Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"
Dnia 9 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

Wynik bardzo dobry otrzymała :
Katarzyna Pater ucz. kl. IIIb

Wyróżnienie otrzymali :
Julia Kaczmarczyk ucz. kl. IIIa
Michał Gaj ucz. kll. IIIa
Filip Pienias ucz. kl. IIIa

WIZYTA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWINIARACH PRZED ŚWIĘTEM WIELKIEJ NOCY
W Wielkim Tygodniu 12 kwietnia 2017r. grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Nowym Korczynie udała się do Domu Pomocy Społecznej w Świniarach. Spotkanie rozpoczęło się drogą krzyżową, w którą na miarę możliwości, włączyli się mieszkańcy DPS. Następnie wolontariusze złożyli życzenia świąteczne w imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej. Wręczyli wszystkim przygotowane kartki i upominki.

Kung- Fu Yantai - kolejne medale Franka.
W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tradycyjnego Wushu w Gdyni uczestniczył Franciszek Stefański - uczeń klasy IIa naszego gimnazjum. Reprezentował Buski Klub Kung - Fu Yantai. W imprezie rywalizowało około 120 zawodników z całej Polski. Franek wywalczył trzy srebrne medale - w formach północnych, z włócznią i bronią różną długą.

Osiągnięcia naszych absolwentów.
Kamil Dryja , uczeń klasy czwartej Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku- Zdroju, jako jedyny z woj. świętokrzyskiego, zdobył tytuł laureata prestiżowej 43. Olimpiady Historycznej.
To wielki sukces Kamila.
Udział pocztu sztandarowego w Gminnych Obchodach Zbrodni Katyńskiej
W dniu 9 kwietnia 2017r. członkowie pocztu sztandarowego wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Wielkanoc
Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele,

Pracownicy i Przyjaciele Szkoły!

Z okazji Świąt Wielkanocnych
radości, zdrowia, miłości i wzajemnej życzliwości
połączonej z nadzieją dającą siłę w pokonywaniu
codziennych trudności,
pozwalającą z ufnością patrzeć w przyszłość.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie
da wiarę w siebie i własne możliwości,
a blask świąt wypełni nadzieja
budzącej się wiosny

życzy

Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowym Korczynie

W dniach 19-21.04.2017 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

Szczegóły egzaminu - zobacz!!!

Sukces zespołu KAPS w finale festiwalu "Scena dla Ciebie"
Aleksandra Cerazy, nasza utalentowana muzycznie koleżanka z klasy IIa, wraz z siostrą Kasią, absolwentką naszego gimnazjum, obecnie uczennicą I LO w Busku- Zdroju i dwoma kolegami z Solca- Zdroju – gitarzystą Patrykiem i perkusistą Szczepanem - zajęli I miejsce w kategorii "Zespoły" podczas XIX edycji festiwalu „ Scena dla Ciebie” dla najbardziej utalentowanej muzycznie młodzieży województwa świętokrzyskiego!

Gratulujemy!
XIII Targi Edukacyjne
7 kwietnia 2017r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym uczestniczyli w XIII Powiatowych Targach Edukacyjnych w Busku - Zdroju.

Wyjazd edukacyjny do Krakowa
Dnia 31 marca 2017 roku uczniowie klasy 3a z kolegami i koleżankami z klasy 3b i 1b wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było poznanie historii Sztuki Polskiej XIX wieku w Galerii Sztuki w Sukiennicach, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie oraz zwiedzanie Starego Miasta.

Konkurs "Ostudźmy globalne ocieplenie!"
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu pn. ”Szkoła Liderów Edukacji Globalnej” biblioteka szkolna przygotowała i przeprowadziła konkurs pn. „Ostudźmy globalne ocieplenie!”. Wzięło w nim udział 20 uczniów ze wszystkich klas naszego gimnazjum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z wiedzy o zagrożeniach klimatu na świecie oraz sposobach zapobiegania jego ocieplaniu.

<< Październik 2017 >>