Warto zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, czyli wycieczka do Wrocławia
W dniach 23-24 maja 2018 roku uczniowie klasy 2b pojechali na wycieczkę do Wrocławia. 360 km pokonaliśmy w 5 godzin. We Wrocławiu przywitała nas piękna pogoda oraz przewodnik.
W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Ostrów Tumski z licznymi katedrami, wśród których królowała Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Następnym, ważnym obiektem była Panorama Racławicka. Wszyscy byli zachwyceni tym niesamowitym 3D z przełomu XIX i XX wieku autorstwa J. Styki i W. Kossaka. O godz. 19.00 zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się w hotelu. Jednak ten dzień się jeszcze nie skończył, bo o 21.00 udaliśmy się na pokaz fontanny multimedialnej, znajdującej się obok Hali Stulecia. Było to oryginalne widowisko. Należy dodać, że podczas spaceru ulicami Wrocławia towarzyszyły nam krasnoludki z różnymi atrybutami, które stanowią szczególną atrakcję tego miasta.
Następnego dnia obejrzeliśmy wystawy w Muzeum Narodowym, Muzeum Sztuki Współczesnej, a następnie egzotyczne rośliny w Ogrodzie Japońskim. Popołudnie przeznaczyliśmy na zwiedzanie wrocławskiego ZOO. Najbardziej podobało się wszystkim Afrykarium. Na tym niestety skoczyliśmy zwiedzanie pięknego Wrocławia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kiedyś tu wrócą.