2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Konkurs "Młodzież o AIDS"

29 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu wiedzy i konkursu plastycznego dotyczącego problematyki HIV i AIDS.



Test "Co warto wiedzieć o HIV i AIDS" najlepiej napisała Agata Krzan z klasy 3b zajmując pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce wywalczyła Anna Bartosik z klasy 3c, trzecie miejsce przypadło Dominice Kornaś z klasy 2b.
Wyróżnienie otrzymał Mateusz Kostka z klasy 1b, któremu zabrakło tylko 0,5 pkt do trzeciego miejsca!

Agata Krzan będzie reprezentowała nasze gimnazjum w powiatowym etapie konkursu w dniu 1 grudnia w Busku - Zdroju.



Ciekawie przedstawiają się wyniki konkursu plastycznego. Przygotowane prace były pomysłowe i estetycznie wykonane, dlatego też komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Przypadły one:
I miejsce ex aequo zajęli:
Dominik Woźniak z klasy 2b
Karolina Wójtowicz z klasy 3b

II miejsce ex aequo:
Klaudia Wieczorek z klasy 3c
Izabela Buczak z klasy 3a

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Gadawska z klasy 1c.



Gratulujemy!!! A Agacie Krzan życzymy uzyskania jak najwyższej lokaty w kolejnym etapie konkursu.



Konkursy przygotowała p. pedagog Agnieszka Zapiórkowska.
Konferencja MDP w Warszawie
Dnia 28 listopada uczniowie naszego Gimnazjum - członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:
-Wiktor Marunowski z kl. 2a,
-Michał Wężowicz kl. 2b,
-Tomasz Zapiórkowski kl. 3b

wraz z opiekunem drużyny p. Andrzejem Wajsem uczestniczyli w Konferencji na temat "Wpływ Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na kształtowanie postaw społecznych", która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.
Już od chwili ogłoszenia konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. W spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób reprezentujących około 60 Ochotniczych Straży Pożarnych. W spotkaniu wzięli udział członkowie i opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całego kraju, przedstawiciele Komisji ds. Młodzieży Zarządu Głównego i Zarządów Oddziałów Wojewódzkich Związku OSP RP, przedstawiciele władz Związku, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Z uczestnikami spotkał się m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak.

W drugiej części konferencji przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zaprezentowali wybrane tematy w kontekście własnych dokonań i doświadczeń.
Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców
W środę 23 listopada drużyny siatkarskie dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum - wraz z opiekunami p. Bernadetą Rozborską i p. Arturem Grzesiakiem - udały się do Opatowca na mecze sparingowe. Każda z drużyn zagrała po pięć setów. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Wojciech Boduszek, Tomasz Bronkowski, Bartosz Dudek, Karol Dybała, Mateusz Golik, Wiktor Marunowski, Michał Ofiara, Paweł Pasternak,Tomasz Wieczorek, Tomasz Zapiórkowski, (Paweł Wesołowski - tylko w Stopnicy) - i rozgromili drużynę gospodarzy 5:0!



Mecz dziewcząt był bardziej wyrównany - zakończył się jednak naszą wygraną w stosunku 3:2.



Ten wyjazd był tylko przygotowaniem do ważniejszego turnieju, który został rozegrany w sobotę 26 listopada w hali sportowej w Stopnicy.



W sobotnim turnieju spotkało się sześć drużyn chłopięcych, które zostały podzielone na dwie grupy. Nam przypadło zagrać z drużynami z Buska i Solca. Turniej rozpoczęliśmy niezbyt szczęśliwie, przegrywając z Buskiem 0:2.



Kolejny mecz był już o wiele ciekawszy i bardziej emocjonujący. Z drużyną z Solca udało nam się wygrać 2:1.



Niestety, ta wygrana nie pozwoliła nam wyjść z grupy. Turniej zakończyliśmy na piątym miejscu. Jedyną satysfakcją jest fakt, że pokonaliśmy Solec - drugi zespół turnieju.



Wyniki:
I miejsce: Podgaje
II miejsce: Solec - Zdrój
III miejsce: Busko - Zdrój
IV miejsce: Stopnica
V miejsce: Nowy Korczyn
VI miejsce: Jarosławice
Lekcja w straży pożarnej...
Uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum - wraz z nauczycielem p. Pawłem Kulikiem - w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili Jednostkę Straży Pożarnej w Nowym Korczynie, która włączona została do systemu Ratowniczo - Gaśniczego już w 1997 roku.



Zajęcia w straży uświadomiły uczniom jakie zadania stoją przed strażakami - bowiem obecnie straż nie zajmuje się tylko gaszeniem pożarów ale również usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i pomaganiem podczas wielu stwarzających zagrożenie sytuacji, które mogą wydarzyć się każdemu z nas na co dzień.



O szczegółach pracy strażaków opowiadał dh Jacek Piotrowski z Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju wraz z komendantem tutejszej straży Andrzejem Wajsem. Podczas lekcji mogliśmy szczegółowo zapoznać się z wyposażeniem jednostki w sprzęt ratowniczo - gaśniczy oraz dowiedzieć się jak można pomóc osobom poszkodowanym i jak zachowywać się w czasie pożaru.



Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadań strażaków a na koniec zadawali mnóstwo pytań.
Złote gody...

W sobotę 19 listopada 2011 r. o godz. 12.00 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie grupa uczniów z naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej w Nowym Korczynie (pod kierunkiem p. G. Kańskiej, p. M. Kwaśniewskiego i p. S. Michałka) przedstawiła część artystyczną z okazji wspaniałego jubileuszu - „Złotych godów”- czyli 50- lecia pożycia par małżeńskich - z terenu naszej gminy.


W przedstawionym repertuarze znalazły się wiersze i piosenki w wykonaniu dwóch uczennic z gimnazjum: Agaty Krzan i Aleksandry Kanickiej oraz trzech uczennic z miejscowej szkoły podstawowej: Katarzyny Cerazy i Aleksandry Cerazy oraz Darii Suchy, które same akompaniowały sobie na gitarze i organach elektrycznych.



Konferansjerami prezentowanego programu artystycznego byli: Karolina Półtorak i Tomasz Zapiórkowski.


Całość występu uświetniła elegancka para młodych (panna młoda: Daria Nurek i pan młody: Paweł Wesołowski), która dostojnie, przy dźwiękach mendelsona wkroczyła na salę, by przypomnieć Jubilatom, złożoną przed laty przysięgę małżeńską.


Niewątpliwie była to jedna z najbardziej wzruszających chwil w czasie całej uroczystości. Potwierdziły ją gromkie brawa w takt mendelsona - „podążające” za powłóczystym trenem białej sukni pięknej panny młodej…
Dzień Niepodległości

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Faustyny Judy i pani Anety Prasałek, przygotowali uroczystą akademię.



Program przypomniał widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Czasy, gdy Polska była w niewoli, gdy nie było Jej na mapie Europy. Niepodległość odzyskała 11 listopada 1918 roku - po 123 latach - i dlatego ten dzień nazywamy Świętem Niepodległości.





Cieszmy się dzisiaj tym świętem, pamiętając o tych, którzy polegli w walce o niepodległość, byśmy mogli żyć i uczyć się w wolnym kraju.
Wycieczka integracyjna

W dniu 9 listopada 2011 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą p. Barbarą Witkoś i p. Barbarą Kanicką udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była integracja grupy klasowej - w takim składzie spotkali się po raz pierwszy poza szkołą - bo czeka ich przecież wspólna praca przez najbliższe trzy lata. W kinie "Bonarka" obejrzeliśmy film pt. „Heca w zoo”w reżyserii Franka Coraci a później zwiedzaliśmy Kraków. Wycieczka była udana, a współpraca i wyrozumiałość uczniów dobrze rokują na przyszłość.

Gminny Konkurs Recytatorski
8 listopada 2011 roku odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski ogłoszony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej i Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie - z okazji obchodów: Roku Czesława Miłosza i Święta Niepodległości.

W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła - Izabela Buczak z kl. III a
II miejsce - Karolina Półtorak z kl. III b
III miejsce - Dorota Muzyk z kl. I b





Wyróżnienie otrzymali:

Anna Sroka z kl. II a
Mateusz Kostka z kl. I b
Aleksandra Kaczmarczyk z kl. I b
Sylwia Kostka z kl. I c




W tym samym dniu odbył się również I Gminny Konkurs Literacki, w którym, w kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła - Izabela Buczak z kl. III a
II miejsce - Karolina Półtorak z kl. III b



Gratulujemy!!!
Wybory Samorządu Uczniowskiego
Samorząd już wybrany...

W dniu 27 października 2011 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów uzyskała Izabela Buczak z klasy III a, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej. Zastępcą wybrany został Artur Podsiadło z klasy III c. Sekretarz, skarbnik oraz przewodniczący poszczególnych sekcji wybrani zostaną na pierwszym zebraniu samorządu.







Galeria Zdjęć

"Błogosławiony Jan Paweł II - Papież, który zmienił świat"
"Błogosławiony Jan Paweł II..."

W dniu 22 października 2011 roku w kościele pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie odbył się spektakl słowno-muzyczny zatytułowany "Błogosławiony Jan Paweł II-Papież, który zmienił świat". Przygotowała go młodzież z naszego gimnazjum.

Scenariusz przedstawienia oparto na najważniejszych wydarzeniach z pontyfikatu Papieża. Poprzez śpiew i słowa, młodzi wykonawcy starali się przybliżyć widzom, na czym polegała działalność apostolska Jana Pawła II i zawierzenie swojego życia Matce Bożej.







Galeria Zdjęć

"Wszystko jest w rękach Opatrzności, której trzeba zaufać”. Tymi słowami arcybiskupa Tadeusza Kondrasiewicza, kardynała z Moskwy, kończył się spektakl z okazji wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II, który przygotowała pani Grażyna Kańska i pan Krzysztof Błach. Piękną oprawę muzyczną przygotował pan Radosław Kornaś wraz uczennicami gimnazjum i szkoły podstawowej. Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez zgromadzonych w kościele wiernych.
- Jestem bardzo wzruszony i wdzięczny za widowisko przygotowane z takim zapałem i tak bardzo przemawiające do serc – powiedział proboszcz naszej parafii ks. Grzegorz Kowalik.

Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się pod pomnik Papieża, gdzie odmówiono wspólnie modlitwę różańcową.

czytaj więcej...

Katecheta
Krzysztof Błach

Co nowego w edukacji od roku szkolnego 2011/2012?
Co nowego w edukacji ?

Od roku szkolnego 2011/2012 uczniowie będą zdawali egzamin gimnazjalny według nowych zasad. Egzamin, jak dotychczas, będzie składał się z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego nowożytnego. Znaczącą modyfikacją będzie uściślenie wyników testów - do tej pory na świadectwie gimnazjalistów widniały wyłącznie wyniki z każdej z trzech części egzaminu. Od 2012 roku podane będzie aż sześć rezultatów: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Począwszy od tego roku szkolnego część egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego będzie zdawana na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Każdy gimnazjalista będzie miał obowiązek przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym, sprawdzającego spełnianie wymagań ustalonych w podstawie programowej. Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka rozpoczętą w szkole podstawowej. Prawo przystąpienia do niego będzie miał natomiast uczeń, który dobrze poznał język obcy poza szkołą.

Ocena z egzaminów z języka obcego będzie liczyła się przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Maj 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło