EDUKACJA GLOBALNA "Szkoły Liderów Edukacji Globalnej"
W roku szkolnym 2016/2017 Samorządowe Gimnazjum im. św.Kingi w Nowym Korczynie przystąpiło do realizacji projektu ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej”. Jesteśmy 1 z 10 szkół w woj.świętokrzyskim realizujących ten projekt. Projekt 355/2016/M1 współfinansowany jest z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2016.
We wrześniu2017 roku podczas seminarium regionalnego świętokrzyskiej sieci Szkół Liderów Edukacji Globalnej w Kielcach otrzymaliśmy „Certyfikat Szkoły Liderów Edukacji Globalnej”.

Waleczny Mały Smok
W dniu 21 października 2017r. na hali sportowej w Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku- Zdroju odbyła się 3. edycja Turnieju Małego Smoka.
Zawody zorganizowane zostały przez Buski Klub Kung - Fu - " Yantai" . Wzięło w nich udział 70 zawodników z różnych stron Polski.
Franciszek Stefański, uczeń klasy 3a naszego gimnazjum, zdobył złoto w formach ręcznych północnych . Ponadto zajął I miejsce w formach z mieczem . Okazał się również bezkonkurencyjny w formach z włócznią w przedziale 13- 14 lat.

WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. JANA PAWŁA II
Dnia 21 października 2017 r., w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II młodzież Gimnazjum i siódmej klasy Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem katechety p. Krzysztofa Błacha przygotowała montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną. Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza nawiązała do wydarzeń fatimskich. W bardzo obrazowy sposób uczniowie przedstawili objawienia fatimskie. W drugiej części zostały przypomniane fakty związane z zamachem na Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce 13 maja 1981r. Było też nawiązanie do opieki Matki Bożej Fatimskiej i cudownego ocalenia Papieża. Oprawę muzyczną przygotowała p. Magdalena Wilczyńska.

Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie!
Z dumą informujemy, że w dniu 29 września 2017r. otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Uroczyste wręczenie tych wyróżnień odbyło się podczas XV Festiwalu Zdrowia w Busku – Zdroju. W program Festiwalu wpisała się także kolejna edycja zlotu szkół promujących zdrowie oraz wręczenie szkołom certyfikatów i zaproszeń do Świętokrzyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Też czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
"Weź pan sobie żonę z prosta: dużo szczęścia małe kosta"

S. Wyspiański

W dniu 7 września 2017r. w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie (na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum), wzięli udział:
uczniowie klas gimnazjalnych, uczniowie klas siódmych ze szkoły podstawowej , nauczyciele i pracownicy, przedstawiciele samorządu gminnego, parafii, ośrodka kultury, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej oraz Rady Rodziców.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Jednakże największe wrażenie na słuchaczach zdobyli : Dawid Konopka, Franciszek Stefański, Nikola Szumilas i Oliwia Juszczyk.

Zapraszamy na kolejne czytanie, za rok...

84 rocznica walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim
W dniu 3 września 2017 roku delegacje ze szkoły podstawowej i z gimnazjum uczestniczyły w uroczystości związanej z kolejną rocznicą walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018
4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele  pw. św. Stanisława w Nowym Korczynie.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Uprzejmie informujemy,

że
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w dniu 4 września 2017r. ( poniedziałek.)

Godz. 8:15 - Msza św. w kościele pw. św. Stanisława .

Godz. 9:30 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej w gimnazjum, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Planowany odwóz uczniów od godz. 10:45.

Dowóz uczniów w roku szkolnym 2017/ 2018 będzie odbywał się według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego z oznakowanych przystanków.
Informacja o podręcznikach do II i III klasy gimnazjum

W roku szkolnym 2017/2018

podręczniki dla uczniów klas II i III gimnazjum

będą zapewnione przez szkołę.

Książki do kupienia przez rodziców: Religia i WDŻ - informacja dot. tytułu i nr dopuszczenia będzie podana na początku roku szkolnego.
Sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym
Za nami koniec roku szkolnego 2016/2017.

Warto wspomnieć znaczące sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym.
Zakończenie roku szkolnego klas I i II
W dniu 23 czerwca 2017r. w Samorządowym Gimnazjum im. św. Kingi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II gimnazjum.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai, rodziców, nauczycieli i uczniów podsumowała rok szkolny i nagrodziła dyplomami uczniów osiągających wzorowe i bardzo dobre wyniki nauczania.

<< Grudzień 2017 >>