2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Finał Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności
10 maja 2012 roku w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej
w Kielcach, odbył się Finał I Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.


Drużynę naszego gimnazjum reprezentowali : Aleksandra Kanicka, Paweł Wesołowski, Tomasz Zapiórkowski, którzy w klasyfikacji ogólnej zajęli V miejsce, gromadząc 144 punkty.

tekst alternatywny


Podczas turnieju rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Mój Robot". Spośród piętnastu robotów jury nagrodziło tylko trzy prace – wśród nich znalazł się nasz – „Heder”, który zajął III miejsce!


Oprócz zawodników wykazać mogli się również kibice, którzy rywalizowali ze sobą w kategorii „doping”.


Przypomnijmy, że o udział w ścisłym finale walczyło 53 gimnazja
z województwa świętokrzyskiego. Nasza drużyna zakwalifikowała się do finału wraz z 14 innymi gimnazjami, dzięki temu, iż w eliminacjach okręgowych , które odbyły się w marcu w Busku - Zdroju, zajęli I miejsce!
Warsztaty "Zaplątani w Cybersieć"
W środę 9 maja wszyscy uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Zaplątani w Cybersieć"prowadzonych przez realizatorów ze Studia Diagnozy i Profilaktyki w Krakowie.

Podczas warsztatów uczniowie określali swoją osobistą diagnozę czasu spędzanego przed komputerem, poznawali zagrożenia wynikające z niewłaściwego używania komputera oraz rozmawiali o pozytywnym i negatywnym wpływie mass mediów na rozwój i osobowość młodego człowieka.

Program w formie zajęć warsztatowych mobilizował młodzież do aktywnego w nich uczestniczenia.
3 Maja

Konkurs "Moja ekologiczna szkoła" rozstrzygnięty!
27 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XI konkursu na najlepszą stronę WWW dla gimnazjalistów z powiatu buskiego. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy wykonywali strony internetowej na temat: „Moja ekologiczna szkoła”.

Pierwsze miejsce zajęła strona wykonana przez ucznia naszego gimnazjum - Adriana Gruchałę!

Nagrodę internautów otrzymał Tomasz Zapiórkowski!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody: albumy, pendrive, urządzenia wielofunkcyjne oraz dyplomy.

Uczniowie przygotowywali prace pod kierunkiem p. Leszka Chrobota.

Konkurs organizowany przez ZST-I od czterech lat jest częścią programu edukacyjno – ekologicznego pn. „Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi” realizowanego na terenie Powiatu Buskiego, współfinansowanego przez Powiat Buski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Konkurs Ekonomiczny
23 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie II Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów. W konkursie wzięło udział 148 uczniów z 12 szkół powiatu buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz jej praktyczne zastosowanie.

Podczas 3-etapowych zmagań z problematyką z zakresu finansów i bankowości uczniowie wykazywali się wiedzą i jej zastosowaniem w praktyce, min. obliczali raty kredytu, opłacalność inwestycji, zdolność kredytową, zysk z inwestycji finansowych.

Gimnazjaliści z Nowego Korczyna wykazali się bardzo dobrą znajomością problematyki ekonomicznej uzyskując znakomite wyniki. I miejsce zajął Marcin Tomal - w nagrodę otrzymał notebook, wyróżnienia i nagrody specjalne – T-shirty oraz notatniki i długopisy otrzymali: Karol Dybała, Michał Tomal i Wiktor Zych.

Marcin Tomal po raz kolejny odniósł sukces w dziedzinie matematyczno-ekonomicznej – w marcu br. został laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej zajmując II miejsce.

Opiekunowie uczniów: Barbara Kanicka, Krzysztof Kański
Egzamin gimnazjalny
24 kwietnia 2012 r.

Gimnazjaliści w całym kraju przystąpili dzisiaj do egzaminu, który miał sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. Egzamin rozpoczął się o godzinie dziewiątej. W pierwszej części uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie czekał ich test z języka polskiego i rozważanie w formie rozprawki nad słusznością stwierdzenia: "Literatura pozwala lepiej poznać i zrozumieć minione wieki ". Swoje argumenty należało zilustrować przykładami literackimi.

W środę uczniowie będą pisać test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek - test z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wszystkim zdającym życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku!
Sprzątanie Świata
Dnia 4 kwietnia br. z okazji obchodów "Dnia Ziemi" w naszej szkole została zorganizowana akcja Sprzątania Świata, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Odbywa się zazwyczaj w kwietniu. Do tej akcji rok rocznie włączają się uczniowie gimnazjum uczestnicząc w sprzątaniu naszej miejscowości.

Po zakończeniu akcji sprzątania wszyscy jej uczestnicy byli zadowoleni. Uczniowie, ponieważ ominęły ich lekcje, nauczyciele, ponieważ okolica szkoły będzie czysta...(przynajmniej przez jakiś czas:-;)

Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne.
XII Powiatowy Konkurs "Ponidzie - moja mała ojczyzna"
Tematem tegorocznego konkursu były „Atrakcje turystyczne Ponidzia”.
Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w składzie: Anna Sroka, Agata Kuzon, Karolina Baran, Kamil Dryja, Dawid Sosin i Przemysław Piotrowski zajęła III miejsce w kategorii prezentacje.


Uczniowie przygotowali przewodnik multimedialny po Nowym Korczynie wcielając się w role przewodników z XIII wieku.
Do części dotyczącej prac plastycznych na w/w temat prace przygotowało czworo uczniów (Klaudia Wieczorek, Dawid Spót, Iza Buczak i Dominik Woźniak). W konkursie wzięły udział prace Klaudii Wieczorek i Dawida Spóta z klasy III c.

W tej kategorii Dawid zajął I miejsce przygotowując pracę na temat „Młodzawy- Ogród na Rozstajach”. Gratulujemy!

Projekt „Atrakcje turystyczne Ponidzia” został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Grażyny Kańskiej, Moniki Kaszuby, Barbary Witkoś i Leszka Chrobota.
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"
W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w konkursie "Geo-Planeta". W tym roku udział wzięło 4 uczniów: Szymon Jaworski, Agata Krzan, Klaudia Wieczorek i Krystian Ciepliński.

Agata Krzan z kl.IIIb uzyskała bardzo wysoki wynik (27 pkt /30pkt), a Klaudia Wieczorek z kl. IIIc otrzymała wyróżnienie.

Szkolnym organizatorem konkursu była p. Barbara Witkoś.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Trzymaj Formę... czyli Dzień Wiosny w gimnazjum!
„Trzymaj Formę”

Pod takim hasłem - w dniu 21 marca 2012 roku - uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie rozpoczęli akcję, której celem było propagowanie aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.


Motto imprezy stanowiły słowa fraszki Jana Kochanowskiego „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…”, którymi uczniowie klasy 3b: Agata Krzan i Tomasz Zapiórkowski rozpoczęli przygotowany program.

Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego uczniowie obejrzeli scenkę przygotowaną przez trzecioklasistów, w której Kasi (Monika Kucięba) w dokonaniu prawidłowych wyborów żywieniowych pomagał Anioł w tej roli Klaudia Wieczorek oraz Witaminki (Tomasz Bronkowski, Karol Cerazy i Paweł Pasternak). Cały czas do złego namawiał zaś Diabeł (Bartosz Dudek).

Gimnazjaliści biorący udział w poszczególnych konkurencjach - wykazali się znajomością zasad żywienia oraz wysoką sprawnością fizyczną w myśl zasady
W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W tym dniu odbył się również Konkurs Piosenki Europejskiej, w którym „Ladies” w tej roli chłopcy z 3c (Wojtek Boduszek, Artur Podsiadło, Paweł Wesołowski, Bartek Dudek, Rafał Rutkowski, Dawid Spót i Monika Kucięba jako Ken) utworem „Barbie Girl” wzbudzili wśród zgromadzonych owacje na stojąco.

Tutaj i tu do pobrania więcej zdjęć .
Świętokrzyski Turniej Innowacji i Kreatywności
W dniu 19 marca br. w murach Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje okręgowe Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.

I miejsce w turnieju zajęła drużyna z naszego gimnazjum! Paweł Wesołowski, Ola Kanicka i Tomek Zapiórkowski - pokonali rywali z dziewięciu gimnazjów uzyskując najwięcej punktów w grze logicznej Pentomino oraz w interdyscyplinarnym quizie wiedzy.

W nagrodę otrzymali teleskopy ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, które zostały wręczone przez wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Elżbietę Dudek oraz z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Henryka Radosza.

W trakcie turnieju uczniowie mieli zapewnioną dodatkową atrakcję. To wszystko za sprawą INNOBUS-a, w ramach którego mogli zaobserwować niezwykle interesujące eksperymenty fizyko-chemiczne przygotowane przez Biuro Innowacji, jak również uczestniczyć w pokazie naukowym z robotyki.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Lipiec 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło