2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Ekonomicznej
Marcin (prawie) najlepszy!

16 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej, którego celem jest rozpowszechnienie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów gimnazjum i wykorzystywanie tej wiedzy i umiejętności w życiu. Głównym współorganizatorem Turnieju jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. i NBP.

Wyjazd uczniów naszego gimnazjum Dominiki Kornaś kl. 2b i Marcina Tomala kl.3 b z nauczycielem p. Krzysztofem Kańskim zakończył się sukcesem. Marcin zajął 2miejsce wśród 200 uczestników z całej Polski i za swoje osiągnięcie otrzymał od organizatorów konkursu komputer przenośny. Tym samym prawie powtórzył wynik z ubiegłego roku Wojtka Zycha - absolwenta naszego gimnazjum, który turniej wygrał. W minionym roku Marcin zdobywał doświadczenie u boku starszego kolegi i jest nadzieja, że tak też będzie z Dominiką, która zajęła porównywalne miejsce do Marcina.
Należy nadmienić, że w bieżącym roku szkolnym Marcin Tomal brał również udział w konkursie przedmiotowym z matematyki na etapie rejonowym. Nauczycielką matematyki Marcina jest p. Barbara Kanicka.
Krzysztof Kański

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
14 marca 2012 roku uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali między sobą w zakresie wiedzy pożarniczej. Turniej zorganizowany został w Samorządowym Gimnazjum w Nowym Korczynie gdzie wszystkich uczestników konkursu, ich opiekunów oraz członków komisji przywitała pani dyrektor Barbara Karnawalska życząc uczniom osiągnięcia w konkursie jak najlepszego wyniku.

Turniej podzielony został na dwie kategorie; szkoły podstawowe i gimnazjum.
W turnieju wzięły udział tylko dwie dziewczyny i to one wykazały się największą wiedzą w dziedzinie pożarnictwa!


W kategorii gimnazjum:
I miejsce zajęła: Izabela Buczak z kl. 3a
• II miejsce: Tomasz Gruchała z kl. 3b
• III miejsce: Adrian Gruchała z kl. 3c
Uczniów do konkursu przygotowywał: Krzysztof Kański.

W kategorii podstawówek najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły w Nowym Korczynie; pierwsze miejsce zajęła – Katarzyna Cerazy a drugie Patryk Sokół. Opiekunem uczniów był Jacek Ciepliński.
Reprezentant szkoły w Starym Korczynie - Paweł Witkoś - zajął trzecie miejsce. Jego opiekunem był Arkadiusz Modzelewski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Danuta Zborowska - przedstawiciel Wójta Gminy, Andrzej Wajs – Komendant Gminny OSP, Artur Brachowicz i Zbigniew Dziurewicz – przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.
IV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZST-I w Busku-Zdroju
7 marca 2012 roku na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku-Zdroju.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
od lewej: Mateusz Golik, Paweł Wesołowski, Michał Ofiara, Paweł Pasternak, Bartosz Dudek, Tomasz Bronkowski
Wojciech Boduszek, Tomasz Wieczorek, Karol Dybała, Tomasz Zapiórkowski, Wiktor Marunowski. Opiekun drużyny: Artur Grzesiak

W zawodach wzięli udział uczniowie szkól gimnazjalnych powiatu buskiego.

Wszystkie mecze rozegrane przez naszych zawodników toczyły się z wielką dramaturgią, pech sprawił, że nie udało się nam zająć miejsca na podium.


Klasyfikacja:

I. Gimnazjum nr 2 Busko-Zdrój
II. Gimnazjum Stopnica
III. Gimnazjum Podgaje
IV. Gimnazjum Nowy Korczyn
V. Gimnazjum Solec-Zdrój
VI. Gimnazjum nr 1 Busko-Zdrój
VII. Gimnazjum Gnojno
Powiatowe Targi Edukacyjne - "Edukacja 2012"
Znamy już termin Powiatowych Targów Edukacyjnych.

Targi "Edukacja 2012" odbędą się 13 kwietnia br. , w godz. 9.00 - 12.00 w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku - Zdroju.


Na Targach dla tegorocznych absolwentów Gimnazjów - jak co roku- zostaną przedstawione informacje dotyczące oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowo - wychowawcze prowadzone przez Powiat Buski.

Dodatkowe informacje dotyczące Targów można uzyskać w Powiatowym Informatorze Edukacyjnym na stronie internetowej Powiatu Buskiego.
Konkurs Walentynkowy
Na przełomie stycznia i lutego 2012r. odbył się czytelniczy Konkurs Walentynkowy zorganizowany przez bibliotekarza panią Małgorzatę Wilewską.

Zgłosiło się do niego 22 uczniów z wszystkich klas. Konkurs polegał na uzupełnieniu w domu przygotowanych arkuszy z zadaniami konkursowymi . Dotyczyły one tematyki miłości w literaturze.

Spośród prawidłowych odpowiedzi, a było ich 10, rozlosowane zostały dyplomy i słodycze. Zwycięzcami okazali się: Karolina Skorupa z klasy III b, Weronika Skorupa również z klasy III b oraz Aleksandra Kaczmarczyk z klasy I b.
Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali walentynkowe lizaki oraz
punkty dodatnie z zachowania.
Konkurs "Twarzą w Twarz z Moją Klasą"
W I semestrze bieżącego roku szkolnego Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum zorganizował konkurs na najzabawniejszą klasę pt. ,,Twarzą w Twarz z Moją Klasą.” Konkurs składał się z dwóch części:
- pierwsza część polegała na wykonaniu plakatu – karykatury,
- druga dotyczyła napisania wesołej fraszki pt. ,,Moja klasa.”


I miejsce zajęła klasa III c

II miejsce ex aequo zajęła klasa: III b i ...

klasa II b

III miejsce ex aequo zajęły: klasa III a i ...

klasa I c

Wyróżnienia otrzymała klasa 2c i 2a.
Nagrodami w konkursie były dyplomy i słodycze dla wszystkich uczniów.
Wyjazd na mecz Vive Targi Kielce
W środę 8 lutego uczniowie naszego gimnazjum udali się na mecz piłki ręcznej rozegrany w Kielcach pomiędzy drużynami Vive Targi Kielce a Warmia Anders Group Społem Olsztyn.

Drużyna Vive Targi Kielce zwyciężyła z rywalem 38:18 w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Przewaga kielczan już od pierwszych minut nie podlegała dyskusji.

Po meczu na uczestników wyjazdu czekała nie lada gratka - spotkanie z najlepszym bramkarzem turnieju Euro 2010 w piłce ręcznej i najlepszym piłkarzem ręcznym świata roku 2009 - Sławomirem Szmalem. Była chwila, żeby z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Głównym celem wyjazdu na mecz szczypiornistów było zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną sportu.

Wyjazd na mecz zorganizowany został przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.

Wyniki I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Zakończył się I etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

W etapie powiatowym, mogą wziąć udział uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali co najmniej 60% punktów od przewidzianej za test/pracę punktacji, jednak nie więcej - w skali województwa - niż 150 uczniów z każdego przedmiotu.

W naszej szkole do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:


Język polski
: Dominika Kornaś 2b, Agnieszka Bogdalska 2a,
Aleksandra Kanicka
3a, Wojciech Zych 2b, Michał Norek 2b

Historia: Aleksandra Kanicka 3a, Kamil Dryja 2c

Biologia: Zuzanna Wytrwał 3a, Karolina Półtorak 3b, Agata Krzan 3b, Marta Pietrzyk 3a

Geografia: Agata Krzan 3b, Agnieszka Bogdalska 2a, Dominika Kornaś 2b

Matematyka: Marcin Tomal 3b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie z policją...
Do tradycji naszej szkoły przeszły już coroczne spotkania młodzieży z policją. Tak było i w tym roku. 25 stycznia 2012r. nasze gimnazjum odwiedzili sierż. Piotr Bonar i sierż. szt. Marcin Ciszek.
Spotkania w klasach pierwszych, drugich i trzecich miały charakter informacyjno - profilaktyczny. Ich celem było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich.
Funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom tematykę dotyczącą bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przestrzegali uczniów przed konsekwencjami zachowań stanowiących naruszenia prawa.
Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli uczniom, jakie zagrożenia niosą ze sobą uzależnienia związane z używaniem papierosów, alkoholu czy narkotyków.
Przeprowadzona prelekcja dotyczyła tematyki czynów karalnych, popełnianych przez osoby nieletnie oraz zachowań świadczących o demoralizacji. Uczniowie poznali katalog środków poprawczych i wychowawczych, stosowanych przez sądy dla nieletnich.
Konkurs "Wiem Wszystko"
W dniu 12.01.2012 roku odbył się konkurs czytelniczy pt. „Wiem wszystko’’ zorganizowany przez bibliotekarza panią Małgorzatę Wilewską .
Każdy uczeń biorący w nim udział miał za zadanie w ciągu 45 minut odpowiedzieć na 85 pytań dotyczących ogólnej wiedzy o świecie.
W zmaganiach brali udział uczniowie klas II i III naszego gimnazjum. Spośród 14 uczestników wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi :
I miejsce: Kamil Dryja - kl. II c
II miejsce - ex aequo: Anna Bartosik - kl. III c
Dominika Kornaś - kl. II b
III miejsce: Karolina Półtorak kl. III b

Ponadto wyróżnienia otrzymali :
Dawid Spót kl. III c
Dorota Wiśniewska kl. III a

Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie nagrody pocieszenia.
Góra Grosza
Jest już tradycją w naszym gimnazjum, iż w dniach 22 XI - 3 XII młodzież przystępuje do akcji "Góra Grosza". W tym roku nie mogło być inaczej.
W każdej klasie zostały wyznaczone dwie osoby, które codziennie odbierały od swoich kolegów i koleżanek ogromne ilości monet. Ciężkie worki z pieniędzmi trafiały następnie do opiekunek akcji – pani Anety Prasałek oraz pani Moniki Kaszuby, które wraz z wyznaczonymi uczniami rzetelnie liczyły i segregowały zebrane pieniądze
Tym razem nie udało się pobić rekordu szkoły, jednak suma 28600 groszy jest imponująca. Nie obyło się bez drobnej wpadki – jedna z klas pierwszych oddała pieniądze za późno – tuż po zamknięciu i wysłaniu paczki. Ale nie szkodzi – te monety przydadzą się już w listopadzie – bo do akcji na pewno przystąpimy!!
Po raz kolejny – najwięcej pieniędzy udało się zebrać uczniom klasy 3a. Gratulacje!!
Akcja "Góra Grosza" odbyła się w ramach działalności szkolnego koła PCK.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Listopad 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło