Uroczystość otwarcia boiska sportowego
Boisko zostało wybudowane w ramach projektu " Kompleksowa poprawa bazy dydaktycznej i sportowej w placówkach oświatowych na terenie Gminy Nowy Korczyn". Składa się z bieżni, skoczni w dal, boiska do piłki nożnej, piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki.
Dyrektor Barbara Karnawalska w swym wystąpieniu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak długo oczekiwanego obiektu sportowego. Podkreśliła, że uczniowie będą mieli dostęp do nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazy i infrastruktury sportowej .
Następnie głos zabrał wójt Paweł Zagaja oraz marszałek Adam Jarubas, którzy wyrazili nadzieję, że obiekt sportowy będzie służył integracji dzieci, młodzieży, całej lokalnej społeczności oraz dawał możliwość i szanse rozwoju ducha sportowego, co z czasem zaowocuje licznymi sukcesami sportowymi .
Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. II, III a, i III b szkoły podstawowej.