Co nowego w edukacji od roku szkolnego 2011/2012?
Co nowego w edukacji ?

Od roku szkolnego 2011/2012 uczniowie będą zdawali egzamin gimnazjalny według nowych zasad. Egzamin, jak dotychczas, będzie składał się z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego nowożytnego. Znaczącą modyfikacją będzie uściślenie wyników testów - do tej pory na świadectwie gimnazjalistów widniały wyłącznie wyniki z każdej z trzech części egzaminu. Od 2012 roku podane będzie aż sześć rezultatów: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Począwszy od tego roku szkolnego część egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego będzie zdawana na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Każdy gimnazjalista będzie miał obowiązek przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym, sprawdzającego spełnianie wymagań ustalonych w podstawie programowej. Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka rozpoczętą w szkole podstawowej. Prawo przystąpienia do niego będzie miał natomiast uczeń, który dobrze poznał język obcy poza szkołą.

Ocena z egzaminów z języka obcego będzie liczyła się przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Inauguracja roku 2011/2012
Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 roku, mszą świętą w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa, rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Dalsza część uroczystości odbyła się już w szkole. Witając wszystkich obecnych na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, pani dyrektor Barbara Karnawalska życzyła uczniom sukcesów w nauce, nauczycielom i wychowawcom wytrwałości i satysfakcji w realizacji zadań edukacyjnych i wychowawczych.
Niezwykle ciepło i mile zostali przywitani uczniowie klas pierwszych. W nowym roku szkolnym naukę rozpoczną trzy klasy pierwsze. Wychowawstwo w klasach pierwszych objęły panie: Barbara Witkoś, Barbara Gajda i Faustyna Juda.

Rok szkolny 2011/2012 zakończy się 29 czerwca.
<< Październik 2017 >>