Turniej o Puchar Dyrektora ZSTI
W dniu 07.03.2018r. wzięliśmy udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku Zdroju. Zawody odbyły się na Hali Sportowej, a wzięły w nim udział zespoły z Gimnazjów: Stopnicy, Podgaja, Buska Zdroju i Nowego Korczyna.

Gminne obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W dniu 8 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej .
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie, potem złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz zamordowanego w Katyniu mieszkańca naszej gminy - Ludwika Borka.

Powiatowe Targi Edukacyjne
6 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych w tym roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju .

EGZAMIN GIMNAZJUALNY
W dniach 18- 20.04.2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY
"Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich"
W dniu 30 stycznia 2018 roku 20 osobowa grupa uczniów z klasy VII b i VII a
wyjechała do teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach na spektakl "Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich".

Turniej Wiedzy Pożarniczej w powiecie buskim
W dniu 6 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej w Busku- Zdroju odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 58 uczniów z ośmiu gmin powiatu buskiego.
Turniej został rozegrany w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół średnich. Reprezentanci rozwiązywali test pisemny. Konkursowemu jury przewodniczył kapitan Piotr Ryk.
W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizację wygrała nasza koleżanka z klasy trzeciej gimnazjum - Julka Piotrowska, która uzyskała tytuł mistrzyni powiatu.
W uroczystym zakończeniu eliminacji wzięli udział: starosta buski Jerzy Kolarz, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej - Artur Brachowicz, i Marek Lis, którzy wręczyli dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy Julce odniesionego sukcesu!!!
Warto przypomnieć, że Julka w marcu 2018r. zajęła II miejsce w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Konkurs Ortograficzny z j. niemieckiego
Pod koniec marca chętni uczniowie z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych, 16 z klas drugich i 16 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.

Warsztaty na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Dnia 9 marca 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd ten odbył się w piątek po zajęciach lekcyjnych, a mimo to cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Celem wycieczki było uczestnictwo w zajęciach „Pokazy doświadczalne z fizyki”, które odbyły się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie. W trakcie wykładów nikomu się nie nudziło. Prowadzący wykłady Pan dr Paweł Janowski bardzo interesująco przedstawił zagadnienia z elektrostatyki, prądu, światła oraz optyki. Są to już nasze kolejne doświadczenia ze środowiskiem akademickim. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Wielkanoc 2018

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele szkoły!

Z okazji Świąt Wielkanocnych
proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia
przeżywania tych radosnych dni w atmosferze szczęścia i miłości .
Oby te święta stały się źródłem wiary w zwycięstwo
dobra nad złem i nadziei niezbędnej do pokonywania
codziennych trudności w życiu prywatnym i zawodowym.
Niech świąteczny czas będzie okazją do odpoczynku,
miłych spotkań i pielęgnowania tradycji w rodzinnym gronie.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

Barbara Karnawalska
XXVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
15 marca 2018r. w Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Kielcach odbył się etap okręgowy (wojewódzki ) XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 17 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III gimnazjum Julia Piotrowska, która zajęła II miejsce.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań oraz przeprowadzić akcje prozdrowotną na terenie swojej szkoły.

Gratulujemy!

Opiekun Monika Kaszuba
"Maraton ku zdrowiu" akcja prozdrowotna
W dniach 26 - 28 lutego 2018r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja prozdrowotna „ Maraton ku zdrowiu” promująca zdrowy styl życia.
Akcję zorganizowała uczennica klasy IIIa – Julia Piotrowska, która zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

<< Sierpień 2018 >>