2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
„Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...”
A. Asnyk


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 21 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018 dla klas trzecich gimnazjalnych .
Pani Dyrektor Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn Pana Pawła Zagai , Przewodniczącej Rady Gminy - Pani Kazimiery Gołdyn, zaproszonych gości, społeczności szkolnej, podsumowała cały rok szkolny.
Uczniowie wyróżniający się w nauce, finaliści i laureaci konkursów ,zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami. Nagrodzeni zostali także szkolni sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego, działalność teatralną, plastyczną, religijną, ekologiczną, muzyczną , charytatywną, wzorową frekwencję , pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym.


obrazek

Wycieczka do Krakowa 4 czerwca 2018
Dnia 4 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na powierzchni ponad 6 ha, które zajmuje Ogród Doświadczeń, znajduje się ponad 60 instalacji demonstrujących zjawiska fizyki w zakresie mechaniki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i akustyki. Uczniowie oraz opiekunowie wzięli udział w wielu eksperymentach.

obrazek
8 edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"
W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy 7a i 4a szkoły podstawowej uczestniczyli w realizacji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Program ten ma za zadanie naukę młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

obrazek
SZKOLNY MARATON GEOGRAFICZNY
Już po raz 5 uczniowie uczestniczyli w szkolnym maratonie geograficznym. W maratonie który trwał od 14 do 18 maja 2018 roku wystartowało 53 uczniów z klas 2-3 gimnazjum i7 szkoły podstawowej. Do mety „dobiegło” a tym samym ukończyło maraton 32 uczniów. Miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Franciszek Stefański kl. 3a

II miejsce - Jaroszek Dominik kl. 3b

III miejsce- Kucięba Sebastian kl. 2a


obrazek
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZIEMI
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie na godzinach wychowawczych oglądali film pt. „ SOS dla Ziemi” i dyskutowali na temat roli człowieka w zmianach jakie zachodzą na naszej planecie. Ponadto 82 uczniów z klas 2-3 gimnazjum i klas 7 szkoły podstawowej uczestniczyło w szkolnym konkursie wiedzy o Ziemi.

obrazek
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO - PLANETA rok szkolny 2017/2018
W konkursie wzięło udział 16 osób. Składał się z dwóch części: testu, który pisało 13 osób oraz z pracy indywidualnej pn. „ Ptaki parków, lasów i pól” .

obrazek
Międzyszkolny Internetowy Konkurs "Bitwa na słowa" rozstrzygnięty!
W pierwszej połowie czerwca uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji konkursu internetowego z języka niemieckiego „Rededuell” („Bitwa na słowa”).

Młodzież po raz kolejny stanęła w szranki z uczniami gimnazjum w Czarnożyłach (woj. łódzkie). Konkurs możliwy był dzięki współpracy między nauczycielkami języka niemieckiego obu szkół, tj. pani Aleksandry Myszor i pani Anety Prasałek oraz dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą Internet.

obrazek
Wycieczka do Krakowa
W dniu 8 czerwca 2018 r. 19 - osobowa grupa z klasy VII b i VII a wraz z opiekunami udała się do Ogrodu Botanicznego w Krakowie . Celem wycieczki jej było poznanie bioróżnorodności gatunkowej roślin, które występują na terenie ogrodu. Największą frajdę sprawiły zraszacze, które ochłodziły naszych uczniów.

Następnym punktem było ZOO, gdzie podziwialiśmy zwierzęta,karmiliśmy kózki,osiołki i inne zwierzęta pokarmem przygotowanym przez pracowników ZOO.

Na koniec pojechaliśmy coś zjeść. Ogólnie było fajnie,pogoda dopisała, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizator wycieczki - Barbara Gajda
Warto zwiedzać i odkrywać nowe miejsca, czyli wycieczka do Wrocławia
W dniach 23-24 maja 2018 roku uczniowie klasy 2b pojechali na wycieczkę do Wrocławia. 360 km pokonaliśmy w 5 godzin. We Wrocławiu przywitała nas piękna pogoda oraz przewodnik.

obrazek
Powiatowy Konkurs Plastyczny: "Segregujesz, świat ratujesz"
Konkurs „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko” jest realizowany w ramach Powiatowego Programu Edukacyjno – Ekologicznego pn. „Chrońmy naszą planetę” współfinansowanego przez Powiat Buski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

W konkursie wzięło udział 17 osób. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się trzy uczennice: Patrycja Kucharska z klasy 7b, Karolina Kaczmarczyk z klasy 2a gimnazjum oraz Agata Wawrzeniec kl. 2a gimnazjum.
Warsztaty profilaktyczne "E-uzależnienia"
7 maja 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas siódmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących e-uzależnień.

obrazek
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Czerwiec 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło