2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
8 stycznia 2012r
Uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie co roku wspierają akcję WOŚP. Nie inaczej było w tym roku, gdy zbieraliśmy pieniądze pod hasłem:
Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak,
zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń
dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych
dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.W tegorocznej akcji zebraliśmy ponad 7 tys. zł.

Wolontariuszami WOŚP w Nowym Korczynie były: Jaroszek Marcelina, Rasińska Aleksandra, Motyl Aleksandra, Muzyk Dorota, Boduszek Agnieszka,
Wytrwał Zuzanna.

W Brzostkowie: Sroka Anna, Baran Karolina, Wójtowicz Karolina, Kucieba Monika.
W Starym Korczynie: Skorupa Karolina i Skorupa Weronika. W Strożyskach: Buczak Izabela i Pietrzyk Marta. W Ostrowcach: Kanicka Aleksandra i Nurek Daria.
W Piasku Wielkim: Wojciechowska Monika i Niedopytalski Piotr.

Opiekunowie: Artur Grzesiak, Paweł Kulik, Bernadeta Rozborska, Zofia Dybała-Nowak, Małgorzata Jasiak.
Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych
4 stycznia 2012r.
w Sali Teatralnej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie odbył się MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS KOLĘD OBCOJĘZYCZNYCH.


Nasze Gimnazjum reprezentowały w nim dwie uczennice: Agata Krzan z klasy III ”b” i Aleksandra Kanicka z klasy III ”a”.


III miejsce w konkursie zajęła Agata Krzan wykonując utwory pt. ”Merry Christmas Everyone” i „When the child is born”.


Aleksandra Kanicka, która wykonała „Last Christmas” i „Silent Night” w ramach wyróżnienia została zaproszona do wykonania swoich utworów podczas Koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 8 stycznia 2012r. na tej samej scenie.


Uczestniczki do konkursu przygotowywała pani Zofia Dybała-Nowak .

Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych, budzenie i rozwijanie zainteresowań językami oraz tradycjami świątecznymi innych krajów. Najważniejsze jednak było promowanie nowych talentów.Jasełka
22 grudnia 2011r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzenia dobrych ocen dla uczniów,
spełnienia marzeń wszystkim marzycielom,
szczęścia w miłości wszystkim zakochanym...
i tym samotnym też, zdrowia wszystkim chorym,
szczęścia zmartwionym, a dla wszystkich
przyjaźni, radości, magicznych świąt...
i wszystkiego co tylko pragną ludzie.Coroczne przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszego Gimnazjum. Zespół nauczycieli i uczniów co roku staje przed wyzwaniem, wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. Nie inaczej było w tym roku.


Przepiękne polskie kolędy zagrała grupa uczniów gimnazjum: Karolina Półtorak, Aleksandra Motyl, Łukasz Nowak, Tomasz Bronkowski oraz uczniowie ze szkoły podstawowej: Marta Wężowicz, Patrycja Misterka i Marcin Trela.


Kolędy śpiewał szkolny chórek w składzie: Agata Krzan, Anna Sroka, Aleksandra Kanicka i Weronika Skorupa


Tegoroczne jasełka udowodniły, że w Gimnazjum im. Św. Kingi nie brakuje wspaniałych talentów. Ich wrażliwość, zaangażowanie, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu.

Próbny Egzamin Gimnazjalny


"Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS" - etap powiatowy konkursu
1 grudnia w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbył się etap powiatowy konkursu "Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS". Naszą szkołę reprezentowała w nim Agata Krzan z klasy 3b. W konkursie rywalizowali ze sobą reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu buskiego.

Niestety, nie udało nam się w tym roku zająć miejsca na podium. Agata uplasowała się tuż za nim, przegrywając niewielką różnicą punktów.

Konkurs "Młodzież o AIDS"

29 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu wiedzy i konkursu plastycznego dotyczącego problematyki HIV i AIDS.Test "Co warto wiedzieć o HIV i AIDS" najlepiej napisała Agata Krzan z klasy 3b zajmując pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce wywalczyła Anna Bartosik z klasy 3c, trzecie miejsce przypadło Dominice Kornaś z klasy 2b.
Wyróżnienie otrzymał Mateusz Kostka z klasy 1b, któremu zabrakło tylko 0,5 pkt do trzeciego miejsca!

Agata Krzan będzie reprezentowała nasze gimnazjum w powiatowym etapie konkursu w dniu 1 grudnia w Busku - Zdroju.Ciekawie przedstawiają się wyniki konkursu plastycznego. Przygotowane prace były pomysłowe i estetycznie wykonane, dlatego też komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Przypadły one:
I miejsce ex aequo zajęli:
Dominik Woźniak z klasy 2b
Karolina Wójtowicz z klasy 3b

II miejsce ex aequo:
Klaudia Wieczorek z klasy 3c
Izabela Buczak z klasy 3a

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Gadawska z klasy 1c.Gratulujemy!!! A Agacie Krzan życzymy uzyskania jak najwyższej lokaty w kolejnym etapie konkursu.Konkursy przygotowała p. pedagog Agnieszka Zapiórkowska.
Konferencja MDP w Warszawie
Dnia 28 listopada uczniowie naszego Gimnazjum - członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:
-Wiktor Marunowski z kl. 2a,
-Michał Wężowicz kl. 2b,
-Tomasz Zapiórkowski kl. 3b

wraz z opiekunem drużyny p. Andrzejem Wajsem uczestniczyli w Konferencji na temat "Wpływ Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na kształtowanie postaw społecznych", która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.
Już od chwili ogłoszenia konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. W spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób reprezentujących około 60 Ochotniczych Straży Pożarnych. W spotkaniu wzięli udział członkowie i opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całego kraju, przedstawiciele Komisji ds. Młodzieży Zarządu Głównego i Zarządów Oddziałów Wojewódzkich Związku OSP RP, przedstawiciele władz Związku, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Z uczestnikami spotkał się m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak.

W drugiej części konferencji przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zaprezentowali wybrane tematy w kontekście własnych dokonań i doświadczeń.
Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców
W środę 23 listopada drużyny siatkarskie dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum - wraz z opiekunami p. Bernadetą Rozborską i p. Arturem Grzesiakiem - udały się do Opatowca na mecze sparingowe. Każda z drużyn zagrała po pięć setów. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Wojciech Boduszek, Tomasz Bronkowski, Bartosz Dudek, Karol Dybała, Mateusz Golik, Wiktor Marunowski, Michał Ofiara, Paweł Pasternak,Tomasz Wieczorek, Tomasz Zapiórkowski, (Paweł Wesołowski - tylko w Stopnicy) - i rozgromili drużynę gospodarzy 5:0!Mecz dziewcząt był bardziej wyrównany - zakończył się jednak naszą wygraną w stosunku 3:2.Ten wyjazd był tylko przygotowaniem do ważniejszego turnieju, który został rozegrany w sobotę 26 listopada w hali sportowej w Stopnicy.W sobotnim turnieju spotkało się sześć drużyn chłopięcych, które zostały podzielone na dwie grupy. Nam przypadło zagrać z drużynami z Buska i Solca. Turniej rozpoczęliśmy niezbyt szczęśliwie, przegrywając z Buskiem 0:2.Kolejny mecz był już o wiele ciekawszy i bardziej emocjonujący. Z drużyną z Solca udało nam się wygrać 2:1.Niestety, ta wygrana nie pozwoliła nam wyjść z grupy. Turniej zakończyliśmy na piątym miejscu. Jedyną satysfakcją jest fakt, że pokonaliśmy Solec - drugi zespół turnieju.Wyniki:
I miejsce: Podgaje
II miejsce: Solec - Zdrój
III miejsce: Busko - Zdrój
IV miejsce: Stopnica
V miejsce: Nowy Korczyn
VI miejsce: Jarosławice
Lekcja w straży pożarnej...
Uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum - wraz z nauczycielem p. Pawłem Kulikiem - w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili Jednostkę Straży Pożarnej w Nowym Korczynie, która włączona została do systemu Ratowniczo - Gaśniczego już w 1997 roku.Zajęcia w straży uświadomiły uczniom jakie zadania stoją przed strażakami - bowiem obecnie straż nie zajmuje się tylko gaszeniem pożarów ale również usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i pomaganiem podczas wielu stwarzających zagrożenie sytuacji, które mogą wydarzyć się każdemu z nas na co dzień.O szczegółach pracy strażaków opowiadał dh Jacek Piotrowski z Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju wraz z komendantem tutejszej straży Andrzejem Wajsem. Podczas lekcji mogliśmy szczegółowo zapoznać się z wyposażeniem jednostki w sprzęt ratowniczo - gaśniczy oraz dowiedzieć się jak można pomóc osobom poszkodowanym i jak zachowywać się w czasie pożaru.Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadań strażaków a na koniec zadawali mnóstwo pytań.
Złote gody...

W sobotę 19 listopada 2011 r. o godz. 12.00 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie grupa uczniów z naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej w Nowym Korczynie (pod kierunkiem p. G. Kańskiej, p. M. Kwaśniewskiego i p. S. Michałka) przedstawiła część artystyczną z okazji wspaniałego jubileuszu - „Złotych godów”- czyli 50- lecia pożycia par małżeńskich - z terenu naszej gminy.


W przedstawionym repertuarze znalazły się wiersze i piosenki w wykonaniu dwóch uczennic z gimnazjum: Agaty Krzan i Aleksandry Kanickiej oraz trzech uczennic z miejscowej szkoły podstawowej: Katarzyny Cerazy i Aleksandry Cerazy oraz Darii Suchy, które same akompaniowały sobie na gitarze i organach elektrycznych.Konferansjerami prezentowanego programu artystycznego byli: Karolina Półtorak i Tomasz Zapiórkowski.


Całość występu uświetniła elegancka para młodych (panna młoda: Daria Nurek i pan młody: Paweł Wesołowski), która dostojnie, przy dźwiękach mendelsona wkroczyła na salę, by przypomnieć Jubilatom, złożoną przed laty przysięgę małżeńską.


Niewątpliwie była to jedna z najbardziej wzruszających chwil w czasie całej uroczystości. Potwierdziły ją gromkie brawa w takt mendelsona - „podążające” za powłóczystym trenem białej sukni pięknej panny młodej…
Dzień Niepodległości

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Faustyny Judy i pani Anety Prasałek, przygotowali uroczystą akademię.Program przypomniał widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Czasy, gdy Polska była w niewoli, gdy nie było Jej na mapie Europy. Niepodległość odzyskała 11 listopada 1918 roku - po 123 latach - i dlatego ten dzień nazywamy Świętem Niepodległości.

Cieszmy się dzisiaj tym świętem, pamiętając o tych, którzy polegli w walce o niepodległość, byśmy mogli żyć i uczyć się w wolnym kraju.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Grudzień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło