2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO - PLANETA rok szkolny 2017/2018
W konkursie wzięło udział 16 osób. Składał się z dwóch części: testu, który pisało 13 osób oraz z pracy indywidualnej pn. „ Ptaki parków, lasów i pól” .

obrazek
Międzyszkolny Internetowy Konkurs "Bitwa na słowa" rozstrzygnięty!
W pierwszej połowie czerwca uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji konkursu internetowego z języka niemieckiego „Rededuell” („Bitwa na słowa”).

Młodzież po raz kolejny stanęła w szranki z uczniami gimnazjum w Czarnożyłach (woj. łódzkie). Konkurs możliwy był dzięki współpracy między nauczycielkami języka niemieckiego obu szkół, tj. pani Aleksandry Myszor i pani Anety Prasałek oraz dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą Internet.

obrazek
Wycieczka do Krakowa
W dniu 8 czerwca 2018 r. 19 - osobowa grupa z klasy VII b i VII a wraz z opiekunami udała się do Ogrodu Botanicznego w Krakowie . Celem wycieczki jej było poznanie bioróżnorodności gatunkowej roślin, które występują na terenie ogrodu. Największą frajdę sprawiły zraszacze, które ochłodziły naszych uczniów.

Następnym punktem było ZOO, gdzie podziwialiśmy zwierzęta,karmiliśmy kózki,osiołki i inne zwierzęta pokarmem przygotowanym przez pracowników ZOO.

Na koniec pojechaliśmy coś zjeść. Ogólnie było fajnie,pogoda dopisała, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizator wycieczki - Barbara Gajda
Warto zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, czyli wycieczka do Wrocławia
W dniach 23-24 maja 2018 roku uczniowie klasy 2b pojechali na wycieczkę do Wrocławia. 360 km pokonaliśmy w 5 godzin. We Wrocławiu przywitała nas piękna pogoda oraz przewodnik.

obrazek
Powiatowy Konkurs Plastyczny: "Segregujesz, świat ratujesz"
Konkurs „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko” jest realizowany w ramach Powiatowego Programu Edukacyjno – Ekologicznego pn. „Chrońmy naszą planetę” współfinansowanego przez Powiat Buski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

W konkursie wzięło udział 17 osób. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się trzy uczennice: Patrycja Kucharska z klasy 7b, Karolina Kaczmarczyk z klasy 2a gimnazjum oraz Agata Wawrzeniec kl. 2a gimnazjum.
Warsztaty profilaktyczne "E-uzależnienia"
7 maja 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas siódmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących e-uzależnień.

obrazek
Wyjazd do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
W dniu 23 maja 2018r. uczniowie klasy IIIa, po raz drugi, pojechali do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Tym razem na sztukę „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Augustynowicz. Była to uwspółcześniona wersja tej znanej i lubianej komedii.

obrazek
Szkolny Konkurs Ortograficzny klas VII
Dnia 10 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla uczniów klas siódmych pt. „Z ortografią za pan brat”.

Celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który zawierał między innymi: zagadki, rebusy, luki w tekście, krzyżówki i inne zadania z „pułapkami” ortograficznymi.

Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

obrazek
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"
Dnia 7 marca 2018 roku po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

W tegorocznej edycji najwyższy wynik uzyskał Dominik Jaroszek uczeń kl. 3b.
Wycieczka do Łagiwenik i Oświęcimia
W dniu 24 kwietnia 2018r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pojechali na wycieczkę, która pozostanie w ich pamięci na długo. Głównym jej celem było zwiedzanie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auswitz- Birkenau. Po drodze do Oświęcimia uczniowie odwiedzili Łagiewniki i dwa wyjątkowe miejsca związane z naszym Wielkim Rodakiem Janem Pawłem II. Były to: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się”. Poznali historię tych miejsc oraz obejrzeli wiele wyjątkowych pamiątek po nim, min. papieski krzyż pastoralny, zakrwawioną i podziurawioną od kul zamachowca sutannę, relikwię w postaci krwi, oraz płytę nagrobną pochodzącą z jego pierwszego grobu w podziemiach Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.


obrazek

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W tym roku obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest ona jedną z najważniejszych ustaw zasadniczych w Polsce oraz jej dumą, gdyż została uchwalona jako pierwsza w Europie i druga w świecie po konstytucji amerykańskiej z 1787r.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona tej tak ważnej dla Polaków rocznicy. Część artystyczną przygotowała cała klasa IIIa gimnazjum.obrazek

Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Październik 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło