2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Spotkanie z policją...
Do tradycji naszej szkoły przeszły już coroczne spotkania młodzieży z policją. Tak było i w tym roku. 25 stycznia 2012r. nasze gimnazjum odwiedzili sierż. Piotr Bonar i sierż. szt. Marcin Ciszek.
Spotkania w klasach pierwszych, drugich i trzecich miały charakter informacyjno - profilaktyczny. Ich celem było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich.
Funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom tematykę dotyczącą bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przestrzegali uczniów przed konsekwencjami zachowań stanowiących naruszenia prawa.
Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli uczniom, jakie zagrożenia niosą ze sobą uzależnienia związane z używaniem papierosów, alkoholu czy narkotyków.
Przeprowadzona prelekcja dotyczyła tematyki czynów karalnych, popełnianych przez osoby nieletnie oraz zachowań świadczących o demoralizacji. Uczniowie poznali katalog środków poprawczych i wychowawczych, stosowanych przez sądy dla nieletnich.
Konkurs "Wiem Wszystko"
W dniu 12.01.2012 roku odbył się konkurs czytelniczy pt. „Wiem wszystko’’ zorganizowany przez bibliotekarza panią Małgorzatę Wilewską .
Każdy uczeń biorący w nim udział miał za zadanie w ciągu 45 minut odpowiedzieć na 85 pytań dotyczących ogólnej wiedzy o świecie.
W zmaganiach brali udział uczniowie klas II i III naszego gimnazjum. Spośród 14 uczestników wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi :
I miejsce: Kamil Dryja - kl. II c
II miejsce - ex aequo: Anna Bartosik - kl. III c
Dominika Kornaś - kl. II b
III miejsce: Karolina Półtorak kl. III b

Ponadto wyróżnienia otrzymali :
Dawid Spót kl. III c
Dorota Wiśniewska kl. III a

Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie nagrody pocieszenia.
Góra Grosza
Jest już tradycją w naszym gimnazjum, iż w dniach 22 XI - 3 XII młodzież przystępuje do akcji "Góra Grosza". W tym roku nie mogło być inaczej.
W każdej klasie zostały wyznaczone dwie osoby, które codziennie odbierały od swoich kolegów i koleżanek ogromne ilości monet. Ciężkie worki z pieniędzmi trafiały następnie do opiekunek akcji – pani Anety Prasałek oraz pani Moniki Kaszuby, które wraz z wyznaczonymi uczniami rzetelnie liczyły i segregowały zebrane pieniądze
Tym razem nie udało się pobić rekordu szkoły, jednak suma 28600 groszy jest imponująca. Nie obyło się bez drobnej wpadki – jedna z klas pierwszych oddała pieniądze za późno – tuż po zamknięciu i wysłaniu paczki. Ale nie szkodzi – te monety przydadzą się już w listopadzie – bo do akcji na pewno przystąpimy!!
Po raz kolejny – najwięcej pieniędzy udało się zebrać uczniom klasy 3a. Gratulacje!!
Akcja "Góra Grosza" odbyła się w ramach działalności szkolnego koła PCK.
XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
8 stycznia 2012r
Uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie co roku wspierają akcję WOŚP. Nie inaczej było w tym roku, gdy zbieraliśmy pieniądze pod hasłem:
Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak,
zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń
dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych
dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.W tegorocznej akcji zebraliśmy ponad 7 tys. zł.

Wolontariuszami WOŚP w Nowym Korczynie były: Jaroszek Marcelina, Rasińska Aleksandra, Motyl Aleksandra, Muzyk Dorota, Boduszek Agnieszka,
Wytrwał Zuzanna.

W Brzostkowie: Sroka Anna, Baran Karolina, Wójtowicz Karolina, Kucieba Monika.
W Starym Korczynie: Skorupa Karolina i Skorupa Weronika. W Strożyskach: Buczak Izabela i Pietrzyk Marta. W Ostrowcach: Kanicka Aleksandra i Nurek Daria.
W Piasku Wielkim: Wojciechowska Monika i Niedopytalski Piotr.

Opiekunowie: Artur Grzesiak, Paweł Kulik, Bernadeta Rozborska, Zofia Dybała-Nowak, Małgorzata Jasiak.
Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych
4 stycznia 2012r.
w Sali Teatralnej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie odbył się MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS KOLĘD OBCOJĘZYCZNYCH.


Nasze Gimnazjum reprezentowały w nim dwie uczennice: Agata Krzan z klasy III ”b” i Aleksandra Kanicka z klasy III ”a”.


III miejsce w konkursie zajęła Agata Krzan wykonując utwory pt. ”Merry Christmas Everyone” i „When the child is born”.


Aleksandra Kanicka, która wykonała „Last Christmas” i „Silent Night” w ramach wyróżnienia została zaproszona do wykonania swoich utworów podczas Koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 8 stycznia 2012r. na tej samej scenie.


Uczestniczki do konkursu przygotowywała pani Zofia Dybała-Nowak .

Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych, budzenie i rozwijanie zainteresowań językami oraz tradycjami świątecznymi innych krajów. Najważniejsze jednak było promowanie nowych talentów.Jasełka
22 grudnia 2011r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzenia dobrych ocen dla uczniów,
spełnienia marzeń wszystkim marzycielom,
szczęścia w miłości wszystkim zakochanym...
i tym samotnym też, zdrowia wszystkim chorym,
szczęścia zmartwionym, a dla wszystkich
przyjaźni, radości, magicznych świąt...
i wszystkiego co tylko pragną ludzie.Coroczne przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszego Gimnazjum. Zespół nauczycieli i uczniów co roku staje przed wyzwaniem, wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. Nie inaczej było w tym roku.


Przepiękne polskie kolędy zagrała grupa uczniów gimnazjum: Karolina Półtorak, Aleksandra Motyl, Łukasz Nowak, Tomasz Bronkowski oraz uczniowie ze szkoły podstawowej: Marta Wężowicz, Patrycja Misterka i Marcin Trela.


Kolędy śpiewał szkolny chórek w składzie: Agata Krzan, Anna Sroka, Aleksandra Kanicka i Weronika Skorupa


Tegoroczne jasełka udowodniły, że w Gimnazjum im. Św. Kingi nie brakuje wspaniałych talentów. Ich wrażliwość, zaangażowanie, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu.

Próbny Egzamin Gimnazjalny


"Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS" - etap powiatowy konkursu
1 grudnia w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbył się etap powiatowy konkursu "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS". Naszą szkołę reprezentowała w nim Agata Krzan z klasy 3b. W konkursie rywalizowali ze sobą reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego.

Niestety, nie udało nam się w tym roku zająć miejsca na podium. Agata uplasowała się tuż za nim, przegrywając niewielką różnicą punktów.

Konkurs "Młodzież o AIDS"

29 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu wiedzy i konkursu plastycznego dotyczącego problematyki HIV i AIDS.Test "Co warto wiedzieć o HIV i AIDS" najlepiej napisała Agata Krzan z klasy 3b zajmując pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce wywalczyła Anna Bartosik z klasy 3c, trzecie miejsce przypadło Dominice Kornaś z klasy 2b.
Wyróżnienie otrzymał Mateusz Kostka z klasy 1b, któremu zabrakło tylko 0,5 pkt do trzeciego miejsca!

Agata Krzan będzie reprezentowała nasze gimnazjum w powiatowym etapie konkursu w dniu 1 grudnia w Busku - Zdroju.Ciekawie przedstawiają się wyniki konkursu plastycznego. Przygotowane prace były pomysłowe i estetycznie wykonane, dlatego też komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Przypadły one:
I miejsce ex aequo zajęli:
Dominik Woźniak z klasy 2b
Karolina Wójtowicz z klasy 3b

II miejsce ex aequo:
Klaudia Wieczorek z klasy 3c
Izabela Buczak z klasy 3a

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Gadawska z klasy 1c.Gratulujemy!!! A Agacie Krzan życzymy uzyskania jak najwyższej lokaty w kolejnym etapie konkursu.Konkursy przygotowała p. pedagog Agnieszka Zapiórkowska.
Konferencja MDP w Warszawie
Dnia 28 listopada uczniowie naszego Gimnazjum - członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:
-Wiktor Marunowski z kl. 2a,
-Michał Wężowicz kl. 2b,
-Tomasz Zapiórkowski kl. 3b

wraz z opiekunem drużyny p. Andrzejem Wajsem uczestniczyli w Konferencji na temat "Wpływ Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na kształtowanie postaw społecznych", która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.
Już od chwili ogłoszenia konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. W spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób reprezentujących około 60 Ochotniczych Straży Pożarnych. W spotkaniu wzięli udział członkowie i opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całego kraju, przedstawiciele Komisji ds. Młodzieży Zarządu Głównego i Zarządów Oddziałów Wojewódzkich Związku OSP RP, przedstawiciele władz Związku, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Z uczestnikami spotkał się m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak.

W drugiej części konferencji przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zaprezentowali wybrane tematy w kontekście własnych dokonań i doświadczeń.
Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców
W środę 23 listopada drużyny siatkarskie dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum - wraz z opiekunami p. Bernadetą Rozborską i p. Arturem Grzesiakiem - udały się do Opatowca na mecze sparingowe. Każda z drużyn zagrała po pięć setów. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Wojciech Boduszek, Tomasz Bronkowski, Bartosz Dudek, Karol Dybała, Mateusz Golik, Wiktor Marunowski, Michał Ofiara, Paweł Pasternak,Tomasz Wieczorek, Tomasz Zapiórkowski, (Paweł Wesołowski - tylko w Stopnicy) - i rozgromili drużynę gospodarzy 5:0!Mecz dziewcząt był bardziej wyrównany - zakończył się jednak naszą wygraną w stosunku 3:2.Ten wyjazd był tylko przygotowaniem do ważniejszego turnieju, który został rozegrany w sobotę 26 listopada w hali sportowej w Stopnicy.W sobotnim turnieju spotkało się sześć drużyn chłopięcych, które zostały podzielone na dwie grupy. Nam przypadło zagrać z drużynami z Buska i Solca. Turniej rozpoczęliśmy niezbyt szczęśliwie, przegrywając z Buskiem 0:2.Kolejny mecz był już o wiele ciekawszy i bardziej emocjonujący. Z drużyną z Solca udało nam się wygrać 2:1.Niestety, ta wygrana nie pozwoliła nam wyjść z grupy. Turniej zakończyliśmy na piątym miejscu. Jedyną satysfakcją jest fakt, że pokonaliśmy Solec - drugi zespół turnieju.Wyniki:
I miejsce: Podgaje
II miejsce: Solec - Zdrój
III miejsce: Busko - Zdrój
IV miejsce: Stopnica
V miejsce: Nowy Korczyn
VI miejsce: Jarosławice
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Styczeń 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło