Dzień Edukacji Narodowej
W Publicznej Szkole Podstawowej w dniu 16 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych nauczycieli , pracowników obsługi, rodziców i uczniów przywitała Dyrektor Barbara Karnawalska. Wśród zgromadzonych gości był również Pan Paweł Zagaja- Wójt gminy Nowy Korczyn.

Na początku uczniowie z klasy 3b (B. Niemiec, M. Wężowicz, M. Wężowicz, J. Cieplińska, A. Kowalczyk, M. Grochowski, J. Pietrzyk, M. Stempień, A. Bielaś, K. Puchała, W. Świech, B. Parlak) przygotowani przez p. J. Kulik przypomnieli historię ustanowienia tego święta.

Następnie obejrzeliśmy inscenizację pt. „Wiadomości dla nauczycieli”. Druga część była „na wesoło”, więc nikt się nie nudził.

Uświetniły ją piosenki wykonane przez klasę 4a i 5a pod kierunkiem pani M. Stefańskiej pt. „14 października” i „Nauczycielom” oraz przez uczennice z klasy 7: E. Jasiak, E. Kornaś i A. Przeniosło.

Dziewczęta z klasy 8b (M. Guła, O. Durnaś, M. Mostek)zaprezentowały taniec nowoczesny.

Uroczystość zakończył utwór „Miłość w Zakopanem”, który porwał wszystkich do spontanicznego tańca.

Dekoracje przygotowały panie: M. Wach i M. Wilewska. Część artystyczna okazała się miłym i sympatycznym spojrzeniem na szkołę z przymrużeniem oka.

Na zakończenie Dyrektor Barbara Karnawalska oraz Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja życzyli wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, satysfakcji z pracy ,sukcesów w życiu zawodowym i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym .

J. Kulik

<< Listopad 2018 >>