2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Konkurs recytatorski
Na przełomie października i listopada br. odbył się w naszym gimnazjum konkurs recytatorski z języka niemieckiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas 2 i 3. Zgłosiło się do niego 15 uczennic. Każda z uczestniczek miała za zadanie nauczyć się na pamięć, a następnie wyrecytować wybrany przez siebie wiersz niemieckiego poety. Wiersze można było znaleźć na własną rękę lub wybrać jeden z podanych przez organizatorkę konkursu – panią Anetę Prasałek. Wszystkie uczennice wybrały utwory, w których tematem przewodnim była miłość i przyjaźń.


W klasach trzecich na podium uplasowały się:
Miejsce pierwszeSylwia Kostka (która nauczyła się swojego tekstu śpiewająco – w dosłownym tego słowa znaczeniu)
Miejsce drugieSylwia Lasak
Miejsce trzecie Karolina Szczepaniak


W klasach drugich :
Miejsce pierwszeKatarzyna Cerazy
Miejsce drugie Katarzyna Kanicka
Miejsce trzeciePaulina Wawrzyk

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy, a w przyszłym roku szkolnym do konkursu zapraszamy również chłopców.

I Ty możesz zostać ratownikiem!
31 października 2013r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził wolontariusz – pan Maciej Rusiecki. Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych.


Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Tymczasem aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, będąc na przykład świadkiem wypadku drogowego.

Warto przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem, udzielenie pomocy w nagłych wypadkach jest obowiązkiem. Wypadałoby jednak nauczyć się pomagać nie tyle z poczucia obowiązku, co z potrzeby serca.


Warsztaty zorganizowały pani Aneta Prasałek i pani Monika Kaszuba.
Święto Niepodległości
Dnia 13 listopada 2013 roku odbyła się w naszym gimnazjum uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. W przedstawieniu największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Uczniowie oraz grono pedagogiczne z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Każdego roku przeżywamy tę uroczystość inaczej i za każdym razem wyjątkowo.

Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież z klas: Ia, Ib, 2a, 2c i 3b pod kierunkiem pani Anety Prasałek i pani Moniki Kaszuby. Utwory wykonał chór szkolny pod opieką pana Radosława Kornasia.
Samorząd Uczniowski
28 października 2013r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku przeprowadzonych wyborów po przeliczeniu głosów do Rady SU weszli:
Przewodniczący - Karol Matyjas
Zastępca - Wiktoria Gadawska
Sekretarz- Aleksandra Jarubas
Skarbnik - Katarzyna Kanicka

Przewodnicząca sekcji kultury: Aleksandra Brzezińska
Przewodnicząca sekcji naukowej: Małgorzata Stawicka
Przewodnicząca sekcji porządkowej: Karolina Szczepaniak
Przewodnicząca sekcji plastycznej: Karolina Kornaś
Przewodniczący sekcji sportowej: Sebastian Borla

Mamy nadzieję, że nowo wybrana Rada Samorządu Uczniowskiego będzie działała sprawnie i wypełni swoje przedwyborcze obietnice.


Zbiórka żywności
W dniach 6-7 października 2013r. uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności "Podziel się posiłkiem".

Wspomnienia Jana Pawła II
W dniu 22 października 2013r. w kościele św. Stanisława w Nowym Korczynie po Mszy św. sprawowanej przez księdza Proboszcza Grzegorza Kowalika i księdza Stanisława Kruszyńskiego w intencji Jana Pawła II odbył się spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez panią Grażynę Kańską i młodzież Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie.

Krótkie scenki zagrane przez uczniów dały do zrozumienia, że nauczanie Jana Pawła II jest uniwersalne i ponadczasowe. Słowa wypowiedziane przez Papieża 22 lata temu nic nie straciły na znaczeniu-są nadal aktualne. Fragmenty przemówień i homilii Jana Pawła II z 1991 roku, które były wkomponowane w spektakl przybliżyły znaczenie Dekalogu w obecnych czasach. Prawo Boże jest trwale i niezmienne mimo, że czasy w którym żyjemy wydają się nam „nowoczesne” bo pozbawione nakazów i zakazów.

Słowa Papieża były przeplatane pięknymi pieśniami wśród których nie zabrakło „Barki”, która była ulubioną pieśnią Jana Pawła II. Wszystkie pieśni wykonywał chórek z Gimnazjum pod kierownictwem pana Radosława Kornasia. Autorem scenariusza przedstawienia był pan Krzysztof Błach.

Po skończonym występie młodzież i wszyscy wierni udali się pod pomnik papieża Jana Pawła II. Zebrani odmówili różaniec w intencji kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie oraz za pomyślność Polski - naszej Ojczyzny.
Nowoczesne Gimnazjum w Nowym Korczynie...
Nowoczesne Gimnazjum w Nowym Korczynie – rozwój kompetencji kluczowych uczniów” to nazwa projektu, który Gmina Nowy Korczyn będzie realizowała na podstawie podpisanej umowy z Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej I stopnia w ramach Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Całkowita wartość projektu to 778 tysięcy 538 złotych. Projekt będzie realizowany od sierpnia 2013 do końca lipca 2014 roku.

W ramach projektu dla uczniów Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie odbywać się będą dodatkowe bezpłatne zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych, tj.
- informatyki,
- języka angielskiego,
- języka niemieckiego,
- matematyki,
- przedsiębiorczości,
- sportu,
- muzyki, teatru i tańca,
- turystyki oraz
- zajęć w zakresie doradztwa pedagogiczno
psychologicznego i doradztwa edukacyjno – zawodowego.

Dodatkowo w ramach projektu do szkoły zakupione zostaną niezbędne do realizacji zajęć urządzenia multimedialne i komputerowe oraz materiały i pomoce dydaktyczne – tj.: tablica interaktywna, aparaty fotograficzne, zestaw nagłośnieniowy, projektor, wizualizer dokumentów, odtwarzacze DVD, mikrofony, kamera cyfrowa, telewizor oraz słowniki, książki, itp.

Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają potrzebne pomoce, materiały dydaktyczne oraz bezpłatny posiłek. Przewidziane zostały również dla wszystkich uczestników projektuuczniów atrakcyjne wycieczki m.in. do Instytutu Geothego w Krakowie, Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie, kina, teatru, Opery w Krakowie oraz Gór Świętokrzyskich. W ramach przedsięwzięcia został również zapewniony nieodpłatny - ze strony uczniów - przewóz na zajęcia oraz wycieczki.

Jak podkreśla Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja udział w projekcie jest niepowtarzalną szansą dla młodzieży gimnazjalnej aby mogli zdobywać dodatkową wiedzę, rozwijać swoje umiejętności w ciekawy i atrakcyjny sposób.
W ramach Projektu odbędą się zajęcia z:
* informatyki,
* języka angielskiego,
* języka niemieckiego,
* wyrównawcze z matematyki,
* przedsiębiorczości,
* zajęcia sportowe,
* zajęcia z muzyki, teatru i tańca,
* zajęcia turystyczno – krajoznawcze.

Ponadto dla każdego ucznia/uczennicy zajęcia w zakresie doradztwa pedagogiczno – psychologicznego i doradztwa edukacyjno – zawodowego.

Realizowany projekt to wspólny pomysł dyrekcji szkoły Barbary Karnawalskiej oraz Wójta Gminy Pawła Zagai. Udział w zajęciach jest bezpłatny, zajęcia są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biuro Projektu
Urząd Gminy w Nowym Korczynie
ul. Tarnowska 5
28-136 Nowy Korczyn
Koordynator Projektu – Joanna Wilk, tel.: 501 337 132
Maraton Geograficzny
W roku szkolnym 2012/2013 w naszym gimnazjum odbył się I Szkolny Maraton Geograficzny. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas I-III. Konkurs polegał na comiesięcznym pisaniu testów z różnych dziedzin geografii m. in. podstaw geografii, geografii regionalnej, Polski, regionu świętokrzyskiego i Unii Europejskiej.


Zwycięzcami maratonu są:

– I miejsce -Kamil Dryja kl. 3c

– II miejsce- Krystian Ciepliński kl. 3c

– III miejsce- Dominika Kornaś kl. 3b


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.


Organizator B.Witkoś
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się
w poniedziałek 2 września 2013r.
Msza św. o godz. 8.00, po mszy około godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku w sali gimnastycznej.
Pożegnanie klas trzecich
27 czerwca 2013r.
"Ostatni raz z moją klasą - dziś pożegnać czas mych przyjaciół..."
Uroczystość zakończenia roku i pożegnania uczniów klas trzecich rozpoczęła się od wykonania przez przedstawicieli klas trzecich poloneza.


Poczet sztandarowy został przekazany przez uczniów klas trzecich (Patrycja Skrzypczyńska, Wiktor Zych, Karolina Baran) pod opiekę uczniów klas drugich (Gabriela Sput, Wojciech Mącznik, Sylwia Lasak).

Absolwenci z wychowawczyniami: Barbarą Kanicką, Jolantą Kulik, Małgorzatą Jasiak

Klasa 3a

Klasa 3b

Klasa 3c
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Październik 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło