2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Odwiedziny wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Domu Pomocy Społecznej w Świniarach
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, odwiedzili podopiecznych DPS w Świniarach. Jest to placówka prowadzona przez Caritas diecezji kieleckiej.

obrazek

Laur dla najlepszych
Dnia 17 kwietnia 2018r. w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy i medale laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu woj. świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018.
Tytuł laureatki z języka polskiego uzyskała Ania Błach, uczennica klasy 3a naszego gimnazjum.


obrazek
Turniej o Puchar Dyrektora ZSTI
W dniu 07.03.2018r. wzięliśmy udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku Zdroju. Zawody odbyły się na Hali Sportowej, a wzięły w nim udział zespoły z Gimnazjów: Stopnicy, Podgaja, Buska Zdroju i Nowego Korczyna.


obrazek
Gminne obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W dniu 8 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej .
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie, potem złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz zamordowanego w Katyniu mieszkańca naszej gminy - Ludwika Borka.


obrazek
Powiatowe Targi Edukacyjne
6 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych zorganizowanych w tym roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju .


obrazek

EGZAMIN GIMNAZJUALNY
W dniach 18- 20.04.2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY
"Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich"
W dniu 30 stycznia 2018 roku 20 osobowa grupa uczniów z klasy VII b i VII a
wyjechała do teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach na spektakl "Cyrograf na kanwie legend Świętokrzyskich".


obrazekTurniej Wiedzy Pożarniczej w powiecie buskim
W dniu 6 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej w Busku- Zdroju odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 58 uczniów z ośmiu gmin powiatu buskiego.
Turniej został rozegrany w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół średnich. Reprezentanci rozwiązywali test pisemny. Konkursowemu jury przewodniczył kapitan Piotr Ryk.
W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizację wygrała nasza koleżanka z klasy trzeciej gimnazjum - Julka Piotrowska, która uzyskała tytuł mistrzyni powiatu.
W uroczystym zakończeniu eliminacji wzięli udział: starosta buski Jerzy Kolarz, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej - Artur Brachowicz, i Marek Lis, którzy wręczyli dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy Julce odniesionego sukcesu!!!
Warto przypomnieć, że Julka w marcu 2018r. zajęła II miejsce w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

obrazek
Konkurs Ortograficzny z j. niemieckiego
Pod koniec marca chętni uczniowie z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych, 16 z klas drugich i 16 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.


obrazek
Warsztaty na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Dnia 9 marca 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd ten odbył się w piątek po zajęciach lekcyjnych, a mimo to cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Celem wycieczki było uczestnictwo w zajęciach „Pokazy doświadczalne z fizyki”, które odbyły się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie. W trakcie wykładów nikomu się nie nudziło. Prowadzący wykłady Pan dr Paweł Janowski bardzo interesująco przedstawił zagadnienia z elektrostatyki, prądu, światła oraz optyki. Są to już nasze kolejne doświadczenia ze środowiskiem akademickim. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.


obrazek
Wielkanoc 2018


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele szkoły!

Z okazji Świąt Wielkanocnych
proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia
przeżywania tych radosnych dni w atmosferze szczęścia i miłości .
Oby te święta stały się źródłem wiary w zwycięstwo
dobra nad złem i nadziei niezbędnej do pokonywania
codziennych trudności w życiu prywatnym i zawodowym.
Niech świąteczny czas będzie okazją do odpoczynku,
miłych spotkań i pielęgnowania tradycji w rodzinnym gronie.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

Barbara Karnawalska
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Grudzień 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło