Spotkanie wigilijne
Czas Świąt Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy zatrzymujemy się w biegu życia i zwracamy szczególną uwagę na drugiego człowieka. We wspólnocie uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości kolejny raz przenieśliśmy się do wydarzeń nawiązujących do narodzenia Pana Jezusa.
Uczniowie klasy I b i I a , pod kierunkiem p. Marii Błach oraz wychowawczyń p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak, przygotowali spektakl bożonarodzeniowy.

Zajęcia profilaktyczne "O co chodzi z tym dymem...?"
13 grudnia 2018r. klasa siódma uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych dotyczących palenia papierosów i e-papierosów.

Spotkanie przeprowadziły panie: Ewelina Dąbrowska i Monika Trzaska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku - Zdroju.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji programu profilaktyki antytytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie".
Zajęcia profilaktyczne "Dopalacze... rosyjska ruletka"
W dniu 13 grudnia 2018r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat „Zatrucia nowymi narkotykami (dopalaczami) w Polsce i województwie Świętokrzyskim – skala problemu”.
I i III miejsce w konkursie wiedzy o HIV i AIDS
29 listopada 2018r. w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 21 szkół powiatu buskiego. W kategorii szkoły podstawowe Gabriela Stankiewicz z kl. 8a zajęła I pierwsze miejsce. Warto dodać, że Gabrysia powtórzyła swój sukces sprzed roku.

Natomiast III miejsce w kategorii szkól gimnazjalnych zajęła Marzena Wężowicz z kl. 3b.

Serdecznie gratulujemy Gabrysi i Marzence - życzymy im dalszych sukcesów!

ŚNIADANIE DAJE MOC
Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. ,,Śniadanie daje moc”.

W konkursie wzięły udział kasy V – VIII i III gimnazjum. Celem konkursu było: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie uczniów, edukacja i promocja w zakresie prawidłowego żywienia oraz propagowania zdrowego stylu życia.

"Poczytaj mi kolego" - gimnazjalistki czytają 6-latkom
W dniu 4 grudnia 2018 r. uczennice klasy III „a” gimnazjum : Kinga Piotrowska, Marcelina Bania oraz Karolina Kaczmarczyk w ramach akcji „Poczytaj mi kolego” odwiedziły klasę 0 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, aby im poczytać. Wybrały dla nich bajkę pt. „Śpiąca królewna”.

Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 29 - 30 listopada 2018r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej po raz kolejny przyłączyli się do tej charytatywnej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce należą się słowa podziękowania.

VI Gminny Konkurs Plastyczny
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jaką obchodzimy w 2018 roku to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej ogłosiło VI Gminny Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Nowy Korczyn pn. „Bądź patriotą”.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice dotyczącej tematyki wojennej, powstańczej lub życia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!! Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!!
Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie „usypujemy Górę Grosza”. Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka słodka niespodzianka.
Dzień dla Niepodległej
Link W dniu 9 listopada 2018 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie świętowała "Dzień Niepodległej".
Zgromadzeni na sali gimnastycznej, ubrani galowo uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali,
z dumą i radością, 4- zwrotkowy hymn narodowy.
W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Rekordu dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej .
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły .

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze.

Dyrekcja szkoły
<< Październik 2019 >>