8 edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"
W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy 7a i 4a szkoły podstawowej uczestniczyli w realizacji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Program ten ma za zadanie naukę młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

Uczniowie otrzymali także zestawy gry YEDZO. Gra YEDZO uczy, że w zbilansowanej diecie jest miejsce na wszystko, włącznie z fast foodem, czy czymś słodkim. Wszystko, byle w odpowiednich proporcjach i przy właściwej okazji.

Wzorem poprzednich lat uczniowie przygotowali zdrowe przekąski i owocowo - warzywne koktajle. Wszystko wyglądało i smakowało doskonale, czego dowodem były puste talerze i kubeczki. Degustację przeprowadzono wśród rówieśników, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas godzin wychowawczych uczniowie klasy 7a chętnie organizowali się przy grze YEDZO.

Koordynator projektu- B. Witkoś