Wycieczka do Krakowa 4 czerwca 2018
Dnia 4 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na powierzchni ponad 6 ha, które zajmuje Ogród Doświadczeń, znajduje się ponad 60 instalacji demonstrujących zjawiska fizyki w zakresie mechaniki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i akustyki. Uczniowie oraz opiekunowie wzięli udział w wielu eksperymentach.

Wśród urządzeń znajdowały się m.in. zegar słoneczny, kalejdoskopy, wiry wodne, zwierciadła akustyczne, rury głosowe czy platformy równowagowe, jednak największe wrażenie na uczniach zrobił żyroskop.

Samodzielne wykonywanie doświadczeń przyniosło wszystkim dużo zabawy, a jednocześnie pozwoliło poszerzyć wiedzę z zakresu fizyki.
Po wizycie w Ogrodzie Doświadczeń udaliśmy się do kina, aby seansem filmowym zakończyć wycieczkę do Krakowa.