2016 Rokiem Wolontariatu
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: leszekchr
Edukacja Globalna
Szkoła Promująca Zdrowie
Spotkanie wigilijne
Czas Świąt Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy zatrzymujemy się w biegu życia i zwracamy szczególną uwagę na drugiego człowieka. We wspólnocie uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości kolejny raz przenieśliśmy się do wydarzeń nawiązujących do narodzenia Pana Jezusa.
Uczniowie klasy I b i I a , pod kierunkiem p. Marii Błach oraz wychowawczyń p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak, przygotowali spektakl bożonarodzeniowy.

obrazek

Zajęcia profilaktyczne "O co chodzi z tym dymem...?"
13 grudnia 2018r. klasa siódma uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych dotyczących palenia papierosów i e-papierosów.

Spotkanie przeprowadziły panie: Ewelina Dąbrowska i Monika Trzaska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku - Zdroju.


obrazek


Zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji programu profilaktyki antytytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie".
Zajęcia profilaktyczne "Dopalacze... rosyjska ruletka"
W dniu 13 grudnia 2018r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat „Zatrucia nowymi narkotykami (dopalaczami) w Polsce i województwie Świętokrzyskim – skala problemu”.
I i III miejsce w konkursie wiedzy o HIV i AIDS
29 listopada 2018r. w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 21 szkół powiatu buskiego. W kategorii szkoły podstawowe Gabriela Stankiewicz z kl. 8a zajęła I pierwsze miejsce. Warto dodać, że Gabrysia powtórzyła swój sukces sprzed roku.

Natomiast III miejsce w kategorii szkól gimnazjalnych zajęła Marzena Wężowicz z kl. 3b.

Serdecznie gratulujemy Gabrysi i Marzence - życzymy im dalszych sukcesów!

obrazek
ŚNIADANIE DAJE MOC
Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. ,,Śniadanie daje moc”.

W konkursie wzięły udział kasy V – VIII i III gimnazjum. Celem konkursu było: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie uczniów, edukacja i promocja w zakresie prawidłowego żywienia oraz propagowania zdrowego stylu życia.

obrazek


"Poczytaj mi kolego" - gimnazjalistki czytają 6-latkom
W dniu 4 grudnia 2018 r. uczennice klasy III „a” gimnazjum : Kinga Piotrowska, Marcelina Bania oraz Karolina Kaczmarczyk w ramach akcji „Poczytaj mi kolego” odwiedziły klasę 0 w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, aby im poczytać. Wybrały dla nich bajkę pt. „Śpiąca królewna”.


obrazek


Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 29 - 30 listopada 2018r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej po raz kolejny przyłączyli się do tej charytatywnej akcji . Wolontariusze z naszej szkoły pełnili dyżury w sklepach na terenie Nowego Korczyna: Delikatesy Centrum, Spar oraz Odido.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce należą się słowa podziękowania.

obrazekVI Gminny Konkurs Plastyczny
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jaką obchodzimy w 2018 roku to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej ogłosiło VI Gminny Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Nowy Korczyn pn. „Bądź patriotą”.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice dotyczącej tematyki wojennej, powstańczej lub życia Marszałka Józefa Piłsudskiego.


obrazek
Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Uwaga uczniowie!! Rusza kolejna edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”!!
Jest już tradycją w naszej szkole, iż na przełomie listopada i grudnia wspólnie „usypujemy Górę Grosza”. Kto może przynosi do szkoły gromadzone w domu monety. Wszystko po to, by pomóc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Kilka razy udało się nam pobić rekord szkoły. Może i tym razem tak będzie? Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”!

Na klasę, która uzbiera największą kwotę czeka słodka niespodzianka.
Dzień dla Niepodległej
Link W dniu 9 listopada 2018 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie świętowała "Dzień Niepodległej".
Zgromadzeni na sali gimnastycznej, ubrani galowo uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali,
z dumą i radością, 4- zwrotkowy hymn narodowy.
W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Rekordu dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej .
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły
Szanowni Rodzice, Pracownicy szkoły .

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze.

Dyrekcja szkoły
Projekt Szkoła Sukcesu
Kalendarz
<< Sierpień 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Certyfikat
Europejska Szkoła
Projekt Szkoła Marzeń
Projekt
Nowoczesne Gimnazjum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło