Uroczysty apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna.
Część artystyczna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej – „Mazurka Dąbrowskiego”. W skład pocztu sztandarowego wchodzili: chorąży Sebastian Kucięba oraz asysta: Karolina Kaczmarczyk i Agata Wawrzeniec.

Pani Faustyna Juda powitała zebranych uczniów i nauczycieli. Uczniowie z klasy VIIIa i dwie uczennice z klasy VII zaprezentowali krótką część artystyczną, gdzie przedstawiono najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 Maja. Usłyszeliśmy też piękne wiersze. Występ wzbogacony był śpiewem pieśni patriotycznych: „Witaj, majowa jutrzenko”, „Jak długo na Wawelu” i „Rota”.

Uroczysty apel przygotowała p. Faustyna Juda. Dziękujemy również p. Małgorzacie Wilewskiej i p. Małgorzacie Wach za projekt i wykonanie dekoracji oraz p. Krzysztofowi Błachowi za obsługę aparatury nagłaśniającej i nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie sali gimnastycznej.
<< Lipiec 2022 >>