"Maraton ku zdrowiu" akcja prozdrowotna
W dniach 26 - 28 lutego 2018r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja prozdrowotnaMaraton ku zdrowiu promująca zdrowy styl życia. Akcję zorganizowała uczennica klasy IIIa – Julia Piotrowska, która zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Akcja obejmowała kilka działań z zakresu zdrowego stylu życia.
W ramach akcji w klasach II i III gimnazjum przeprowadzona została ankieta dotycząca stylu życia uczniów.

Odbyły się również zajęcia fitness i Nordic Walking, które Julka przeprowadziła wspólnie z instruktorem panią Ewa Kwiatkowską .
Uczniowie podczas przerw lekcyjnych tańczyli zumbę. To połączenie tańca i aerobiku wszystkim przypadło do gustu.

Ostatniego dnia uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej wysłuchali prelekcji na temat zasad prawidłowego żywienia, a następnie wzięli udział w warsztatach – zdrowe II śniadanie.

Na zakończenie akcji „Maraton ku zdrowiu” uczniowie i pracownicy szkoły zostali obdarowani świeżymi owocami.

Opiekun: Monika Kaszuba
<< Wrzesień 2018 >>