakowa. W ten piękny jesienny dzień, podziwiając otoczenie, cała grupa z przyjemnością przespacerowała się ulicami Rynku Głównego w Krakowie. Zmierzaliśmy do oddziału Muzeum Narodowego – Sukiennic. Młodzież została oprowadzona przez panią przewodnik po wystawie XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. W galerii można było podziwiać wspaniałe dzieła m.in. monumentalne obrazy olejne Jana Matejki „Hołd Pruski”, „Kościuszko pod Racławicami”, także Henryka Siemiradzkiego „Pochodnie Nerona”.
Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się do kina na seans filmowy z gatunku science fiction. Kolejnym punktem programu było zjedzenie wspólnego posiłku w pobliskiej restauracji. W drodze powrotnej, przy dźwiękach muzyki nie brakowało śmiechu i rozmów . Trzeba przyznać, iż był to dla wszystkich dzień pełen wrażeń.
Małgorzata Jasiak

<< Listopad 2017 >>