Informacja o podręcznikach do II i III klasy gimnazjum
W roku szkolnym 2017/2018 podręczniki dla uczniów klas II i III gimnazjum będą zapewnione przez szkołę.

Książki do kupienia przez rodziców:

- Religia i WDŻ - szczegółowa informacja będzie podana na początku roku szkolnego
Sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym
Za nami koniec roku szkolnego 2016/2017.

Warto wspomnieć znaczące sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym.
Zakończenie roku szkolnego klas I i II
W dniu 23 czerwca 2017r. w Samorządowym Gimnazjum im. św. Kingi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II gimnazjum.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai, rodziców, nauczycieli i uczniów podsumowała rok szkolny i nagrodziła dyplomami uczniów osiągających wzorowe i bardzo dobre wyniki nauczania.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Życie to księga złożona

z wielu rozdziałów …”

Jeden już za Wam
i .

Kolejni absolwenci Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi opuścili mury szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przebiegało zgodnie z utrwaloną tradycją. Najpierw nauczyciele i uczniowie udali się do kościoła pw. Św. Stanisława , aby uczestniczyć w dziękczynnej mszy św.

Następnie, już w budynku gimnazjum, w obecności zaproszonych gości i rodziców, wszyscy podziwiali polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich.
Wycieczka klasy 1a do Krakowa
Dnia 5 czerwca 2017 roku uczniowie klasy Ia wraz z koleżanką z klasy Ib wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego. Opiekunami uczniów była wychowawczyni klasy Ia p.Barbara Kanicka i n-l biologii p.Barbara Gajda.

Wycieczka do Ziemi Chrzanowskiej
W poniedziałek – 29 maja 2017r. – grupa niespełna 50 uczniów wraz z 5 opiekunkami wybrała się na wycieczkę do Ziemi Chrzanowskiej.

Komunikat - bezpieczne wakacje.
Na prośbę Komendanta Komisariatu

Policji w Solcu - Zdroju , w związku z okresem wakacyjnym,

przypominamy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad

bezpiecznych zachowań.

Podczas pobytu na wakacjach :

- nie nawiązujemy bliższych kontaktów z przygodnie napotkanymi osobami,

- nie przyjmujemy od takich osób oferowanych bez odpłatności różnego rodzaju słodyczy, przedmiotów, maskotek lub napojów, ( występować może zagrożenie podania np. substancji psychoaktywnej lub odurzającej),

- nie pozostawiajmy w miejscach zabaw i wypoczynku bez dozoru : telefonów komórkowych lub innych wartościowych przedmiotów ( pieniądze, biżuteria),

-podczas uczestnictwa w różnego rodzaju rozrywkach, dyskotekach -posiadajmy pod kontrolą spożywane posiłki, napoje ( głównie te, które są rozpieczętowane, otwarte), z uwagi na łatwość dodania do nich środka odurzającego, a potem dopuszczenie się czynu przestępczego na odurzonej osobie, która zwykle nic nie pamięta po zdarzeniu ( tzw. tabletka gwałtu lub inne),

- bezwzględnie unikać należy korzystania z przygodnie wybranych do kąpieli miejsc, jak: stawy , rowy, rzeki czy różnego rodzaju wyrobiska, tam, gdzie nie ma żadnego nadzoru lub służby ratowniczej, gdyż tragedia może być nieunikniona,

- zachować należy rozwagę podczas kierowania wszelkiego rodzaju pojazdami, ponieważ w okresie wakacji ruch kołowy i pieszy jest zwykle wzmożony,

- nie pozostawiajmy na czas wakacji niedomkniętych okien, niezabezpieczonych drzwi, a przed opuszczeniem na dłuższy okres posesji należy dokonać kontroli sprawności działania zabezpieczeń technicznych budynków, w które są wyposażone ( przede wszystkim placówki oświatowe ).

Na niektóre z przytoczonych zagrożeń znaczący wpływ może mieć fakt pozostawiania dziecka bez opieki, brak zainteresowania tym, co robi, gdzie przebywa, w jakim towarzystwie, w jakim stanie i o jakiej porze wraca do do domu .

Przypominamy Państwu numer tel. kontaktowych:

Komisariat Policji w Solcu - Zdroju : 413789258,

dzielnicowi: asp. Rafał Kosałka ; 735968743,

sierż. szt. Damian Kozłowski: 735968742,

oficer dyżurny KPP w Busku- Zdroju : 41 378 9205 oraz

telefon alarmowy : 997 lub 112 .

"Mistrz wiedzy chemicznej" - konkurs
W czwartek, dnia 04.06.2017r. odbyła się druga edycji szkolnego konkursu p.t: ,,Mistrz Wiedzy Chemicznej’.
Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy chemicznej.
Udział w nim wzięło 8 uczniów klas trzecich, z czego 4 zajęły miejsca na podium.

Zwycięzcami zostali:

Katarzyna Pater (klasa 3b) - 1 miejsce

Patrycja Misterka(klasa 3a) - 2 miejsce

Agata Kawa & Julka Kaczmarczyk (klasa 3a) - 3 miejsce

Szczęśliwej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!
Wakacje 2017
Droga Młodzieży,

Nauczyciele, Pracownicy Zespołu Szkół w Nowym Korczynie,

Szanowni Rodzice!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 składamy

najserdeczniejsze podziękowania za całoroczny trud.

Życzymy Wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji,

interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń,

uśmiechu na co dzień.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowym Korczynie

"Tajemnice ciała człowieka"- konkurs
Szkolny konkurs biologiczny pt: „Tajemnice ciała człowieka”

W czerwcu zorganizowany został konkurs biologiczny "Tajemnice ludzkiego ciała" w którym udział wzięło 18 osób z klas drugich. Konkurs składał się
z dwóch etapów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 9 osób.

W rezultacie:

I miejsce zajęła: Anna Błach klasa II a
II miejsce zajęła: Oliwia Juszczyk klasa II a
III miejsce zajęła: Julia Natalia Piotrowska klasa II a
Wyróżnienie otrzymał: Franciszek Stefański klasa II a

Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun Barbara Gajda

Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji będą cennym źródłem wiedzy zarówno dla rodziców oraz opiekunów, jak i wypoczywających młodych ludzi.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku
<< Lipiec 2017 >>