Lekcja parlamentaryzmu
W dniu 10 października 2018 roku z inicjatywy Pana Posła Krystiana Jarubasa i radnego Gminy Nowy Korczyn Pawła Kulikauczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie wraz z opiekunami: Barbarą Bonar, Jolantą Kulik, Zbigniewem Sadowskim i Arturem Jaroszkiem mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski Warszawy, a w szczególności Sejmu RP.
Na miejscu, po przejściu rutynowej kontroli, zwiedzający zobaczyli salę posiedzeń Sejmu. Następnie poznali historię polskiego parlamentu oraz dowiedzieli się, jak przebiega proces legislacyjny.
Obiad w restauracji sejmowej stworzył możliwość spotkania wielu ciekawych osób ze świata polityki.

Po obiedzie uczestnicy wycieczki udali się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – jeden z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych placów Warszawy. Obejrzeli także zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Stamtąd udali się na Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyli: Pałac Prezydencki z pomnikiem ks. J. Poniatowskiego, Uniwersytet Warszawski i pomnik Adama Mickiewicza, plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela z kryptą zasłużonych Polaków. Odwiedzili również Pomnik Małego Powstańca.

Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy, którego wielkość i majestatyczność wprawiła wszystkich w podziw.

Ta wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów. Dlatego dziękujemy Panu Posłowi Krystianowi Jarubasowi za sfinansowanie i zorganizowanie tego wyjazdu.