TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA WYCIECZKA W BIESZCZADY
W dniach 1-2 października 2018roku 30 osobowa grupa uczniów z klas 8 i 3 (gimnazjum) uczestniczyła w turystyczno-krajoznawczej wycieczce w Bieszczady. Góry powitały nas piekną, słoneczna pogodą, więc pierwszego dnia od razu ruszyliśmy na szlak wiodący na Połoninę Wetlińską. Piękne bieszczadzkie krajobrazy zapierały dech w piersiach. Tam też odpoczęliśmy w schronisku górskim„Chatka Puchatka”. Drugi dzień rozpoczęliśmy rejsem statkiem TRAMP po Jeziorze Solińskim. Kapitan statku umilał czas opowieściami o historii powstania jeziora i zapory wodnej na Sanie. W tym dniu odwiedziliśmy także Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych( ciekawa lekcja biologii, geografii, historii Ziemi). Drugi dzień zakończyliśmy odwiedzając jedną z prawosławnych cerkwi oraz Cmentarz Wojenny Żołnierzy Polskich i Radzieckich w Baligrodzie.
Do domu wracaliśmy w doskonałych humorach, z nadzieją,że jeszcze kiedyś tu wrócimy.
Wycieczkę zorganizowała.p. B. Witkoś, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali:p. B. Kanicka, p. P. Kulik i p. Z. Sadowski.