"O co chodzi z tym dymem?..."
14 grudnia 2017r. klasy siódme uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych dotyczących palenia papierosów i e-papierosów.

Po zajęciach uczniowie mogli zbadać za pomocą smokolaizera zawartość szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Było wielu chętnych do ustalenia stanu zanieczyszczenia swoich płuc. Jedni z zaciekawieniem, inni ze strachem w oczach poddawali się temu badaniu.

Smokolaizer to urządzenie, które umożliwia nie tylko wykrycie nałogowego palacza, ale także ukazuje stan zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy jak również skutki przebywania z osobami palącymi.

Spotkanie przeprowadziły panie: Ewelina Dąbrowska i Monika Trzaska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku - Zdroju. Zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji programu profilaktyki antytytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie".

Organizatorem akcji antynikotynowej był pedagog szkolny p. Agnieszka Zapiórkowska.
<< Kwiecień 2018 >>