EGZAMIN GIMNAZJUALNY
W dniach 18- 20.04.2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019
Trzecioklasiści! Przed Wami ważny moment dotyczący podjęcia decyzji związanej z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rusza 14 maja 2018r.

Pamiętajcie!
Wniosek wydrukowany z systemu i podpisany przez rodziców musicie złożyć najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018r. w szkole pierwszego wyboru.

Turniej Wiedzy Pożarniczej w powiecie buskim
W dniu 6 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej w Busku- Zdroju odbyły się eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nich udział 58 uczniów z ośmiu gmin powiatu buskiego.
Turniej został rozegrany w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół średnich. Reprezentanci rozwiązywali test pisemny. Konkursowemu jury przewodniczył kapitan Piotr Ryk.
W kategorii szkół gimnazjalnych rywalizację wygrała nasza koleżanka z klasy trzeciej gimnazjum - Julka Piotrowska, która uzyskała tytuł mistrzyni powiatu.
W uroczystym zakończeniu eliminacji wzięli udział: starosta buski Jerzy Kolarz, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej - Artur Brachowicz, i Marek Lis, którzy wręczyli dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy Julce odniesionego sukcesu!!!
Warto przypomnieć, że Julka w marcu 2018r. zajęła II miejsce w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Konkurs Ortograficzny z j. niemieckiego
Pod koniec marca chętni uczniowie z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w corocznym Konkursie Ortograficznym z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas siódmych, 16 z klas drugich i 16 z klas trzecich. Uczniowie z poszczególnych klas napisali dyktando dostosowane do poziomu nauczania w danej klasie.
Warsztaty na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Dnia 9 marca 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd ten odbył się w piątek po zajęciach lekcyjnych, a mimo to cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Celem wycieczki było uczestnictwo w zajęciach „Pokazy doświadczalne z fizyki”, które odbyły się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie. W trakcie wykładów nikomu się nie nudziło. Prowadzący wykłady Pan dr Paweł Janowski bardzo interesująco przedstawił zagadnienia z elektrostatyki, prądu, światła oraz optyki. Są to już nasze kolejne doświadczenia ze środowiskiem akademickim. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Wielkanoc 2018

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele szkoły!

Z okazji Świąt Wielkanocnych
proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia
przeżywania tych radosnych dni w atmosferze szczęścia i miłości .
Oby te święta stały się źródłem wiary w zwycięstwo
dobra nad złem i nadziei niezbędnej do pokonywania
codziennych trudności w życiu prywatnym i zawodowym.
Niech świąteczny czas będzie okazją do odpoczynku,
miłych spotkań i pielęgnowania tradycji w rodzinnym gronie.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

Barbara Karnawalska
XXVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
15 marca 2018r. w Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Kielcach odbył się etap okręgowy (wojewódzki ) XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 17 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III gimnazjum Julia Piotrowska, która zajęła II miejsce.

Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań oraz przeprowadzić akcje prozdrowotną na terenie swojej szkoły.

Gratulujemy!

Opiekun Monika Kaszuba
"Maraton ku zdrowiu" akcja prozdrowotna
W dniach 26 - 28 lutego 2018r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja prozdrowotna „ Maraton ku zdrowiu” promująca zdrowy styl życia.
Akcję zorganizowała uczennica klasy IIIa – Julia Piotrowska, która zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

O czym warto pamiętać w czsie ferii

Rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Będą trwały od 12 do 23 lutego.

Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – Poradnik MEN

Warto odwiedzić również stronę „bezpieczeństwo na stoku„.

Policja ostrzega – Ostrożnie na lodzie.

Podczas wypoczynku zachęcamy, aby dbać o zdrowie i higienę psychiczną, pamiętać o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić przed zachorowaniem.

Harmonogram ferii
Ferie zimowe tuż tuż ....
Ferie zimowe w woj. świętokrzyskim rozpoczynają się w dniu 12.02.2018r. i trwają do 25 .02. 2018r.
Podstawa prawna: par.3 ust. 1 pkt. 2 Rozporządzenia MEN i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz.U. Nr 46, poz. 432 , z późn. zm. )
<< Luty 2018 >>