2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Wycieczka do Łagiwenik i Oświęcimia
W dniu 24 kwietnia 2018r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pojechali na wycieczkę, która pozostanie w ich pamięci na długo. Głównym jej celem było zwiedzanie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auswitz- Birkenau. Po drodze do Oświęcimia uczniowie odwiedzili Łagiewniki i dwa wyjątkowe miejsca związane z naszym Wielkim Rodakiem Janem Pawłem II. Były to: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się”. Poznali historię tych miejsc oraz obejrzeli wiele wyjątkowych pamiątek po nim, min. papieski krzyż pastoralny, zakrwawioną i podziurawioną od kul zamachowca sutannę, relikwię w postaci krwi, oraz płytę nagrobną pochodzącą z jego pierwszego grobu w podziemiach Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.


obrazek


Zwiedzanie obozu Auswitz uczniowie rozpoczęli od przejścia w zadumie i milczeniu przez bramę z napisem „ Arbeit macht frei”. Przewodnicy opowiedzieli dokładną historię każdego miejsca na trasie zwiedzania oraz o ogromie cierpienia , poniżenia, tortur i śmierci jakie zgotowali więźniom oprawcy. Największe wrażenie zrobiła na uczniach Ściana Śmierci i cela, w której umierał w męczarniach śmierci święty Maksymilian Kolbe oraz rzeczy osobiste zamordowanych więźniów.
Po zakończeniu zwiedzania Auswitz uczniowie udali się do drugiej części obozu- Birkenau, gdzie ogromne wrażanie zrobiły na nich ruiny komór gazowych oraz autentyczne baraki, w których w nieludzkich warunkach żyli więźniowie.
Wycieczka była dla uczniów ważną i niezapomnianą lekcją historii.

obrazek



obrazek



obrazek



obrazek



Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Luty 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło