2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Wyjazd do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
W dniu 23 maja 2018r. uczniowie klasy IIIa, po raz drugi, pojechali do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Tym razem na sztukę „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Augustynowicz. Była to uwspółcześniona wersja tej znanej i lubianej komedii.

obrazek
Szkolny Konkurs Ortograficzny klas VII
Dnia 10 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla uczniów klas siódmych pt. „Z ortografią za pan brat”.

Celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który zawierał między innymi: zagadki, rebusy, luki w tekście, krzyżówki i inne zadania z „pułapkami” ortograficznymi.

Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

obrazek
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"
Dnia 7 marca 2018 roku po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

W tegorocznej edycji najwyższy wynik uzyskał Dominik Jaroszek uczeń kl. 3b.
Wycieczka do Łagiwenik i Oświęcimia
W dniu 24 kwietnia 2018r. uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pojechali na wycieczkę, która pozostanie w ich pamięci na długo. Głównym jej celem było zwiedzanie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auswitz- Birkenau. Po drodze do Oświęcimia uczniowie odwiedzili Łagiewniki i dwa wyjątkowe miejsca związane z naszym Wielkim Rodakiem Janem Pawłem II. Były to: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się”. Poznali historię tych miejsc oraz obejrzeli wiele wyjątkowych pamiątek po nim, min. papieski krzyż pastoralny, zakrwawioną i podziurawioną od kul zamachowca sutannę, relikwię w postaci krwi, oraz płytę nagrobną pochodzącą z jego pierwszego grobu w podziemiach Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.


obrazek

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W tym roku obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest ona jedną z najważniejszych ustaw zasadniczych w Polsce oraz jej dumą, gdyż została uchwalona jako pierwsza w Europie i druga w świecie po konstytucji amerykańskiej z 1787r.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona tej tak ważnej dla Polaków rocznicy. Część artystyczną przygotowała cała klasa IIIa gimnazjum.obrazek

Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta Narodowego w Nowym Korczynie
W dniu 3 maja 2018r. członkowie pocztu sztandarowego gimnazjum wzięli udział w gminnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy patriotycznej uroczystości, przy dźwiękach Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego, przeszli pod pomnik upamiętniający żołnierzy polskich, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

obrazek

Członkami pocztu byli:
Patryk Gadawski - chorąży
Julia Cepil - asysta
Nikola Suchy - asysta

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.
Dziękujemy także rodzicom, którzy dowieźli dzieci do Nowego Korczyna.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rusza 14 maja 2018r.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018r. w szkole pierwszego wyboru.

Odwiedziny wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Domu Pomocy Społecznej w Świniarach
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, odwiedzili podopiecznych DPS w Świniarach. Jest to placówka prowadzona przez Caritas diecezji kieleckiej.

obrazek

Laur dla najlepszych
Dnia 17 kwietnia 2018r. w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy i medale laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu woj. świętokrzyskiego w roku szkol. 2017/2018.
Tytuł laureatki z języka polskiego uzyskała Ania Błach, uczennica klasy 3a naszego gimnazjum.


obrazek
Turniej o Puchar Dyrektora ZSTI
W dniu 07.03.2018r. wzięliśmy udział w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych w Busku Zdroju. Zawody odbyły się na Hali Sportowej, a wzięły w nim udział zespoły z Gimnazjów: Stopnicy, Podgaja, Buska Zdroju i Nowego Korczyna.


obrazek
Gminne obchody rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W dniu 8 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej .
Najpierw uczestniczyli we wspólnej modlitwie, potem złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz zamordowanego w Katyniu mieszkańca naszej gminy - Ludwika Borka.


obrazek
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Czerwiec 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło