2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Ślubowanie klas pierwszych
16 października 2012r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości uczestniczyły również władze gminy oraz rodzice.

Tradycją szkoły stało się, że w tym dniu odbywa się też uroczyste ślubowanie klas pierwszych i otrzęsiny. W każdym roku otrzęsiny mają inny charakter. Tym razem były to „ otrzęsiny konkursowe”, polegające na rywalizacji uczniów w następujących konkursach: prezentacja klasy w sposób ciekawy, oryginalny i śmieszny, przebranie klasy i rozgrywki sprawnościowe. Konkurs prezentacji klasy wygrała klasa Ia. W pozostałych konkurencjach wszyscy okazali się zwycięzcami.

Po ślubowaniu Wójt Paweł Zagaja złożył na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie klasy 2"b"przedstawili scenkę z życia szkoły.

Otrzęsiny i akademię przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców.
Wycieczka w Bieszczady
W dniach 1–2 października 2012r. 19 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w wycieczce w Bieszczady. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. To jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce.


Spacer po koronie zapory wodnej na Sanie i ...


rejs statkiem „Biała Flota” po Jeziorze Solińskim to kolejne punkty programu.


Głównym punktem programu drugiego dnia wycieczki było wejście na Połoninę Wetlińską. Wszyscy z wielkim zapałem i słońcem na plecach ruszyliśmy w góry. Po 1,5 godzinnej wędrówce - zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy na szczyt,


Wycieczkę zorganizowała p. Barbara Witkoś
Opiekunowie: p. Faustyna Juda i p. Jolanta Kulik.
XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy
W tegorocznym Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2012” wzięło udział 5190 turystów-pielgrzymów . To rekordowa liczba uczestników w historii rajdu. W rajdzie uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum.


W sobotę 29 września uczestnicy rajdu mieli możliwość wyboru wędrowania jedną z 15 wytyczonych tras. Nasza liczyła 15 km. Prowadziła z Piórkowa na Święty Krzyż. Wyruszyliśmy busem rankiem do Piórkowa, gdzie pod kościołem było spotkanie uczestników Rajdu. Stamtąd po błogosławieństwie ruszyliśmy o własnych siłach w drogę na Święty Krzyż.


Pogoda dopisywała, dlatego godziny marszu płynęły całkiem przyjemnie. Przewodnicy z PTTK opowiadali nam o historii tego regionu- pięknej również jesienią „Puszczy Jeleniowskiej”. Przepiękne widoki świętokrzyskich krajobrazów i wesołe towarzystwo umilało nam wędrówkę. Szliśmy różnymi drogami, były to głównie leśne ścieżki.

Pomimo, że rajd przypada na koniec września promienie słońca ogrzewały nas mocno swoim blaskiem. Bo pogoda w tym dniu była fantastyczna.

Około 14 godziny dotarliśmy na św. Krzyż, gdzie mogliśmy zjeść coś ciepłego np. dobry bigos lub gorący żurek. Zwieńczeniem Rajdu była Msza Święta odprawiona na świeżym powietrzu przez biskupów diecezji kieleckiej i sandomierskiej.


Uroczystą Mszę Święta koncelebrowali biskupi: Kazimierz Ryczan i Kazimierz Gurda z Kielc oraz Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza. –„ Wasza obecność w tym miejscu jest dowodem na to, że wybraliście pielgrzymkę. Bez względu na motywację ta wędrówka kosztowała was wysiłek, który w nią włożyliście. Takie jest wędrowanie człowieka. Zawsze wiąże się z trudnościami i walką z samym sobą – mówił w homilii biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Po zakończonej Eucharystii zeszliśmy na dół do Nowej Słupi ,gdzie czekał na nas bus. Wieczorem wróciliśmy cali i zdrowi, chociaż zmęczeni, do Nowego Korczyna.
Nasi Wolontariusze
W zbiórce żywności przeprowadzonej w dniach 28 i 29 września wzięło udział 27 uczniów naszego gimnazjum.

W akcji "Podziel się posiłkiem" uczestniczyli:Agnieszka Boduszek, Agata Kuzon, Patryk Parlak, Michał Wężowicz, Wiktor Marunowski, Anna Sroka, Aleksandra Rasińska, Aleksandra Cabaj, Monika Wojciechowska, Damian Budera, Kamil Golba, Aleksandra Motyl, Hubert Kaleta, Karolina Szczepaniak, Sylwia Lasak, Aleksandra Kaczmarczyk, Monika Walasek, Kinga Pietrzyk, Dorota Muzyk, Tomasz Wieczorek, Paweł Błach, Magdalena Soja, Gabriela Sput, Wiktoria Gadawska, Sylwia Kostka, Marcelina Półtorak, Karolina Kornaś.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Agnieszka Zapiórkowska, Monika Kaszuba, Longina Szumilas - Cygan, Małgorzata Łuczka, Zbigniew Sadowski.
Ogólnopolska zbiórka żywności "Podziel się posiłkiem"
Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach programu "Podziel się Posiłkiem", realizowanego przez Banki Żywności oraz firmę Danone, odbędzie się w piątek i sobotę 28 i 29 września.

W tym roku do akcji dołączyli uczniowie naszego gimnazjum, którzy będą zbierać produkty oraz zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla dzieci w Delikatesach Centrum w Nowym Korczynie.

Ogólnopolska Zbiórka Żywności to jeden z podstawowych elementów programu Podziel się Posiłkiem, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. To bardzo prosty sposób, by pomóc niedożywionym maluchom.
Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty
3 września uczniowie i nauczyciele gimnazjum wrócili do szkoły po wakacyjnej przerwie.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

Pani dyrektor przywitała młodzież gimnazjum i pracowników szkoły, szczególnie zaś uczniów klas pierwszych, którzy zostali przydzieleni do nowych klas i poznali swoich wychowawców.
Opiekę nad klasą 1"a" sprawować będzie p. Zofia Dybała-Nowak, wychowawcą klasy 1"b'' jest p. Grażyna Kańska a klasy 1"c" p. Monika Kaszuba.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się
w dniu 3 września 2012r.
Msza św. o godz. 8.00, po mszy około godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku w sali gimnastycznej.

Świadectwa z wyróżnieniem, prymus i najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego...
Najlepsi z najlepszych... czyli trzecioklasiści, którym świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani Dyrektor.

Świadectwa z "czerwonym paskiem" otrzymali: Marta Pietrzyk, Aleksandra Kanicka, Kamil Szczepaniak, Agata Krzan, Karolina Wójtowicz, Tomasz Zapiórkowski, Anna Bartosik, Monika Kręt, Klaudia Wieczorek.
Następnie pan Wójt wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia.

Tomek Zapiórkowski otrzymał nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcie najwyższego wyniku z egzaminu gimnazjalnego.

Marcin Tomal za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Ekonomicznej i I miejsca w powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej.

Aleksandra Kanicka otrzymała nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uzyskanie najwyższej średniej ocen w ciągu trzech lat nauki.
Pożegnanie absolwentów
"Nic nie może przecież wiecznie trwać..." - minął kolejny rok szkolny i przyszedł czas pożegnać trzecioklasistów. Uroczystość pożegnania klas trzecich rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu przedstawicieli każdej z klas.

Kolejnym podniosłym momentem dzisiejszej uroczystości było ślubowanie absolwentów gimnazjum. Po nim przekazanie sztandaru oraz symboli mądrości - klucza i kaganka.

Uczniowie klas trzecich (Wojtek Boduszek, Klaudia Wieczorek i Ewelina Konieczna) przekazują uczniom klas drugich (Wiktorowi Zychowi, Patrycji Skrzypczyńskiej i Gabrieli Sput) opiekę nad sztandarem.
Na koniec uroczystości absolwenci wraz z wychowawcami ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

3a - wychowawca p. Zofia Dybała - Nowak.
3b - wychowawca p. Grażyna Kańska
3c - wychowawca p. Monika Kaszuba


Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych po odbiór świadectw. Pożegnaniom towarzyszyły łzy - zarówno na twarzach wychowawczyń jak i absolwentów.
I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców uczniów naszego gimnazjum zdobyła
I miejsce
w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych wg regulaminu CTIF rozegranych 17 czerwca w Sędziszowie!


W skład zwycięskiej drużyną wchodzą: Wiktor Marunowski, Michał Wężowicz, Paweł Wesołowski, Paweł Pasternak, Tomek Zapiórkowski, Damian Budera, Kamil Szczepaniak, Piotr Cerazy, Filip Strach i Marcin Pietrzyk.

W zawodach udział wzięła również drużyna dziewcząt. Dziewczyny - (Iza Buczak, Marcelina Jaroszek, Dorota Wiśniewska, Karolina Skorupa, Weronika Skorupa, Ola Pałasińska, Marta Kowalczyk, Wiktoria Gawłowska, Bernadetta Broda i Ola Kaczmarczyk) - nie powtórzyły sukcesu sprzed dwóch lat i zajęły piąte miejsce.

Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas ogólnopolskich zawodów w dniach 1-2 września w Opolu.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Lipiec 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło