V Gminny Konkurs Plastyczny
Z okazji obchodów w 2017 roku 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego i 100 rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego w listopadzie br. został ogłoszony Gminny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie.

Konkurs czytelniczy pt. "Kamienie na szaniec bez tajemnic"
32 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do zmagań testowych, sprawdzających znajomość treści „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Konkurs odbył się z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy drugie oraz klasy trzecie.

Gimnazjaliści czytają swoim młodszym kolegom
W dniu 28 listopada 2017 r. uczniowie klasy III „a” gimnazjum : Oliwia Juszczyk , Nikola Suchy oraz Dawid Konopka odwiedzili grupę 5-latków w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, aby im poczytać. Wybrali dla nich bajkę pt. „Jaś i Małgosia”.

XXI Międzynarodowy Puchar Polski - WUSHU
W dniach 1 - 3 grudnia 2017r. w Krakowie w Centrum Sportowym Com- Com Zone odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Pucharu Polski Wushu.
W zawodach uczestniczyło 5 klubów Wushu tradycyjnego i sportowego z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech i Chin ( około 300 zawodników) . Buski Klub Kung - fu YANTAI reprezentowała 5- osobowa ekipa pod opieką trenera A. Cupryjak - Sochy, która zdobyła 10 medali .

Sukces w powiatowym konkursie z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
29 listopada 2017r. w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbyła się 14 edycja konkursu wiedzy z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.
W eliminacjach powiatowych wzięło udział 14 szkół powiatu buskiego. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne reprezentantki naszej szkoły Gabriela Stankiewicz z klasy 7a i Julia Piotrowska z klasy 3a zajęły odpowiednio I i II miejsce.

Gratulujemy uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów!

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 1, 2, i 3 grudnia 2017r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny przyłączyli się do tej świątecznej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido. Łącznie uzbierali ponad 300 kg żywności.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów dotychczasowych gimnazjów
W listopadzie 2017r. zakończyły się eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjów. Do drugiego etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszego gimnazjum.
Zawody powiatowe w piłce nożnej szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego
W dniu 27 listopada 2017 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Buskiego. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów z terenu powiatu buskiego : Gimnazjum w Wiślicy , Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku - Zdroju, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku - Zdroju , Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiślicy , Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Pacanowie, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stopnicy ,
Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie .

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!
„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!„
–to hasło uroczystego apelu zorganizowanego w naszej szkole dnia 15 listopada 2017r.
z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Andrzejki
29 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, na którą sekcje: kultury, naukowa i plastyczna przygotowały kolorowy wystrój sali gimnastycznej oraz zabawy i wróżby andrzejkowe. Zabawę prowadził dj Artur Babiarz ( dj Arti), który grywa w klubach i prowadzi różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 11 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości . Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny, potem złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w obronie Polski.

<< Kwiecień 2018 >>