Odwiedziny wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Domu Pomocy Społecznej w Świniarach
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, odwiedzili podopiecznych DPS w Świniarach. Jest to placówka prowadzona przez Caritas diecezji kieleckiej.

Zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego zmobilizowały młodych wolontariuszy do dzielenia się tą wielką radością z osobami chorymi, starszymi, samotnymi. Dzieci wykonały samodzielnie oraz przy pomocy rodziców piękne jajka wielkanocne, kartki świąteczne. Dnia 28 marca 2018 r. wraz z opiekunkami SKC udały się do Świniar. Po powitaniu zgromadzonych, wszyscy uczestniczyli w krótkiej drodze krzyżowej.

Następnie wspólnie z mieszkańcami i pracownikami DPS zaśpiewali kilka pieśni religijnych, w tym ,,Wszystkiego dobrego…” przy akompaniamencie Emilki Jasiak, która zagrała utwór na organach. Dalsza część spotkania odbyła się na świetlicy, gdzie młodzież i gospodarze spędzili wspólnie czas na rozmowach i zabawach.
Możemy być dumni z naszej młodzieży, bo swoją postawą wykazała się wielką wrażliwością na potrzeby osób, które zasługują na pomoc i uwagę.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kościół p.w. Św. Stanisława Bpa i M. w Świniarach. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom naszych uczniów za pomoc w przygotowaniu upominków dla podopiecznych DPS w Świniarach.

Opiekunowie:
Maria Błach i Małgorzata Jasiak