Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 21 czerwca 2017r. w szkole pierwszego wyboru.
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
Dnia 10 maja 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystości było krzewienie patriotyzmu oraz poznawanie historii naszej Ojczyzny.

Kolejna edycja "Bitwy na słowa"
W maju uczniowie gimnazjum przystąpili do kolejnej edycji konkursu internetowego z języka niemieckiego „Rededuell” („Bitwa na słowa”). Nasi gimnazjaliści już po raz drugi stanęli w szranki z uczniami gimnazjum w Czarnożyłach (woj. łódzkie).

"Mocarz i spółka"
17 maja 2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących sięgania po papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze.

Pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie
Informujemy, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku - Zdroju utworzono Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który świadczy specjalistyczną pomoc dla osób będących w kryzysie.

Uruchomiony został całodobowy telefon zaufania dla osób znajdujących się w kryzysie, pod którym można uzyskać pomoc psychologiczną: 506-186-518.

Utworzone zostało także Centrum dla Rodzin, w którym m. in. będzie można skorzystać z porad pedagoga. Dodatkowo od września 2017r. ruszy kurs skierowany do rodziców pn. "Szkoła dla Rodziców".

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (41) 370-81-87
Świętokrzyskie Dni Profilaktyki
12 maja 2017 roku w ramach trwających Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, portali społecznościowych, telefonów komórkowych oraz sięgania po dopalacze.

Edukacja Globalna "Żyj smacznie i zdrowo"
11 maja 2017 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w największym programie edukacyjnym o tematyce zdrowego żywienia organizowanym przez firmę Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"
W bieżącym roku szkolnym już po raz trzeci uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta”.

Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja
W dniu 3 maja 2017r. członkowie pocztu sztandarowego Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi w Nowym Korczynie wzięli udział w gminnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Edukacja Globalna - Dzień Ziemi
Obchody Dnia Ziemi 2017 zapoczątkowano ogłoszeniem akcji „Godzina dla Ziemi” przypadające w tym roku dnia 25 marca. Jest to coroczne ogólnoświatowe wezwanie do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę.

Konkurs Ortograficzny z języka niemieckiego
Pod koniec kwietnia chętni uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas pierwszych, 24 z klas drugich i 8 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.

<< Październik 2017 >>