2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"
W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w konkursie "Geo-Planeta". W tym roku udział wzięło 4 uczniów: Szymon Jaworski, Agata Krzan, Klaudia Wieczorek i Krystian Ciepliński.

Agata Krzan z kl.IIIb uzyskała bardzo wysoki wynik (27 pkt /30pkt), a Klaudia Wieczorek z kl. IIIc otrzymała wyróżnienie.

Szkolnym organizatorem konkursu była p. Barbara Witkoś.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Trzymaj Formę... czyli Dzień Wiosny w gimnazjum!
„Trzymaj Formę”

Pod takim hasłem - w dniu 21 marca 2012 roku - uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie rozpoczęli akcję, której celem było propagowanie aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.


Motto imprezy stanowiły słowa fraszki Jana Kochanowskiego „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…”, którymi uczniowie klasy 3b: Agata Krzan i Tomasz Zapiórkowski rozpoczęli przygotowany program.

Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego uczniowie obejrzeli scenkę przygotowaną przez trzecioklasistów, w której Kasi (Monika Kucięba) w dokonaniu prawidłowych wyborów żywieniowych pomagał Anioł w tej roli Klaudia Wieczorek oraz Witaminki (Tomasz Bronkowski, Karol Cerazy i Paweł Pasternak). Cały czas do złego namawiał zaś Diabeł (Bartosz Dudek).

Gimnazjaliści biorący udział w poszczególnych konkurencjach - wykazali się znajomością zasad żywienia oraz wysoką sprawnością fizyczną w myśl zasady
W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W tym dniu odbył się również Konkurs Piosenki Europejskiej, w którym „Ladies” w tej roli chłopcy z 3c (Wojtek Boduszek, Artur Podsiadło, Paweł Wesołowski, Bartek Dudek, Rafał Rutkowski, Dawid Spót i Monika Kucięba jako Ken) utworem „Barbie Girl” wzbudzili wśród zgromadzonych owacje na stojąco.

Tutaj i tu do pobrania więcej zdjęć .
Świętokrzyski Turniej Innowacji i Kreatywności
W dniu 19 marca br. w murach Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje okręgowe Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.

I miejsce w turnieju zajęła drużyna z naszego gimnazjum! Paweł Wesołowski, Ola Kanicka i Tomek Zapiórkowski - pokonali rywali z dziewięciu gimnazjów uzyskując najwięcej punktów w grze logicznej Pentomino oraz w interdyscyplinarnym quizie wiedzy.

W nagrodę otrzymali teleskopy ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, które zostały wręczone przez wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Elżbietę Dudek oraz z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Henryka Radosza.

W trakcie turnieju uczniowie mieli zapewnioną dodatkową atrakcję. To wszystko za sprawą INNOBUS-a, w ramach którego mogli zaobserwować niezwykle interesujące eksperymenty fizyko-chemiczne przygotowane przez Biuro Innowacji, jak również uczestniczyć w pokazie naukowym z robotyki.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Ekonomicznej
Marcin (prawie) najlepszy!

16 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej, którego celem jest rozpowszechnienie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów gimnazjum i wykorzystywanie tej wiedzy i umiejętności w życiu. Głównym współorganizatorem Turnieju jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. i NBP.

Wyjazd uczniów naszego gimnazjum Dominiki Kornaś kl. 2b i Marcina Tomala kl.3 b z nauczycielem p. Krzysztofem Kańskim zakończył się sukcesem. Marcin zajął 2miejsce wśród 200 uczestników z całej Polski i za swoje osiągnięcie otrzymał od organizatorów konkursu komputer przenośny. Tym samym prawie powtórzył wynik z ubiegłego roku Wojtka Zycha - absolwenta naszego gimnazjum, który turniej wygrał. W minionym roku Marcin zdobywał doświadczenie u boku starszego kolegi i jest nadzieja, że tak też będzie z Dominiką, która zajęła porównywalne miejsce do Marcina.
Należy nadmienić, że w bieżącym roku szkolnym Marcin Tomal brał również udział w konkursie przedmiotowym z matematyki na etapie rejonowym. Nauczycielką matematyki Marcina jest p. Barbara Kanicka.
Krzysztof Kański

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
14 marca 2012 roku uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali między sobą w zakresie wiedzy pożarniczej. Turniej zorganizowany został w Samorządowym Gimnazjum w Nowym Korczynie gdzie wszystkich uczestników konkursu, ich opiekunów oraz członków komisji przywitała pani dyrektor Barbara Karnawalska życząc uczniom osiągnięcia w konkursie jak najlepszego wyniku.

Turniej podzielony został na dwie kategorie; szkoły podstawowe i gimnazjum.
W turnieju wzięły udział tylko dwie dziewczyny i to one wykazały się największą wiedzą w dziedzinie pożarnictwa!


W kategorii gimnazjum:
I miejsce zajęła: Izabela Buczak z kl. 3a
• II miejsce: Tomasz Gruchała z kl. 3b
• III miejsce: Adrian Gruchała z kl. 3c
Uczniów do konkursu przygotowywał: Krzysztof Kański.

W kategorii podstawówek najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły w Nowym Korczynie; pierwsze miejsce zajęła – Katarzyna Cerazy a drugie Patryk Sokół. Opiekunem uczniów był Jacek Ciepliński.
Reprezentant szkoły w Starym Korczynie - Paweł Witkoś - zajął trzecie miejsce. Jego opiekunem był Arkadiusz Modzelewski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Danuta Zborowska - przedstawiciel Wójta Gminy, Andrzej Wajs – Komendant Gminny OSP, Artur Brachowicz i Zbigniew Dziurewicz – przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.
IV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZST-I w Busku-Zdroju
7 marca 2012 roku na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku-Zdroju.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
od lewej: Mateusz Golik, Paweł Wesołowski, Michał Ofiara, Paweł Pasternak, Bartosz Dudek, Tomasz Bronkowski
Wojciech Boduszek, Tomasz Wieczorek, Karol Dybała, Tomasz Zapiórkowski, Wiktor Marunowski. Opiekun drużyny: Artur Grzesiak

W zawodach wzięli udział uczniowie szkól gimnazjalnych powiatu buskiego.

Wszystkie mecze rozegrane przez naszych zawodników toczyły się z wielką dramaturgią, pech sprawił, że nie udało się nam zająć miejsca na podium.


Klasyfikacja:

I. Gimnazjum nr 2 Busko-Zdrój
II. Gimnazjum Stopnica
III. Gimnazjum Podgaje
IV. Gimnazjum Nowy Korczyn
V. Gimnazjum Solec-Zdrój
VI. Gimnazjum nr 1 Busko-Zdrój
VII. Gimnazjum Gnojno
Powiatowe Targi Edukacyjne - "Edukacja 2012"
Znamy już termin Powiatowych Targów Edukacyjnych.

Targi "Edukacja 2012" odbędą się 13 kwietnia br. , w godz. 9.00 - 12.00 w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku - Zdroju.


Na Targach dla tegorocznych absolwentów Gimnazjów - jak co roku- zostaną przedstawione informacje dotyczące oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowo - wychowawcze prowadzone przez Powiat Buski.

Dodatkowe informacje dotyczące Targów można uzyskać w Powiatowym Informatorze Edukacyjnym na stronie internetowej Powiatu Buskiego.
Konkurs Walentynkowy
Na przełomie stycznia i lutego 2012r. odbył się czytelniczy Konkurs Walentynkowy zorganizowany przez bibliotekarza panią Małgorzatę Wilewską.

Zgłosiło się do niego 22 uczniów z wszystkich klas. Konkurs polegał na uzupełnieniu w domu przygotowanych arkuszy z zadaniami konkursowymi . Dotyczyły one tematyki miłości w literaturze.

Spośród prawidłowych odpowiedzi, a było ich 10, rozlosowane zostały dyplomy i słodycze. Zwycięzcami okazali się: Karolina Skorupa z klasy III b, Weronika Skorupa również z klasy III b oraz Aleksandra Kaczmarczyk z klasy I b.
Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali walentynkowe lizaki oraz
punkty dodatnie z zachowania.
Konkurs "Twarzą w Twarz z Moją Klasą"
W I semestrze bieżącego roku szkolnego Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum zorganizował konkurs na najzabawniejszą klasę pt. ,,Twarzą w Twarz z Moją Klasą.” Konkurs składał się z dwóch części:
- pierwsza część polegała na wykonaniu plakatu – karykatury,
- druga dotyczyła napisania wesołej fraszki pt. ,,Moja klasa.”


I miejsce zajęła klasa III c

II miejsce ex aequo zajęła klasa: III b i ...

klasa II b

III miejsce ex aequo zajęły: klasa III a i ...

klasa I c

Wyróżnienia otrzymała klasa 2c i 2a.
Nagrodami w konkursie były dyplomy i słodycze dla wszystkich uczniów.
Wyjazd na mecz Vive Targi Kielce
W środę 8 lutego uczniowie naszego gimnazjum udali się na mecz piłki ręcznej rozegrany w Kielcach pomiędzy drużynami Vive Targi Kielce a Warmia Anders Group Społem Olsztyn.

Drużyna Vive Targi Kielce zwyciężyła z rywalem 38:18 w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Przewaga kielczan już od pierwszych minut nie podlegała dyskusji.

Po meczu na uczestników wyjazdu czekała nie lada gratka - spotkanie z najlepszym bramkarzem turnieju Euro 2010 w piłce ręcznej i najlepszym piłkarzem ręcznym świata roku 2009 - Sławomirem Szmalem. Była chwila, żeby z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Głównym celem wyjazdu na mecz szczypiornistów było zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną sportu.

Wyjazd na mecz zorganizowany został przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.

Wyniki I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Zakończył się I etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

W etapie powiatowym, mogą wziąć udział uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali co najmniej 60% punktów od przewidzianej za test/pracę punktacji, jednak nie więcej - w skali województwa - niż 150 uczniów z każdego przedmiotu.

W naszej szkole do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:


Język polski
: Dominika Kornaś 2b, Agnieszka Bogdalska 2a,
Aleksandra Kanicka
3a, Wojciech Zych 2b, Michał Norek 2b

Historia: Aleksandra Kanicka 3a, Kamil Dryja 2c

Biologia: Zuzanna Wytrwał 3a, Karolina Półtorak 3b, Agata Krzan 3b, Marta Pietrzyk 3a

Geografia: Agata Krzan 3b, Agnieszka Bogdalska 2a, Dominika Kornaś 2b

Matematyka: Marcin Tomal 3b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Luty 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło