Wystawa Parki Krajobrazowe
W ramach działań koła biologicznego została zorganizowana wystawa zdjęć Parków Krajobrazowych Ponidzia, która jest dostępna dla wszystkich chętnych na górnym korytarzu szkolnym naszego gimnazjum.

Celem wystawy jest zapoznanie uczniów z florą i fauną Ponidzia, pomnikami przyrody oraz innymi ciekawymi miejscami, które można zobaczyć i podziwiać.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy pracowników Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach.
Organizator: Barbara Gajda
Dzień bez Tytoniu
28 maja 2013r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy Światowy Dzień bez Tytoniu.

Tego dnia uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani pedagog Agnieszki Zapiórkowskiej oraz pani Moniki Kaszuby przygotowali program artystyczny, który był podsumowaniem działań prowadzonych w ramach realizacji programu profilaktyki palenia tytoniu "Znajdź właściwe rozwiązanie".

Piosenkę "Papierosy, papierosy, śmierdzą ciuchy, śmierdzą włosy" zaśpiewali - Paulina Wawrzyk, Przemek Kopeć, Piotr Cerazy i Dominik Błach.

Do palenia namawiał Diabeł (w tej roli Patryk Grochowski) zaś przed skutkami palenia ostrzegał uczniów Anioł (Weronika Guła).

Chłopcy z klas pierwszych prezentują "tajemnicze i trujące substancje" znajdujące się w dymie, który powstaje podczas palenia tytoniu.

Finałową piosenkę promującą zdrowy styl życia - bez nałogów - zaśpiewała Kasia Cerazy.
"Języki otwierają drogę do Europy"
24 maja 2013r.
Katarzyna Cerazy z klasy 1a razem z siostrą Olą - wyśpiewały "wyróżnienie" podczas konkursu piosenki "Języki otwierają drogę do Europy" odbywającego się w Centrum Bajki w Pacanowie.

Gratulujemy!
Sukces w konkursie ekologicznym!
Dominika Kornaś z klasy 3b została laureatką krajową X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA! Dominika zajęła III miejsce w kraju.

Ponadto Monika Wojciechowska z kl. 3c i Paweł Błach z kl. 2b uzyskali "bardzo dobry" wynik. Natomiast Aleksandra Cabaj, Dominik Woźniak i Aleksandra Pałasińska otrzymali "wyróżnienia".
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Opiekun uczniów: Barbara Gajda

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
"Moje wymarzone miejsce" - konkurs plastyczny

3 Maja
Akademia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Konkurs plastyczny "Zielona Energia"
19 kwietnia 2013r.
Katarzyna Cerazy z klasy 1a zajęła I miejsce, Michał Salamon z klasy 1b zajął III miejsce w etapie powiatowym Wojewódzkiego Konkursu "Zielona Energia".

Konkurs organizowany jest przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Prace uczniów w II etapie konkursu oceniać będzie komisja powołana w Departamencie Rozwoju.

Organizatorem etapu szkolnego konkursu była p. Barbara Gajda.
Parki Krajobrazowe Ponidzia - wycieczka
W dniu 15 maja 2013r. 20-sto osobowa grupa uczniów z klasy IIb i IIa brała udział w wycieczce po Nadnidziańskim Parku Krajobrazowym. Wycieczka obejmowała trasę: Nowy Korczyn - Krzyżanowie Średnie - Gacki - Chroberz - Krzyżanowice - Nowy Korczyn.

Po przyjeździe do Krzyżanowic przewodnik oprowadził grupę ścieżką dydaktyczną, a następnie odbył się wykład na temat "globalnego ocieplenia".

Później zwiedzaliśmy jaskinię krasową, dawną kopalnię gipsu na terenie której znajduje się obecnie zbiornik wodny. Podziwialiśmy też piękny pomnik przyrody "sosnę zwyczajną" w miejscowości Wełecz. Później byliśmy w Chrobrzu, gdzie zwiedziliśmy muzeum mieszczące się w dawnym pałacu Wielopolskich. Tutaj podziwialiśmy wspaniałe, wiekowe drzewa, a między nimi rozłożystego platana.

Na koniec wycieczki piekliśmy kiełbaski. Wycieczka była udana!
Organizator: Barbara Gajda
Konkursy gimnazjalne - podsumowanie
Dn. 19.04.2013r. uroczystą galą w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podsumowano tegoroczną edycję konkursów przedmiotowych dla gimnazjów. Po laury sięgnęło ostatecznie 255 młodych ludzi.

Do konkursów przedmiotowych w Samorządowym Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie przystąpiło łącznie 20 uczniów.
Do III etapu, finałowego zakwalifikowało się troje z nich:
Dominika Kornaś z kl. III b (geografia- opiekun p. B. Witkoś),
Mateusz Kostka z kl. II b ( fizyka- opiekun p. K. Kański),
Kamil Dryja kl. III c ( historia- opiekun p. P. Kulik).

Z tej trójki największy sukces osiągnęła Dominika Kornaś, która została laureatem Konkursu Geograficznego!

Nagrodą za pracę, oprócz złotego medalu jest uzyskanie celującej oceny z geografii na zakończenie roku szkolnego, zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego części matematyczno-przyrodniczej i uzyskanie z tej części maksymalnej ilości punktów.

Wszystkim finalistom i laureatce gratulujemy!
Egzamin gimnazjalny

Konkurs na najlepszą stronę WWW rozstrzygnięty!
I miejsce w powiatowym konkursie na najlepszą stronę WWW zajęła Dominika Kornaś z klasy 3b!
W historii konkursu nie było jeszcze przypadku by zwyciężyła w nim dziewczyna. Udało się to Dominice.

Konkurs na stronę WWW jest flagowym projektem Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z Buska-Zdroju. Tegoroczna edycja odbyła się pod ekologicznym hasłem „Proste rady na elektroodpady”.
Dominika pod czujnym okiem opiekuna p. Leszka Chrobota wykreowała najprostsze rady na elektroodpady i … wygrała. Gratulujemy!
<< Lipiec 2018 >>