Otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie!
Z dumą informujemy, że w dniu 29 września 2017r. otrzymaliśmy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Uroczyste wręczenie tych wyróżnień odbyło się podczas XV Festiwalu Zdrowia w Busku – Zdroju. W program Festiwalu wpisała się także kolejna edycja zlotu szkół promujących zdrowie oraz wręczenie szkołom certyfikatów i zaproszeń do Świętokrzyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Też czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego
"Weź pan sobie żonę z prosta:
dużo szczęścia małe kosta
"

S. Wyspiański

W dniu 7 września 2017r. w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie (na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum), wzięli udział:
uczniowie klas gimnazjalnych, uczniowie klas siódmych ze szkoły podstawowej , nauczyciele i pracownicy, przedstawiciele samorządu gminnego, parafii, ośrodka kultury, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej oraz Rady Rodziców.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Jednakże największe wrażenie na słuchaczach zdobyli : Dawid Konopka, Franciszek Stefański, Nikola Szumilas i Oliwia Juszczyk.

Zapraszamy na kolejne czytanie, za rok...

84 rocznica walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim
W dniu 3 września 2017 roku delegacje ze szkoły podstawowej i z gimnazjum uczestniczyły w uroczystości związanej z kolejną rocznicą walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018
4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziła msza św. w kościele  pw. św. Stanisława w Nowym Korczynie.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Uprzejmie informujemy,

że
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w dniu 4 września 2017r. ( poniedziałek.)

Godz. 8:15 - Msza św. w kościele pw. św. Stanisława .

Godz. 9:30 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej w gimnazjum, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Planowany odwóz uczniów od godz. 10:45.

Dowóz uczniów w roku szkolnym 2017/ 2018 będzie odbywał się według harmonogramu z ubiegłego roku szkolnego z oznakowanych przystanków.
Informacja o podręcznikach do II i III klasy gimnazjum

W roku szkolnym 2017/2018

podręczniki dla uczniów klas II i III gimnazjum

będą zapewnione przez szkołę.

Książki do kupienia przez rodziców: Religia i WDŻ - informacja dot. tytułu i nr dopuszczenia będzie podana na początku roku szkolnego.
Sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym
Za nami koniec roku szkolnego 2016/2017.

Warto wspomnieć znaczące sukcesy młodzieży w bieżącym roku szkolnym.
Zakończenie roku szkolnego klas I i II
W dniu 23 czerwca 2017r. w Samorządowym Gimnazjum im. św. Kingi odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I i II gimnazjum.

Dyrektor p. Barbara Karnawalska, w obecności Wójta Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai, rodziców, nauczycieli i uczniów podsumowała rok szkolny i nagrodziła dyplomami uczniów osiągających wzorowe i bardzo dobre wyniki nauczania.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Życie to księga złożona

z wielu rozdziałów …”

Jeden już za Wam
i .

Kolejni absolwenci Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi opuścili mury szkolne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przebiegało zgodnie z utrwaloną tradycją. Najpierw nauczyciele i uczniowie udali się do kościoła pw. Św. Stanisława , aby uczestniczyć w dziękczynnej mszy św.

Następnie, już w budynku gimnazjum, w obecności zaproszonych gości i rodziców, wszyscy podziwiali polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich.
Wycieczka klasy 1a do Krakowa
Dnia 5 czerwca 2017 roku uczniowie klasy Ia wraz z koleżanką z klasy Ib wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego. Opiekunami uczniów była wychowawczyni klasy Ia p.Barbara Kanicka i n-l biologii p.Barbara Gajda.

Wycieczka do Ziemi Chrzanowskiej
W poniedziałek – 29 maja 2017r. – grupa niespełna 50 uczniów wraz z 5 opiekunkami wybrała się na wycieczkę do Ziemi Chrzanowskiej.

<< Wrzesień 2017 >>