2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Świadectwa z wyróżnieniem, prymus i najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego...
Najlepsi z najlepszych... czyli trzecioklasiści, którym świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani Dyrektor.

Świadectwa z "czerwonym paskiem" otrzymali: Marta Pietrzyk, Aleksandra Kanicka, Kamil Szczepaniak, Agata Krzan, Karolina Wójtowicz, Tomasz Zapiórkowski, Anna Bartosik, Monika Kręt, Klaudia Wieczorek.
Następnie pan Wójt wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia.

Tomek Zapiórkowski otrzymał nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcie najwyższego wyniku z egzaminu gimnazjalnego.

Marcin Tomal za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Ekonomicznej i I miejsca w powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej.

Aleksandra Kanicka otrzymała nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uzyskanie najwyższej średniej ocen w ciągu trzech lat nauki.
Pożegnanie absolwentów
"Nic nie może przecież wiecznie trwać..." - minął kolejny rok szkolny i przyszedł czas pożegnać trzecioklasistów. Uroczystość pożegnania klas trzecich rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu przedstawicieli każdej z klas.

Kolejnym podniosłym momentem dzisiejszej uroczystości było ślubowanie absolwentów gimnazjum. Po nim przekazanie sztandaru oraz symboli mądrości - klucza i kaganka.

Uczniowie klas trzecich (Wojtek Boduszek, Klaudia Wieczorek i Ewelina Konieczna) przekazują uczniom klas drugich (Wiktorowi Zychowi, Patrycji Skrzypczyńskiej i Gabrieli Sput) opiekę nad sztandarem.
Na koniec uroczystości absolwenci wraz z wychowawcami ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

3a - wychowawca p. Zofia Dybała - Nowak.
3b - wychowawca p. Grażyna Kańska
3c - wychowawca p. Monika Kaszuba


Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych po odbiór świadectw. Pożegnaniom towarzyszyły łzy - zarówno na twarzach wychowawczyń jak i absolwentów.
I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców uczniów naszego gimnazjum zdobyła
I miejsce
w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych wg regulaminu CTIF rozegranych 17 czerwca w Sędziszowie!


W skład zwycięskiej drużyną wchodzą: Wiktor Marunowski, Michał Wężowicz, Paweł Wesołowski, Paweł Pasternak, Tomek Zapiórkowski, Damian Budera, Kamil Szczepaniak, Piotr Cerazy, Filip Strach i Marcin Pietrzyk.

W zawodach udział wzięła również drużyna dziewcząt. Dziewczyny - (Iza Buczak, Marcelina Jaroszek, Dorota Wiśniewska, Karolina Skorupa, Weronika Skorupa, Ola Pałasińska, Marta Kowalczyk, Wiktoria Gawłowska, Bernadetta Broda i Ola Kaczmarczyk) - nie powtórzyły sukcesu sprzed dwóch lat i zajęły piąte miejsce.

Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas ogólnopolskich zawodów w dniach 1-2 września w Opolu.
Konkurs "Super Klasa"
Znamy już wyniki szkolnego konkursu o tytuł "Super Klasy". Tytuł ten - po podliczeniu wszystkich punktów za udział w konkursach oraz innych przedsięwzięciach szkolnych- zdobyła 3b!


Najbardziej zaskoczona a jednocześnie zadowolona ze zdobycia tego tytułu była wychowawczyni klasy p. G. Kańska.

Tuż za 3b uplasowała się 2b i ... 3a.

Gratulujemy!!! A 2b życzymy sięgnięcia po tytuł "Super Klasy" w przyszłym roku.
Harry Potter kontra Voldemort
W dniu 14 maja w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy W magicznym świecie Harry'ego Pottera. Na wybór tematyki konkursu wpłynęła niezwykła popularność książek o przygodach Harry'ego.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Warunkiem uczestniczenia w pierwszej kategorii była znajomość pierwszych trzech części cyklu : „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic” oraz „Harry Potter i więzień Azkabanu”, natomiast pytania w drugiej kategorii dotyczyły wszystkich siedmiu części cyklu.

W obszerniejszej kategorii zwycięzcami okazali się:
I miejsce ex aequo zajęli: Dominika Kornaś kl. 2 b i Tomasz Zapiórkowski kl. 3 b
II miejsce – Anna Bartosik kl. 3 c
III miejsce – Kamil Dryja kl. 2 c
Ponadto wyróżnienie otrzymał Krystian Ciepliński z kl. 2 c

W pierwszej kategorii na podium znaleźli się:
I miejsce -Bernadetta Broda kl. 1 b
II miejsce - Dawid Sosin kl. 2 c
III miejsce - Michał Ofiara kl. 3 a


Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodyczami.
W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów. Ci, którzy czytali książki J.K. Rowling wykazali się bardzo dobrą ich znajomością. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie nagrody pocieszenia.

Organizatorem konkursu był bibliotekarz - pani Małgorzata Wilewska.
Finał Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności
10 maja 2012 roku w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej
w Kielcach, odbył się Finał I Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.


Drużynę naszego gimnazjum reprezentowali : Aleksandra Kanicka, Paweł Wesołowski, Tomasz Zapiórkowski, którzy w klasyfikacji ogólnej zajęli V miejsce, gromadząc 144 punkty.

tekst alternatywny


Podczas turnieju rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Mój Robot". Spośród piętnastu robotów jury nagrodziło tylko trzy prace – wśród nich znalazł się nasz – „Heder”, który zajął III miejsce!


Oprócz zawodników wykazać mogli się również kibice, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii „doping”.


Przypomnijmy, że o udział w ścisłym finale walczyło 53 gimnazja
z województwa świętokrzyskiego. Nasza drużyna zakwalifikowała się do finału wraz z 14 innymi gimnazjami, dzięki temu, iż w eliminacjach okręgowych , które odbyły się w marcu w Busku - Zdroju, zajęli I miejsce!
Warsztaty "Zaplątani w Cybersieć"
W środę 9 maja wszyscy uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Zaplątani w Cybersieć"prowadzonych przez realizatorów ze Studia Diagnozy i Profilaktyki w Krakowie.

Podczas warsztatów uczniowie określali swoją osobistą diagnozę czasu spędzanego przed komputerem, poznawali zagrożenia wynikające z niewłaściwego używania komputera oraz rozmawiali o pozytywnym i negatywnym wpływie mass mediów na rozwój i osobowość młodego człowieka.

Program w formie zajęć warsztatowych mobilizował młodzież do aktywnego w nich uczestniczenia.
3 Maja

Konkurs "Moja ekologiczna szkoła" rozstrzygnięty!
27 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XI konkursu na najlepszą stronę WWW dla gimnazjalistów z powiatu buskiego. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy wykonywali strony internetowej na temat: „Moja ekologiczna szkoła”.

Pierwsze miejsce zajęła strona wykonana przez ucznia naszego gimnazjum - Adriana Gruchałę!

Nagrodę internautów otrzymał Tomasz Zapiórkowski!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody: albumy, pendrive, urządzenia wielofunkcyjne oraz dyplomy.

Uczniowie przygotowywali prace pod kierunkiem p. Leszka Chrobota.

Konkurs organizowany przez ZST-I od czterech lat jest częścią programu edukacyjno – ekologicznego pn. „Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi” realizowanego na terenie Powiatu Buskiego, współfinansowanego przez Powiat Buski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Konkurs Ekonomiczny
23 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie II Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów. W konkursie wzięło udział 148 uczniów z 12 szkół powiatu buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz jej praktyczne zastosowanie.

Podczas 3-etapowych zmagań z problematyką z zakresu finansów i bankowości uczniowie wykazywali się wiedzą i jej zastosowaniem w praktyce, min. obliczali raty kredytu, opłacalność inwestycji, zdolność kredytową, zysk z inwestycji finansowych.

Gimnazjaliści z Nowego Korczyna wykazali się bardzo dobrą znajomością problematyki ekonomicznej uzyskując znakomite wyniki. I miejsce zajął Marcin Tomal - w nagrodę otrzymał notebook, wyróżnienia i nagrody specjalne – T-shirty oraz notatniki i długopisy otrzymali: Karol Dybała, Michał Tomal i Wiktor Zych.

Marcin Tomal po raz kolejny odniósł sukces w dziedzinie matematyczno-ekonomicznej – w marcu br. został laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej zajmując II miejsce.

Opiekunowie uczniów: Barbara Kanicka, Krzysztof Kański
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Październik 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło