2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Wycieczka integracyjna

W dniu 9 listopada 2011 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą p. Barbarą Witkoś i p. Barbarą Kanicką udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była integracja grupy klasowej - w takim składzie spotkali się po raz pierwszy poza szkołą - bo czeka ich przecież wspólna praca przez najbliższe trzy lata. W kinie "Bonarka" obejrzeliśmy film pt. „Heca w zoo”w reżyserii Franka Coraci a później zwiedzaliśmy Kraków. Wycieczka była udana, a współpraca i wyrozumiałość uczniów dobrze rokują na przyszłość.

Gminny Konkurs Recytatorski
8 listopada 2011 roku odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski ogłoszony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej i Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie - z okazji obchodów: Roku Czesława Miłosza i Święta Niepodległości.

W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła - Izabela Buczak z kl. III a
II miejsce - Karolina Półtorak z kl. III b
III miejsce - Dorota Muzyk z kl. I b

Wyróżnienie otrzymali:

Anna Sroka z kl. II a
Mateusz Kostka z kl. I b
Aleksandra Kaczmarczyk z kl. I b
Sylwia Kostka z kl. I c
W tym samym dniu odbył się również I Gminny Konkurs Literacki, w którym, w kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła - Izabela Buczak z kl. III a
II miejsce - Karolina Półtorak z kl. III bGratulujemy!!!
Wybory Samorządu Uczniowskiego
Samorząd już wybrany...

W dniu 27 października 2011 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów uzyskała Izabela Buczak z klasy III a, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej. Zastępcą wybrany został Artur Podsiadło z klasy III c. Sekretarz, skarbnik oraz przewodniczący poszczególnych sekcji wybrani zostaną na pierwszym zebraniu samorządu.Galeria Zdjęć

"Błogosławiony Jan Paweł II - Papież, który zmienił świat"
"Błogosławiony Jan Paweł II..."

W dniu 22 października 2011 roku w kościele pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie odbył się spektakl słowno-muzyczny zatytułowany "Błogosławiony Jan Paweł II-Papież, który zmienił świat". Przygotowała go młodzież z naszego gimnazjum.

Scenariusz przedstawienia oparto na najważniejszych wydarzeniach z pontyfikatu Papieża. Poprzez śpiew i słowa, młodzi wykonawcy starali się przybliżyć widzom, na czym polegała działalność apostolska Jana Pawła II i zawierzenie swojego życia Matce Bożej.Galeria Zdjęć

"Wszystko jest w rękach Opatrzności, której trzeba zaufać”. Tymi słowami arcybiskupa Tadeusza Kondrasiewicza, kardynała z Moskwy, kończył się spektakl z okazji wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II, który przygotowała pani Grażyna Kańska i pan Krzysztof Błach. Piękną oprawę muzyczną przygotował pan Radosław Kornaś wraz uczennicami gimnazjum i szkoły podstawowej. Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez zgromadzonych w kościele wiernych.
- Jestem bardzo wzruszony i wdzięczny za widowisko przygotowane z takim zapałem i tak bardzo przemawiające do serc – powiedział proboszcz naszej parafii ks. Grzegorz Kowalik.

Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się pod pomnik Papieża, gdzie odmówiono wspólnie modlitwę różańcową.

czytaj więcej...

Katecheta
Krzysztof Błach

Co nowego w edukacji od roku szkolnego 2011/2012?
Co nowego w edukacji ?

Od roku szkolnego 2011/2012 uczniowie będą zdawali egzamin gimnazjalny według nowych zasad. Egzamin, jak dotychczas, będzie składał się z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego nowożytnego. Znaczącą modyfikacją będzie uściślenie wyników testów - do tej pory na świadectwie gimnazjalistów widniały wyłącznie wyniki z każdej z trzech części egzaminu. Od 2012 roku podane będzie aż sześć rezultatów: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Począwszy od tego roku szkolnego część egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego będzie zdawana na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Każdy gimnazjalista będzie miał obowiązek przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym, sprawdzającego spełnianie wymagań ustalonych w podstawie programowej. Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka rozpoczętą w szkole podstawowej. Prawo przystąpienia do niego będzie miał natomiast uczeń, który dobrze poznał język obcy poza szkołą.

Ocena z egzaminów z języka obcego będzie liczyła się przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Inauguracja roku 2011/2012
Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 roku, mszą świętą w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa, rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Dalsza część uroczystości odbyła się już w szkole. Witając wszystkich obecnych na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, pani dyrektor Barbara Karnawalska życzyła uczniom sukcesów w nauce, nauczycielom i wychowawcom wytrwałości i satysfakcji w realizacji zadań edukacyjnych i wychowawczych.
Niezwykle ciepło i mile zostali przywitani uczniowie klas pierwszych. W nowym roku szkolnym naukę rozpoczną trzy klasy pierwsze. Wychowawstwo w klasach pierwszych objęły panie: Barbara Witkoś, Barbara Gajda i Faustyna Juda.

Rok szkolny 2011/2012 zakończy się 29 czerwca.
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Kwiecień 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło