A kiedy staniemy u rozstajnych dróg
I ciężko nam będzie w niejednej chwili,
Zrozumiemy, że spłacić trzeba wielki dług,
I wytrwamy – jak ci, co kiedyś nas uczyli.

W dniu 17 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej gimnazjum zgromadzili się nauczyciele,, uczniowie i zaproszeni goście.

Uroczystość składała się z trzech części. Pierwsza – poświęcona była historii powstania tego święta. Wystąpili w niej: A. Błach, B. Niemiec, J. Katra, M. Grochowski.

Uświetniły ją występy instrumentalne uczennic ze szkoły podstawowej: Alicji Krzyżańskiej (gitara) i Alicji Jaroszek (skrzypce).

Następnie uczniowie gimnazjum: Dawid Konopka, Franciszek Stefański i Oliwia Juszczyk zaprezentowali skecz pt. „Język polski”.

Trzecią część stanowił koncert w wykonaniu solistów: Nikoli Szumilas, Aleksandry Cerazy i Nikoli Suchy oraz chóru szkolnego w składzie: W. Piotrowska, J. Piotrowska, O. Juszczyk, W. Kaleta, A. Błach, J. N. Piotrowska, J. Katra, P. Kaleta, N. Żak, M. Stempień, M. Wężowicz, M. Wężowicz, K. Piotrowska, M. Bania, J. Strach, K. Kaczmarczyk. Całość prowadziła Julia N. Piotrowska.
Na zakończenie Pan Wójt Paweł Zagaja złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
Inscenizację przygotowały J. Kulik i M. Wilczyńska, dekoracje: M. Wach i M. Wilewska.
J. Kulik