Akcja "Góra Grosza" zakończona!
Na przełomie listopada i grudnia młodzież naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Uczniowie od kilku lat biorą udział w tym przedsięwzięciu, udowadniając, iż nie są obojętni na krzywdę małych dzieci i swoich rówieśników.

W tym roku uzbieraliśmy 800 zł, a paczki z monetami odwiezione na pocztę ważyły 40 kg!

Do akcji włączyła się młodzież z większości klas. Mobilizacja trwała ponad miesiąc, a monet było tak dużo, że mieliśmy trudności z ich segregowaniem i liczeniem. Najwyższą kwotę uzbierały klasy 2a i 2b, wspierając akcję sumą 400 zł.

Niemal 30 milionów złotych, a dzięki nim pomoc setkom rodzin i tysiącom dzieci, to efekt kilkunastu lat akcji. Cieszymy się, iż nasi uczniowie co roku wspierają ten szczytny cel. Serdeczne podziękowania za wspólne przeprowadzenie akcji, zaangażowanie i entuzjazm należą się wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w zbiórce monet.

Już od dziś gromadźmy grosiki na kolejną edycję akcji. Być może w przyszłym roku uda się ustanowić nowy rekord szkoły. Pamiętajmy, że: „jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!”
<< Luty 2018 >>