2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt „Szkoła Marzeń”
Projekt ten realizowany był w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2005/2006. Współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spośród 1491 szkół z całego kraju nasze gimnazjum znalazło się (jako jedyne w powiecie buskim) w gronie 443 szkół, których projekty zaakceptowano i dopuszczono do realizacji w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła Marzeń". Na realizację zaplanowanych w projekcie zadań przyznano nam 88 tysięcy zł. Dzięki tym środkom możliwe było zwiększenie i uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych. Głównym celem naszego projektu było wspieranie uczniów w wyborze dalszej drogi kształcenia przy zaangażowaniu samorządu terytorialnego i społeczności lokalnej. Nasz program działania podzielony został na trzy części:

Korczyn wczoraj (powrót do starych zawodów, wieczorki pieśni i przyśpiewek ludowych, nauka tańca ludowego, wycieczki historyczne); Korczyn dziś (poznawanie lokalnego rynku pracy, spotkania z ludźmi, którzy odnieśli sukces i zrobili karierę, praktyczna nauka przedsiębiorczości, udział w imprezach kulturalnych, wyjazdy do teatru, galerii, kina) oraz Korczyn jutro (powołanie Szkolnego Ośrodka Rozwoju i Kariery, współpraca ze szkołami, instytucjami, zbieranie informacji na temat zapotrzebowania na rynku pracy). Nad opracowaniem projektu w ciągu wakacyjnych miesięcy czuwał zespół koordynujący w składzie: Barbara Witkoś, Barbara Kanicka, Jolanta Kulik, Leszek Chrobot i Krzysztof Kański.

Realizacja projektu to była wytężona praca nauczycieli i uczniów, która zaowocowała licznymi atrakcjami w szkole i w środowisku lokalnym.

czytaj więcej...
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Lipiec 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło