2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Zbiórka żywności
W dniach 6-7 października 2013r. uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności "Podziel się posiłkiem".

Wspomnienia Jana Pawła II
W dniu 22 października 2013r. w kościele św. Stanisława w Nowym Korczynie po Mszy św. sprawowanej przez księdza Proboszcza Grzegorza Kowalika i księdza Stanisława Kruszyńskiego w intencji Jana Pawła II odbył się spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez panią Grażynę Kańską i młodzież Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie.

Krótkie scenki zagrane przez uczniów dały do zrozumienia, że nauczanie Jana Pawła II jest uniwersalne i ponadczasowe. Słowa wypowiedziane przez Papieża 22 lata temu nic nie straciły na znaczeniu-są nadal aktualne. Fragmenty przemówień i homilii Jana Pawła II z 1991 roku, które były wkomponowane w spektakl przybliżyły znaczenie Dekalogu w obecnych czasach. Prawo Boże jest trwale i niezmienne mimo, że czasy w którym żyjemy wydają się nam „nowoczesne” bo pozbawione nakazów i zakazów.

Słowa Papieża były przeplatane pięknymi pieśniami wśród których nie zabrakło „Barki”, która była ulubioną pieśnią Jana Pawła II. Wszystkie pieśni wykonywał chórek z Gimnazjum pod kierownictwem pana Radosława Kornasia. Autorem scenariusza przedstawienia był pan Krzysztof Błach.

Po skończonym występie młodzież i wszyscy wierni udali się pod pomnik papieża Jana Pawła II. Zebrani odmówili różaniec w intencji kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie oraz za pomyślność Polski - naszej Ojczyzny.
Nowoczesne Gimnazjum w Nowym Korczynie...
Nowoczesne Gimnazjum w Nowym Korczynie – rozwój kompetencji kluczowych uczniów” to nazwa projektu, który Gmina Nowy Korczyn będzie realizowała na podstawie podpisanej umowy z Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej I stopnia w ramach Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Całkowita wartość projektu to 778 tysięcy 538 złotych. Projekt będzie realizowany od sierpnia 2013 do końca lipca 2014 roku.

W ramach projektu dla uczniów Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie odbywać się będą dodatkowe bezpłatne zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych, tj.
- informatyki,
- języka angielskiego,
- języka niemieckiego,
- matematyki,
- przedsiębiorczości,
- sportu,
- muzyki, teatru i tańca,
- turystyki oraz
- zajęć w zakresie doradztwa pedagogiczno
psychologicznego i doradztwa edukacyjno – zawodowego.

Dodatkowo w ramach projektu do szkoły zakupione zostaną niezbędne do realizacji zajęć urządzenia multimedialne i komputerowe oraz materiały i pomoce dydaktyczne – tj.: tablica interaktywna, aparaty fotograficzne, zestaw nagłośnieniowy, projektor, wizualizer dokumentów, odtwarzacze DVD, mikrofony, kamera cyfrowa, telewizor oraz słowniki, książki, itp.

Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają potrzebne pomoce, materiały dydaktyczne oraz bezpłatny posiłek. Przewidziane zostały również dla wszystkich uczestników projektuuczniów atrakcyjne wycieczki m.in. do Instytutu Geothego w Krakowie, Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie, kina, teatru, Opery w Krakowie oraz Gór Świętokrzyskich. W ramach przedsięwzięcia został również zapewniony nieodpłatny - ze strony uczniów - przewóz na zajęcia oraz wycieczki.

Jak podkreśla Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja udział w projekcie jest niepowtarzalną szansą dla młodzieży gimnazjalnej aby mogli zdobywać dodatkową wiedzę, rozwijać swoje umiejętności w ciekawy i atrakcyjny sposób.
W ramach Projektu odbędą się zajęcia z:
* informatyki,
* języka angielskiego,
* języka niemieckiego,
* wyrównawcze z matematyki,
* przedsiębiorczości,
* zajęcia sportowe,
* zajęcia z muzyki, teatru i tańca,
* zajęcia turystyczno – krajoznawcze.

Ponadto dla każdego ucznia/uczennicy zajęcia w zakresie doradztwa pedagogiczno – psychologicznego i doradztwa edukacyjno – zawodowego.

Realizowany projekt to wspólny pomysł dyrekcji szkoły Barbary Karnawalskiej oraz Wójta Gminy Pawła Zagai. Udział w zajęciach jest bezpłatny, zajęcia są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biuro Projektu
Urząd Gminy w Nowym Korczynie
ul. Tarnowska 5
28-136 Nowy Korczyn
Koordynator Projektu – Joanna Wilk, tel.: 501 337 132
Maraton Geograficzny
W roku szkolnym 2012/2013 w naszym gimnazjum odbył się I Szkolny Maraton Geograficzny. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas I-III. Konkurs polegał na comiesięcznym pisaniu testów z różnych dziedzin geografii m. in. podstaw geografii, geografii regionalnej, Polski, regionu świętokrzyskiego i Unii Europejskiej.


Zwycięzcami maratonu są:

– I miejsce -Kamil Dryja kl. 3c

– II miejsce- Krystian Ciepliński kl. 3c

– III miejsce- Dominika Kornaś kl. 3b


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.


Organizator B.Witkoś
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się
w poniedziałek 2 września 2013r.
Msza św. o godz. 8.00, po mszy około godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku w sali gimnastycznej.
Pożegnanie klas trzecich
27 czerwca 2013r.
"Ostatni raz z moją klasą - dziś pożegnać czas mych przyjaciół..."
Uroczystość zakończenia roku i pożegnania uczniów klas trzecich rozpoczęła się od wykonania przez przedstawicieli klas trzecich poloneza.


Poczet sztandarowy został przekazany przez uczniów klas trzecich (Patrycja Skrzypczyńska, Wiktor Zych, Karolina Baran) pod opiekę uczniów klas drugich (Gabriela Sput, Wojciech Mącznik, Sylwia Lasak).

Absolwenci z wychowawczyniami: Barbarą Kanicką, Jolantą Kulik, Małgorzatą Jasiak

Klasa 3a

Klasa 3b

Klasa 3c
I Ty możesz zostać ratownikiem...
W czerwcu odbyły się w naszym gimnazjum warsztaty dotyczące pierwszej pomocy: „I ty możesz zostać ratownikiem”.

Uczniowie poznali podstawowe działania, jakie należy wykonać, jeżeli znajdą się na miejscu nieszczęśliwego wypadku lub jeśli w ich otoczeniu ktoś będzie potrzebował pomocy.

Dowiedzieli się, jak reagować w przypadku, gdy ktoś straci przytomność, zostanie porażony prądem, zakrztusi się oraz jak zachować się w czasie krwotoku. Prowadzący zaprezentował instrukcję resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na fantomie.


Każdy uczestnik szkolenia już wie, iż udzielanie pierwszej pomocy ma stały schemat:
1. Bezpieczeństwo osoby ratującej życie.
2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej.
3. Wezwanie pomocy.
4. Sprawdzenie oddechu:

a) gdy jest oddech – układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
b) brak oddechu – wykonujemy 2 oddechy ratownicze i uciskamy 30 razy klatkę piersiową na zmianę, aż do przybycia karetki pogotowia
.

Szkolenie zorganizowała p. Aneta Prasałek a przeprowadził pan Maciej Rusiecki – wolontariusz i ratownik na pływalni miejskiej w Busku Zdroju.

Konkurs ortograficzny
7 czerwca 2013r. odbył się konkurs ortograficzny z języka niemieckiego skierowany do uczniów klas trzecich naszego gimnazjum.
Do konkursu przystąpiło 10 śmiałków. Mieli przed sobą nie lada wyzwanie – bo jak tu nie pomylić pisowni niemieckiego Vater z angielskim father; niemieckiego Mutter z angielskim mother, niemieckiego besser z angielskim better itp. Trzeba mieć naprawdę refleks i dobrze znać pisownię, aby jak najszybciej zanotować długie niemieckie wyrazy - choćby datę 1956 - neunzehnhundertsechsundfünfzig.

Do drugiego etapu – który odbył się 14 czerwca br. zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z dyktandem. Byli to: Agnieszka Bogdalska z 3a, Dominika Kornaś z 3b, Michał Norek z 3b, Wiktor Marunowski z 3a i Sylwia Stojek z 3c. Cała grupa dzielnie stawiła czoła niemieckim łamańcom językowym i kolejnemu tekstowi. Drugi etap rozstrzygnął, kto najlepiej radzi sobie z niemiecką ortografią.
Oto lista zwycięzców:

Miejsce I i tytuł „Meister der Rechtschreibung” wywalczyła Sylwia Stojek z klasy 3c
Miejsce II i III zajęli kolejno Bogdalska Agnieszka 3a i Wiktor Marunowski 3a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorem konkursu była p. Aneta Prasałek
Wycieczka w Beskid Śląski
W dniach 10 -11 czerwca 2013r. 16-sto osobowa grupa uczniów gimnazjum uczestniczyła w turystyczno-krajoznawczej wycieczce w Beskid Śląski.

W pierwszy - piękny i słoneczny dzień wspólnie z przewodnikiem beskidzkim wędrowaliśmy po górskich szlakach. Po wyczerpującym dniu z radością odpoczywaliśmy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Na Stożku”.

Dzień drugi przywitał nas deszczem, ale to nie przeszkodziło w realizacji naszych planów. Odwiedziliśmy Galerię Adama Małysza w Wiśle, wjechaliśmy kolejką szynową na górę Żar, tam dowiedzieliśmy się na czym polega działanie elektrowni szczytowo-pompowej oraz zobaczyliśmy tor saneczkowy, z którego atrakcji „bohaterowie” naszej wycieczki chętnie skorzystali.

Na zakończenie podróży po Beskidzie Śląskim zwiedziliśmy Muzeum Browaru w Żywcu.

Opiekę nad uczniami sprawowali p. Barbara Witkoś, p. Zofia Dybała- Nowak oraz p. Paweł Kulik.
Konkurs plastyczny "Myślę, segreguję, odzyskuję"
4 czerwca ogłoszone zostały wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego "Myślę, segreguję, odzyskuję".

W kategorii - Gimnazjum - I miejsce zajęła praca wykonana przez Łukasza Nowaka z klasy 2a.

III miejsce praca przygotowana przez Michała Salamona z klasy 1b.

Wyróżnienie otrzymał Paweł Błach z klasy 2b.

Konkurs realizowany jest w ramach Powiatowego Programu Edukacyjno - Ekologicznego pn. "Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi", współfinansowanego przez Powiat Buski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.
Opiekun uczniów: p. Barbara Gajda
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Lipiec 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło