Świętokrzyskie Dni Profilaktyki
12 maja 2017 roku w ramach trwających Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, portali społecznościowych, telefonów komórkowych oraz sięgania po dopalacze.

Edukacja Globalna "Żyj smacznie i zdrowo"
11 maja 2017 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w największym programie edukacyjnym o tematyce zdrowego żywienia organizowanym przez firmę Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"
W bieżącym roku szkolnym już po raz trzeci uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta”.

Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja
W dniu 3 maja 2017r. członkowie pocztu sztandarowego Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi w Nowym Korczynie wzięli udział w gminnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Edukacja Globalna - Dzień Ziemi
Obchody Dnia Ziemi 2017 zapoczątkowano ogłoszeniem akcji „Godzina dla Ziemi” przypadające w tym roku dnia 25 marca. Jest to coroczne ogólnoświatowe wezwanie do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę.

Konkurs Ortograficzny z języka niemieckiego
Pod koniec kwietnia chętni uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas pierwszych, 24 z klas drugich i 8 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"
Dnia 9 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

Wynik bardzo dobry otrzymała :
Katarzyna Pater ucz. kl. IIIb

Wyróżnienie otrzymali :
Julia Kaczmarczyk ucz. kl. IIIa
Michał Gaj ucz. kll. IIIa
Filip Pienias ucz. kl. IIIa

WIZYTA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWINIARACH PRZED ŚWIĘTEM WIELKIEJ NOCY
W Wielkim Tygodniu 12 kwietnia 2017r. grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Nowym Korczynie udała się do Domu Pomocy Społecznej w Świniarach. Spotkanie rozpoczęło się drogą krzyżową, w którą na miarę możliwości, włączyli się mieszkańcy DPS. Następnie wolontariusze złożyli życzenia świąteczne w imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej. Wręczyli wszystkim przygotowane kartki i upominki.

Kung- Fu Yantai - kolejne medale Franka.
W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tradycyjnego Wushu w Gdyni uczestniczył Franciszek Stefański - uczeń klasy IIa naszego gimnazjum. Reprezentował Buski Klub Kung - Fu Yantai. W imprezie rywalizowało około 120 zawodników z całej Polski. Franek wywalczył trzy srebrne medale - w formach północnych, z włócznią i bronią różną długą.

Osiągnięcia naszych absolwentów.
Kamil Dryja , uczeń klasy czwartej Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku- Zdroju, jako jedyny z woj. świętokrzyskiego, zdobył tytuł laureata prestiżowej 43. Olimpiady Historycznej.
To wielki sukces Kamila.
Udział pocztu sztandarowego w Gminnych Obchodach Zbrodni Katyńskiej
W dniu 9 kwietnia 2017r. członkowie pocztu sztandarowego wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

<< Sierpień 2017 >>