Spotkanie wigilijne
Czas Świąt Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy zatrzymujemy się w biegu życia i zwracamy szczególną uwagę na drugiego człowieka. We wspólnocie uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości kolejny raz przenieśliśmy się do wydarzeń nawiązujących do narodzenia Pana Jezusa.

Uczniowie klasy I b i I a , pod kierunkiem p. Marii Błach oraz wychowawczyń p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak, przygotowali spektakl bożonarodzeniowy.

W dniu 18.12.2018r. mali artyści przenieśli wszystkich zebranych na sali gimnastycznej w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia . Piękny śpiew zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania . Barwne stroje przygotowane przez rodziców dodały szczególnego kolorytu przedstawieniu.

W kolejnej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie przygotowani przez wicedyrektor p. Małgorzatę Stefańską. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz zagrały je instrumentach : fletach, gitarze, klarnecie, saksefonie, akordeonie. Warto nadmienić, że większość z nich uczęszcza do szkół muzycznych .
Dyrektor p. Barbara Karnawalska podziękowała wszystkim i złożyła świąteczne życzenia. Głos zabrali również - wicewójt p.Piotr Strach i ks. Paweł Majewski . Ksiądz Proboszcz pobłogosławił opłatki, którymi podzielili się zebrani, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Zaproszeni goście zostali obdarowani symbolicznymi upominkami przygotowanymi przez uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej.

Piękne dekoracje wykonały uczennice Maria i Marzena Wężowicz pod opieką p. Małgorzaty Wach i p. M. Wilewskiej. O nagłośnienie zadbał p. Krzysztof Błach.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wysiłek oraz wszystkim , którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości.