2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta Narodowego w Nowym Korczynie
W dniu 3 maja 2018r. członkowie pocztu sztandarowego gimnazjum wzięli udział w gminnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy patriotycznej uroczystości, przy dźwiękach Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego, przeszli pod pomnik upamiętniający żołnierzy polskich, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

obrazek

Członkami pocztu byli:
Patryk Gadawski - chorąży
Julia Cepil - asysta
Nikola Suchy - asysta

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.
Dziękujemy także rodzicom, którzy dowieźli dzieci do Nowego Korczyna.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rusza 14 maja 2018r.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018r. w szkole pierwszego wyboru.

Odwiedziny wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Domu Pomocy Społecznej w Świniarach
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, odwiedzili podopiecznych DPS w Świniarach. Jest to placówka prowadzona przez Caritas diecezji kieleckiej.

obrazek

Laur dla najlepszych
Dnia 17 kwietnia 2018r. w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy i medale laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu woj. świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018.
Tytuł laureatki z języka polskiego uzyskała Ania Błach, uczennica klasy 3a naszego gimnazjum.


obrazek
Turniej o Puchar Dyrektora ZSTI
W dniu 07.03.2018r. wzięliśmy udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku Zdroju. Zawody odbyły się na Hali Sportowej, a wzięły w nim udział zespoły z Gimnazjów: Stopnicy, Podgaja, Buska Zdroju i Nowego Korczyna.


obrazek
Gminne obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W dniu 8 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej .
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie, potem złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz zamordowanego w Katyniu mieszkańca naszej gminy - Ludwika Borka.


obrazek
Powiatowe Targi Edukacyjne
6 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych w tym roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju .


obrazek

EGZAMIN GIMNAZJUALNY
W dniach 18- 20.04.2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY
"Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich"
W dniu 30 stycznia 2018 roku 20 osobowa grupa uczniów z klasy VII b i VII a
wyjechała do teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach na spektakl "Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich".


obrazekTurniej Wiedzy Pożarniczej w powiecie buskim
W dniu 6 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej w Busku- Zdroju odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 58 uczniów z ośmiu gmin powiatu buskiego.
Turniej został rozegrany w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół średnich. Reprezentanci rozwiązywali test pisemny. Konkursowemu jury przewodniczył kapitan Piotr Ryk.
W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizację wygrała nasza koleżanka z klasy trzeciej gimnazjum - Julka Piotrowska, która uzyskała tytuł mistrzyni powiatu.
W uroczystym zakończeniu eliminacji wzięli udział: starosta buski Jerzy Kolarz, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej - Artur Brachowicz, i Marek Lis, którzy wręczyli dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy Julce odniesionego sukcesu!!!
Warto przypomnieć, że Julka w marcu 2018r. zajęła II miejsce w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

obrazek
Konkurs Ortograficzny z j. niemieckiego
Pod koniec marca chętni uczniowie z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych, 16 z klas drugich i 16 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.


obrazek
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Październik 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło