Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta Narodowego w Nowym Korczynie
W dniu 3 maja 2018r. członkowie pocztu sztandarowego gimnazjum wzięli udział w gminnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy patriotycznej uroczystości, przy dźwiękach Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego, przeszli pod pomnik upamiętniający żołnierzy polskich, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Członkami pocztu byli:
Patryk Gadawski - chorąży
Julia Cepil - asysta
Nikola Suchy - asysta

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.
Dziękujemy także rodzicom, którzy dowieźli dzieci do Nowego Korczyna.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rusza 14 maja 2018r.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018r. w szkole pierwszego wyboru.

Odwiedziny wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Domu Pomocy Społecznej w Świniarach
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, odwiedzili podopiecznych DPS w Świniarach. Jest to placówka prowadzona przez Caritas diecezji kieleckiej.

Laur dla najlepszych
Dnia 17 kwietnia 2018r. w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy i medale laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu woj. świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018.
Tytuł laureatki z języka polskiego uzyskała Ania Błach, uczennica klasy 3a naszego gimnazjum.

Turniej o Puchar Dyrektora ZSTI
W dniu 07.03.2018r. wzięliśmy udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku Zdroju. Zawody odbyły się na Hali Sportowej, a wzięły w nim udział zespoły z Gimnazjów: Stopnicy, Podgaja, Buska Zdroju i Nowego Korczyna.

Gminne obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W dniu 8 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej .
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie, potem złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz zamordowanego w Katyniu mieszkańca naszej gminy - Ludwika Borka.

Powiatowe Targi Edukacyjne
6 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych w tym roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju .

EGZAMIN GIMNAZJUALNY
W dniach 18- 20.04.2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY
"Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich"
W dniu 30 stycznia 2018 roku 20 osobowa grupa uczniów z klasy VII b i VII a
wyjechała do teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach na spektakl "Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich".

Turniej Wiedzy Pożarniczej w powiecie buskim
W dniu 6 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej w Busku- Zdroju odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 58 uczniów z ośmiu gmin powiatu buskiego.
Turniej został rozegrany w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół średnich. Reprezentanci rozwiązywali test pisemny. Konkursowemu jury przewodniczył kapitan Piotr Ryk.
W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizację wygrała nasza koleżanka z klasy trzeciej gimnazjum - Julka Piotrowska, która uzyskała tytuł mistrzyni powiatu.
W uroczystym zakończeniu eliminacji wzięli udział: starosta buski Jerzy Kolarz, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej - Artur Brachowicz, i Marek Lis, którzy wręczyli dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy Julce odniesionego sukcesu!!!
Warto przypomnieć, że Julka w marcu 2018r. zajęła II miejsce w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Konkurs Ortograficzny z j. niemieckiego
Pod koniec marca chętni uczniowie z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych, 16 z klas drugich i 16 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.

<< Czerwiec 2018 >>