2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Światowy Dzień AIDS
28 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS zorganizowany został szkolny konkurs "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS"

I miejsce zajęła: Dominika Kornaś z kl. 3b
II miejsce: Anna Sroka z kl. 3a i Marcelina Półtorak z kl. 1c
III miejsce: Aleksandra Chaczyk z kl. 1c
Wyróżnienie: Martyna Wilk z kl. 1c i Małgorzata Stawicka z kl. 1a
Gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez szkolny sklepik "Łakociak". Zwycięzcy otrzymali dodatkowo organizery z kalendarzem.
Pokaz historyczny "Życie i kultura w średniowieczu"
22 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym pod hasłem "Życie i kultura w średniowieczu".


W programie grupy artystycznej przygotowującej pokaz znalazły się:
- obyczaje i kultura epoki
- przegląd ekwipunku i uzbrojenia
- pojedynki
- prawo dawne - narzędzia tortur
- gry i zabawy plebejskie
- duża kolekcja broni i rekwizytów
- możliwość osobistego zapoznania się przez każdego z uczestników pokazu z rekwizytami i strojami

- oraz ciekawostki "co ucho i oko bawić będą".

Próbny egzamin gimnazjalny
W dniach 13, 14 i 15 listopada uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego.


Trzecioklasiści we wtorek rozwiązywali próbne zadania z części humanistycznej opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Najpierw każdy gimnazjalista rozwiązywał test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie zmierzył się z testem z języka polskiego.


W drugim dniu egzamin rozpoczyna się od zadań z części przyrodniczej (biologia, chemia, fizyka, geografia) po przerwie część matematyczna.

W czwartek uczniowie klas trzecich przystąpią do części językowej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Narodowe Święto Niepodległości


Wspomnienie Liturgiczne Błogoławionego Jana Pawła II
Rok Wiary – to okres w Kościele katolickim, który rozpoczął się 11 października 2012 roku, w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a skończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 roku.

Do Roku wiary nawiązywał spektakl słowno-muzyczny , który odbył się z okazji drugiej rocznicy uroczystości Wspomnienia Liturgicznego Błogosławionego Jana Pawła II. Spektakl odbył się w kościele św. Stanisława w Nowym Korczynie po Mszy św. o godzinie 17.00. Początek spektaklu poprzedziło , krótkie wspomnienie o ostatnich chwilach życia błogosławionego Jana Pawła II. Tematem przewodnim przedstawienia były Trzy Cnoty Boskie – wiara, nadzieja i miłość w świetle nauczania Jana Pawła II.

Spektakl przygotowany został przez uczniów Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie pod kierunkiem pani Grażyny Kańskiej i pana Krzysztofa Błacha. Piękną oprawę muzyczną przygotował pan Radosław Kornaś wraz z chórkiem tutejszego Gimnazjum.

Wybory Samorządu Uczniowskiego
30 października 2012r. w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego.

W przeprowadzonych wyborach - najwięcej głosów otrzymała....

Anna Sroka z klasy 3 "a" . Tym samym w roku szkolnym 2012/2013 pełnić będzie funkcję przewodniczącej.

Skład samorządu uczniowskiego 2012/2013:

Przewodnicząca:– Anna Sroka III „a

Zastępca – Wiktoria Gadawska II „c”
Sekretarz – Krystian Ciepliński III „c”
Skarbnik – Agata Kuzon III „b”


Przewodnicząca sekcji kultury – Sylwia Lasak II „b”
Przewodnicząca sekcji naukowej – Aleksandra Kaczmarczyk II „b”
Przewodnicząca sekcji plastycznej – Dominika Kornaś III „b”

Przewodniczące sekcji porządkowej – Monika Wojciechowska, Aleksandra Cabaj, obie III „c”

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem w Gimnazjum!
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Święto ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i przypominać o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje biedniejsze. Od kilku lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem, której celem jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci w naszym kraju.

W tym roku również uczniowie naszej szkoły - w ramach działań Szkolnego Koła PCK włączyli się w organizowaną kampanię. Część z nich - z pomocą swoich Mam - przygotowała pyszne, domowe ciasta, które potem były sprzedawane wśród uczniów i pracowników szkoły. Każdy mógł wesprzeć naszą kampanię wrzucając do skarbonki swój „datek”. Oprócz sprzedawanych ciast, uczniowie przynieśli owoce oraz przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Już za symboliczną złotówkę można było kupić porcję ciasta oraz poczęstować się kanapką lub wybranym owocem.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie ciasta zostały sprzedane a uzbierane pieniądze przekazane zostaną najbardziej potrzebującym uczniom gimnazjum.

Mamy nadzieję, że organizując kampanię przyczyniliśmy się do zwrócenia uwagi na problem dzieci niedożywionych .


Ślubowanie klas pierwszych
16 października 2012r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości uczestniczyły również władze gminy oraz rodzice.

Tradycją szkoły stało się, że w tym dniu odbywa się też uroczyste ślubowanie klas pierwszych i otrzęsiny. W każdym roku otrzęsiny mają inny charakter. Tym razem były to „ otrzęsiny konkursowe”, polegające na rywalizacji uczniów w następujących konkursach: prezentacja klasy w sposób ciekawy, oryginalny i śmieszny, przebranie klasy i rozgrywki sprawnościowe. Konkurs prezentacji klasy wygrała klasa Ia. W pozostałych konkurencjach wszyscy okazali się zwycięzcami.

Po ślubowaniu Wójt Paweł Zagaja złożył na ręce Pani Dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie klasy 2"b"przedstawili scenkę z życia szkoły.

Otrzęsiny i akademię przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców.
Wycieczka w Bieszczady
W dniach 1–2 października 2012r. 19 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w wycieczce w Bieszczady. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. To jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce.


Spacer po koronie zapory wodnej na Sanie i ...


rejs statkiem „Biała Flota” po Jeziorze Solińskim to kolejne punkty programu.


Głównym punktem programu drugiego dnia wycieczki było wejście na Połoninę Wetlińską. Wszyscy z wielkim zapałem i słońcem na plecach ruszyliśmy w góry. Po 1,5 godzinnej wędrówce - zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy na szczyt,


Wycieczkę zorganizowała p. Barbara Witkoś
Opiekunowie: p. Faustyna Juda i p. Jolanta Kulik.
XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy
W tegorocznym Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2012” wzięło udział 5190 turystów-pielgrzymów . To rekordowa liczba uczestników w historii rajdu. W rajdzie uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum.


W sobotę 29 września uczestnicy rajdu mieli możliwość wyboru wędrowania jedną z 15 wytyczonych tras. Nasza liczyła 15 km. Prowadziła z Piórkowa na Święty Krzyż. Wyruszyliśmy busem rankiem do Piórkowa, gdzie pod kościołem było spotkanie uczestników Rajdu. Stamtąd po błogosławieństwie ruszyliśmy o własnych siłach w drogę na Święty Krzyż.


Pogoda dopisywała, dlatego godziny marszu płynęły całkiem przyjemnie. Przewodnicy z PTTK opowiadali nam o historii tego regionu- pięknej również jesienią „Puszczy Jeleniowskiej”. Przepiękne widoki świętokrzyskich krajobrazów i wesołe towarzystwo umilało nam wędrówkę. Szliśmy różnymi drogami, były to głównie leśne ścieżki.

Pomimo, że rajd przypada na koniec września promienie słońca ogrzewały nas mocno swoim blaskiem. Bo pogoda w tym dniu była fantastyczna.

Około 14 godziny dotarliśmy na św. Krzyż, gdzie mogliśmy zjeść coś ciepłego np. dobry bigos lub gorący żurek. Zwieńczeniem Rajdu była Msza Święta odprawiona na świeżym powietrzu przez biskupów diecezji kieleckiej i sandomierskiej.


Uroczystą Mszę Święta koncelebrowali biskupi: Kazimierz Ryczan i Kazimierz Gurda z Kielc oraz Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza. –„ Wasza obecność w tym miejscu jest dowodem na to, że wybraliście pielgrzymkę. Bez względu na motywację ta wędrówka kosztowała was wysiłek, który w nią włożyliście. Takie jest wędrowanie człowieka. Zawsze wiąże się z trudnościami i walką z samym sobą – mówił w homilii biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Po zakończonej Eucharystii zeszliśmy na dół do Nowej Słupi ,gdzie czekał na nas bus. Wieczorem wróciliśmy cali i zdrowi, chociaż zmęczeni, do Nowego Korczyna.
Nasi Wolontariusze
W zbiórce żywności przeprowadzonej w dniach 28 i 29 września wzięło udział 27 uczniów naszego gimnazjum.

W akcji "Podziel się posiłkiem" uczestniczyli:Agnieszka Boduszek, Agata Kuzon, Patryk Parlak, Michał Wężowicz, Wiktor Marunowski, Anna Sroka, Aleksandra Rasińska, Aleksandra Cabaj, Monika Wojciechowska, Damian Budera, Kamil Golba, Aleksandra Motyl, Hubert Kaleta, Karolina Szczepaniak, Sylwia Lasak, Aleksandra Kaczmarczyk, Monika Walasek, Kinga Pietrzyk, Dorota Muzyk, Tomasz Wieczorek, Paweł Błach, Magdalena Soja, Gabriela Sput, Wiktoria Gadawska, Sylwia Kostka, Marcelina Półtorak, Karolina Kornaś.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Agnieszka Zapiórkowska, Monika Kaszuba, Longina Szumilas - Cygan, Małgorzata Łuczka, Zbigniew Sadowski.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Marzec 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło