2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
„Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...”
A. Asnyk


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

obrazek


W dniu 21 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018 dla klas trzecich gimnazjalnych .
Pani Dyrektor Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn Pana Pawła Zagai , Przewodniczącej Rady Gminy - Pani Kazimiery Gołdyn, zaproszonych gości, społeczności szkolnej, podsumowała cały rok szkolny.
Uczniowie wyróżniający się w nauce, finaliści i laureaci konkursów ,zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami. Nagrodzeni zostali także szkolni sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego, działalność teatralną, plastyczną, religijną, ekologiczną, muzyczną , charytatywną, wzorową frekwencję , pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym.
Były także gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla uczniów, podziękowania dla dyrekcji, rodziców, grona pedagogicznego, Rady Rodziców, Wójta Gminy Nowy Korczyn, administracji, pracowników szkoły, kierowców autobusów szkolnych, opiekunów.
Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Nowy Korczyn wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Kazimiera Gołdyn ; nagrody ufundowane przez Radę Rodziców - Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Katarzyna Stefańska.
Pani Dyrektor Barbara Karnawalska pogratulowała absolwentom wyników na egzaminie gimnazjalnym . Uczniowie napisali egzamin powyżej średniej powiatu, województwa i kraju. Zajęli I miejsce w powiecie buskim. Uplasowali się na 20. miejscu w województwie świętokrzyskim w rankingu szkół z najlepszym wynikiem . Pani Dyrektor podkreśliła, że pożegnaliśmy przedostatni rocznik gimnazjalistów. W klasach trzecich uczyło się 52 uczniów. Wszyscy ukończyli gimnazjum.


obrazek

W gronie najlepszych uczniów gimnazjum znaleźli się:

Klasa III a
1 . Anna Błach
2 . Julia Natalia Piotrowska
3 . Franciszek Stefański
4 . Julia Piotrowska
5 . Nikola Suchy
6 . Patryk Gadawski
7 . Wiktoria Kaleta
8 . Aleksandra Cerazy
9 . Oliwia Juszczyk
10 . Przemysław Grochowski
11 . Nikola Szumilas

Klasa III b
1 . Dominik Jaroszek
2 . Paweł Biesaga

Klasa III c
1 . Kamil Wojtaszek
2 . Anna Nowak

Tytuł Prymusa otrzymała Anna Błach .
Franciszek Stefański uzyskał najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego.

Pani Dyrektor Barbara Karnawalska podkreśliła znaczące sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym, udział w akcjach charytatywnych, reprezentowanie szkoły na szczeblu gminnym , powiatowym , wojewódzkim i ogólnopolskim.
- Anna Błach – laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018
- Franciszek Stefański - finalista XV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018
- Dominik Jaroszek - finalista XV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018
- Anna Błach – laureat III miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta
- Julia Piotrowska – II miejsce w XXVI Okręgowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
- Julia Piotrowska – II miejsce w konkursie powiatowym kategoria: szkoły podstawowe i gimnazjalne „Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS?”
- Julia Piotrowska – I miejsce w etapie powiatowym XXVI edycji „Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia”
- Franciszek Stefański, Dawid Konopka, Paweł Kaleta - II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- Oliwia Juszczyk – uzyskała bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”
- Julia Natalia Piotrowska – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”
- Paweł Biesaga - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”
- Dominik Jaroszek - bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”
- Oliwia Juszczyk, Nikola Suchy, Franciszek Stefański, Anna Błach, Julia Natalia Piotrowska,Patryk Gadawski – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemiczny „Alchemik”
- Małgorzata Florczyk II miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym „Moja gmina w obiektywie – zmiany w ciągu ostatnich 20 lat”
- Wiktoria Wężowicz- wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym „Moja gmina w obiektywie – zmiany w ciągu ostatnich 20 lat”
- Aleksandra Cerazy – wyróżnienie za aktywny udział w życiu muzycznym szkoły oraz udział w uroczystościach gminnych
- Oliwia Juszczyk – wyróżnienie za aktywny udział w życiu muzycznym szkoły

Osiągnięcia sportowe
- II miejsce w zawodach powiatowych piłki nożnej chłopców o Puchar Starosty Buskiego, awans do półfinałów wojewódzkich
- II miejsce w IX Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku- Zdroju
- III miejsce w Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy
- I miejsce w Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy


Wolontariat
- zbiórka żywności w dn. 29-30 września 2017r.
- zbiórka żywności w dn. 31 marca- 2 kwietnia 2018r.
- zbiórka żywności w dn. 1-3 grudnia 2018r. ( uczestniczyło w niej 57 uczniów)
- Akcja Góra Grosza
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ( 15 wolontariuszy)
- Szkolne Koło Caritas – przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas odwiedzali w okresie świątecznym starszych ludzi min. w Domu Pomocy Społecznej w Świniarach
- Akcja społeczno- edukacyjna „Żonkile” - organizowana od 2013r. przez Muzeum POLIN. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Wolontariusze z naszej szkoły wręczali mieszkańcom na ulicach Nowego Korczyna oraz pracownikom w instytucjach papierowe żonkile.
- Zbieranie plastikowych nakrętek .

Inne osiągnięcia, podziękowania
- „Szkoła Promująca Zdrowie” - otrzymaliśmy certyfikat dla gimnazjum przyznany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, ważny do dnia 31 sierpnia 2022r.
- Certyfikat dla gimnazjum - Szkoła Liderów , potwierdzający realizację zadań szkoły w zakresie edukacji globalnej na rzecz zrównoważonego rozwoju, zgodnie z założeniami podstawy programowej kształcenia ogólnego MEN oraz Agendę na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030. Jesteśmy jedną z 10 szkół w woj. świętokrzyskim realizujących ten projekt.
- Uczniowie gimnazjum pracowali w projekcie „Ponidziańska Ekipa Filmowa”, zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Korczynie. Projekt realizowany był z Polsko- Amerykańską Fundacją Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse” :
Dawid Konopka, Paweł Kaleta, Krzysztof Dybał, Patrycja Gaweł,
Karolina Kaczmarczyk, Hubert Zasucha, Marcelina Bania, Hubert Gajek, Karolina Nowak, Agata Wawrzeniec, Julia Strach, Kinga Piotrowska, Robert Grzywa, Joanna Cieplińska, Martyna Stempień, Aleksandra Bielaś, Weronika Świech .
- Podziękowanie dla grupy uczniów za zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz Gminy Nowy Korczyn w trakcie obchodów 25. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 9- 17 września 2017 roku : Kamila Parlak, Gabriela Stankiewicz, Paweł Kaleta, Aleksandra Cerazy, Julia Piotrowska .
- Podziękowanie od Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Busku – Zdroju za ogrom pracy i trud włożony w wychowanie i edukację uczniów . Absolwentki naszego gimnazjum ( obecnie uczennice w/w szkoły) otrzymały na zakończenie I semestru stypendium Dyrektora Szkoły za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
- Podziękowanie od Hubercika i jego rodziców ( Pauliny i Dariusza Indelak) za życzliwość, bezinteresowne zaangażowanie przy zbiórce plastikowych nakrętek .Kwota z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na kosztowne leczenie i rehabilitację Hubercika.


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek


obrazekobrazek


obrazek
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Grudzień 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło