2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
My nie palimy - to nie dla nas!
Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Gdy pali dziecko, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze.

Dlatego też w ramach profilaktyki antynikotynowej w październiku odbyły się w klasach 5a, 5b i 7 zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z zakresu tej tematyki oraz przeprowadzony został konkurs wiedzy o wpływie papierosów na organizm człowieka pod hasłem "My nie palimy - to nie dla nas!".

obrazek
Konkurs Wiedzy o Niemczech - rozstrzygnięty!
Pod koniec października - chętni uczniowie z klasy siódmej przystąpili do Konkursu Wiedzy o Niemczech. Dziesięcioro śmiałków musiało stawić czoła prawie 50 pytaniom z ogólnej wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie. Pytania – choć ułożone w języku polskim – okazały się niełatwe. Aby stanąć na podium, trzeba było poświęcić sporo czasu i przyswoić ogrom wiadomości dotyczących Niemiec.

obrazek

Lekcja parlamentaryzmu
W dniu 10 października 2018 roku z inicjatywy Pana Posła Krystiana Jarubasa i radnego Gminy Nowy Korczyn Pawła Kulikauczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie wraz z opiekunami: Barbarą Bonar, Jolantą Kulik, Zbigniewem Sadowskim i Arturem Jaroszkiem mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski Warszawy, a w szczególności Sejmu RP.


obrazek
Dzień Edukacji Narodowej
W Publicznej Szkole Podstawowej w dniu 16 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych nauczycieli , pracowników obsługi, rodziców i uczniów przywitała Dyrektor Barbara Karnawalska. Wśród zgromadzonych gości był również Pan Paweł Zagaja- Wójt gminy Nowy Korczyn.


obrazek
TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA WYCIECZKA W BIESZCZADY
W dniach 1-2 października 2018roku 30 osobowa grupa uczniów z klas 8a i 3a (gimnazjum) uczestniczyła w turystyczno-krajoznawczej wycieczce w Bieszczady. Góry powitały nas piekną, słoneczna pogodą, więc pierwszego dnia od razu ruszyliśmy na szlak wiodący na Połoninę Wetlińską.


obrazek
Dzień Edukacji - Życzenia
Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty
.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć podziękowania za codzienną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą .
Bardzo dziękuję za oddanie szkole pracownikom niepedagogicznym.
Życzę wszelkiej pomyślności w realizacji planów zawodowych, wielu powodów do radości i satysfakcji z rezultatów pracy, aby na co dzień spotykali się Państwo z szacunkiem i sympatią uczniów oraz ich rodziców.

Barbara Karnawalska

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

w Nowym Korczynie
obrazek
W rocznicę walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim
W dniu 2 września 2018 r. delegacja młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w patriotycznej uroczystości upamiętniającej 85. rocznicę Pacyfikacji Chłopów w Piasku Wielkim .
Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele parafialnym w Piasku Wielkim przez proboszcza ks. Sławomira Dalczyńskiego. Po mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się pod pomnik, gdzie delegacje biorące udział w obchodach, złożyły wiązanki kwiatów.
Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja przypomniał rys historyczny wydarzeń z września 1933 roku, z udziałem Wincentego Witosa.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej.
W uroczystości brał udział poczet sztandarowy w składzie:
Sebastian Kucięba - chorąży
Karolina Kaczmarczyk - asysta
Weronika Świech - asysta

Opiekunem uczniów był p. Paweł Kulik .
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 3 września 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele p.w. św. Stanisława. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do szkoły, gdzie o godz. 9.30 na sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel.
Uroczystość rozpoczął p. Paweł Kulik, który wydał polecenie wprowadzenia sztandaru szkoły. Zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.
Głos zabrała dyrektor szkoły p. Barbara Karnawalska, która powitała wszystkich serdecznie.
Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom optymizmu oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Rodzicom, aby dzieci spełniły pokładane w nich nadzieje zaś ich osiągnięcia były powodem do dumy i radości.
Nauczycielom - cierpliwości i konsekwencji w wychowaniu młodego pokolenia, jak najmniej stresów i rozczarowań, dużo sił w pokonywaniu trudności.
Słowa podziękowania za troskę o poprawę bazy szkoły, dotychczasową współpracę zostały skierowane do organu prowadzącego.
Następnie uczniowie udali się do swoich klas z wychowawcami .
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 3 września 2018r. ( poniedziałek) .

Godz. 8:15 - msza św. w kościele pw. św. Stanisława
Godz. 9:30 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej w gimnazjum
Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
Planowany odwóz uczniów od godz. 10:45 .

Dowóz uczniów w roku szkol. 2018/2019 będzie odbywał się według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego z oznakowanych przystanków.
WAKACJE 2018
Droga Młodzieży,
Nauczyciele, Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie,
Szanowni Rodzice!
Z okazji zakończenia roku szkol. 2017/2018 składam najserdeczniejsze podziękowania za codzienny trud, twórczą pracę dydaktyczną i wychowawczą, za zaangażowanie i wytrwałość.
Życzę Wszystkim, by nadchodzące wakacje były bezpieczne, pełne słońca oraz miłych i niezapomnianych wrażeń .

Do zobaczenia we wrześniu.

Barbara Karnawalska
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
w Nowym Korczynie


obrazek
Koniec nauki, czas wakacji
W piątek, w dniu 22 czerwca 2018r. , odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i klas drugich gimnazjum.
Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem wprowadzony został sztandar oraz odśpiewany hymn narodowy. Pani dyrektor Barbara Karnawalska powitała wszystkich uczestników uroczystości, a następnie dokonała podsumowania osiągnięć edukacyjnych uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum.


obrazek
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Grudzień 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło